Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

şeker kasap & ızgara salonu tabela

Tabelacilar

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tabelacilar.tk
Müşteri haklıdır arkadaşlar. ,
Neden derseniz müşteri kendi dükkanına en iyisini ister ama bunu en iyiyi istemekle kartırıştırarak KENDİ İSTEDİĞİNİ İSTER benim dedim olacak pozlarında gazerler. Beyenecekmiş beyenmiyecekmiş iticiymiş bunları anlatamamaktayız coğu zaman 2-3 sat pc başında tabela tasarlarız bir düşüniyim derler. Heleki şöle diyenlerden korkun

Siz bişiler çalışın biz gelir bakarız.
Böyle zamanlarda eni boyu nereye dikileceği yüksekliği nakliyesi kulanılan malzemesi ve diğer detayları atlamadan göz ardı etmeden dikkate alınız.
Çoğu zaman işte deler 1x3 bir tabela birinci kata asacaz
Ya kardeşim 1x3 ışıklımı ışıksızmı ne nasıl bişi istiyorsun
Tabeladaki bütcen nedir. Bütcene göre çalışalım yoksa olsun nasıl olursa olsun gibilerine tehlikeli müşteriler herkesin hevesını kırar siz bildiğinizden ve kurallarınız dan şaşmayın derim

Biraz uzun oldu
Yapmış olduğun birinci çalışma sık zarif ve sade firmanın ünvanını ve ürünlerini ortaya cıkartıyor TEBRİK EDERİM

İkinci Tabela Alınmayın ama daha cok BİR HURDACI DÜKKANI GİBİ SANAYİDE KURDACI DÜKKANLARINA yapılan basit bir tabela gibi duruyor lokanta imajı yerlerde bence

Saygı ve selamlarımla

XPPRO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Reklamın iyisi kötüsü olmaz.. reklam reklamdır.

bir çok işyeri bu türden estetiğe önem vermeyen çalışmaları ister. sana önerim önce müşterinin ne istediğini anla ona göre çalışmalar yap ki hayal kırıklığı olmasın. seni anlıyorum emek vermişsin ama...

müşterinini yaptırdığı çalışma gerçekten bir gün biryerde asılı olduğunu görmek istemeyeceğim bir çalışma çalışma da değil...

kuşlar kalabalık halde uçuyorlarmış hepsi birden demişler ki haydı aynı noktaya nişan alıp sarı siyah olabilen sınırlı renklerimizle yeryüzünde bi yere rastgele şekil çizelim demişler hepsi birden fora.... olmuş bu tabela. elmalar düşmüş muratlar ermiş kerevetler filan ve falan

hayırlı gunler herkese

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hasan arkadaşım hangi firmadasın? Bana özelden mesaj atabilisin.
Ben de uzun süre Antalya'da açık hava reklam piyasasında çalıştım.Çalışman güzel.Bir huyum var, grafiker meslektaşlarıma hassaım.
Sana birşey söyleyeyim mi, açık hava reklamında, hele hele tabelada tecrübem bana çok kısa bir sürede şunu öğretti:
1- Gayet sade olacak
2- Tasarım yapmak için uğraşmayacaksın.
3- Firmanın ismini veya yaptığı işi (duruma göre) devasa boyutta yazacaksın, gerisi ayrıntıdır , unutmayacaksın.

Bu minvalde sana tavsiyem, müşterinin yüzüne bak, sonra ekrana bir dikdörtgen çiz.Müşterinin yüzüne tekrar manalı manalı bak ve dikdörtgenin içini kırmızı ile doldur.RGB çalış hatta, böylece "bu kırmızı soluk mu ne" deyip, sen cmyk idi ekran idi izah edeken "çakaaaaaaaaal, beni mi yiyon len" der gibi bakmasınlar sana.
Sonra o sade kırmızı zeinin içine kocaman beyaz yazıyla "bilmemne kasap" diye yaz.Az biraz düşünüp aya atılmış ilk adım havalarında yazıyı çoğaltıp siyah yap ve beyazın arkasına al, kenarlardan taşan sert gölge olayı yani.. ;)
Bu iş bitmiştir.Müşteri seni bağrına basacaktır.Bir de eğer kasapsa gerçekten, şöyle besili bi dana resmi bulup (mümkünse objektife bakan pozundan) tabelanın bir yanına oturtursan var ya..Senden kral grafiker yok.Ama böyle tasarım masarım diye uğraşırsan, daha çoook soğursun bu işten.Soğuk hava deposu gibi olursun.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Hasan arkadaşım hangi firmadasın? Bana özelden mesaj atabilisin.
Ben de uzun süre Antalya'da açık hava reklam piyasasında çalıştım.Çalışman güzel.Bir huyum var, grafiker meslektaşlarıma hassaım.
Sana birşey söyleyeyim mi, açık hava reklamında, hele hele tabelada tecrübem bana çok kısa bir sürede şunu öğretti:
1- Gayet sade olacak
2- Tasarım yapmak için uğraşmayacaksın.
3- Firmanın ismini veya yaptığı işi (duruma göre) devasa boyutta yazacaksın, gerisi ayrıntıdır , unutmayacaksın.

Bu minvalde sana tavsiyem, müşterinin yüzüne bak, sonra ekrana bir dikdörtgen çiz.Müşterinin yüzüne tekrar manalı manalı bak ve dikdörtgenin içini kırmızı ile doldur.RGB çalış hatta, böylece "bu kırmızı soluk mu ne" deyip, sen cmyk idi ekran idi izah edeken "çakaaaaaaaaal, beni mi yiyon len" der gibi bakmasınlar sana.
Sonra o sade kırmızı zeinin içine kocaman beyaz yazıyla "bilmemne kasap" diye yaz.Az biraz düşünüp aya atılmış ilk adım havalarında yazıyı çoğaltıp siyah yap ve beyazın arkasına al, kenarlardan taşan sert gölge olayı yani.. ;)
Bu iş bitmiştir.Müşteri seni bağrına basacaktır.Bir de eğer kasapsa gerçekten, şöyle besili bi dana resmi bulup (mümkünse objektife bakan pozundan) tabelanın bir yanına oturtursan var ya..Senden kral grafiker yok.Ama böyle tasarım masarım diye uğraşırsan, daha çoook soğursun bu işten.Soğuk hava deposu gibi olursun.

tecrübelerinizi paylaşmanız beni mutlu etti teşekkür ederim

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
zaten müşteri velinimet diye başımıza çıkardılar hep aynı sıkıntı yaa zevksiz insanlar herşeye para var ama iş reklama gelince para kalmıyor nedense

grafitunç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş.önemlı olan bence para olmamalı görsele daha çok önem vermeliler.gel de anlat işte.sen bu kadar sıkma canını iş hayatında oluyor böyle şeyler.

H.gerikaya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eee arkadaşım farkını ortaya koymuşsun eline sağlık

semel reklam

🌱Yeni Üye🌱
1. müşteri ile fiyatı anlaştıktan sonra çalışma yapacaksın
2. sevgili arkadaşım müşterinin psikolojisini anlayıp ona göre çalışma yapacaksın.
3. büle g.. müşteri hjer zaman vardır. Allah bize sabır versin.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
1. müşteri ile fiyatı anlaştıktan sonra çalışma yapacaksın
2. sevgili arkadaşım müşterinin psikolojisini anlayıp ona göre çalışma yapacaksın.
3. büle g.. müşteri hjer zaman vardır. Allah bize sabır versin.

çok sert bir yorum olmuş :rofl: teşekkürler

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Buna benzer, başına olay gelmemiş Reklamcı var mı? elbete yoktur, olayı kendi lehinize çevirebilirsiniz, daha sabırlı olmayı, yeni yöntemler bulma ve uygulama yönünde bir bilinç geliştirebilirsiniz. Reklamcının tasarım mantığıylı normal vatandaşın bakış açısı kolay kolay uyuşmuyor. Bu tür şeyler insanın tecrübe hanesine işleniyor, yapılacak olan, müşterinin beklentilerini anlamak ve uygulamaktır.

beşyedidört

🌱Yeni Üye🌱
dış cephe çalışmalarda verilmek istenen mesaj cok önemlidir, tabela, totem, clp bilboard gibi çalışmalarda istedigin mesajı devasa yazacaksınki herkes anlayacak, senin tasarımın güzel ama müşterinini istedigi doğru, kasap ve ızgara salonu büyük yazılması dogru herkes görsün bilsin, bunu yaptıgım tasarımla destekleyerek büyük bir şekilde ön plana çıkarırsan müşteride laf edemez iyi çalısmalar

saydamsk

🌱Yeni Üye🌱
dış cephe çalışmalarda verilmek istenen mesaj cok önemlidir, tabela, totem, clp bilboard gibi çalışmalarda istedigin mesajı devasa yazacaksınki herkes anlayacak, senin tasarımın güzel ama müşterinini istedigi doğru, kasap ve ızgara salonu büyük yazılması dogru herkes görsün bilsin, bunu yaptıgım tasarımla destekleyerek büyük bir şekilde ön plana çıkarırsan müşteride laf edemez iyi çalısmalar

Daha ilk başta konuyu okuduğumda bende aynı şeyi düşünmüştüm, yorum yapmak için son sayfaya geldim sen benden önce davranmışsın. Uzaktan bakıldığında küçük yazılar dikkat çekmiyor. Kalın ve büyük puntolu yazılar, biz istemesekte o yöne baktığımızda beyin tarafından hemen algılanıyor.

shobby

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben 2. çalışmayı daha çok sevdim :D
renkler olmamış sadece :D:D Şaka bir yana gerçekçi olalım biraz çuvaldızı kendimize batıralım . Müşteri hep haklı demiyorum ama birazda kendimizde arayalım buna kim yönlendirdi müşteriyi...

abdullah005

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
adamın yaptırdığı satılık levhasına dönmüş...

hyigit

🌱Yeni Üye🌱
müsteri daima haklıdır yıldırmasın seni senyine güzel güzelçalışmalarını yapmalısın bunlarda mesleğimizin cilveleri :)

By-DeSiGnEr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
müşteriler daima yazıları büyük olsun der özellikle ama hiç estetiğe görsele fonta bakmaz ki her müşteri böyle değil ama içimizde böyleleride varr malesef ne kadarda anlatmaya çalışssanda !!!!