Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim?

nursinsasmaz

🌱Yeni Üye🌱
Serbest bir çizimin içini nasıl renk ile doldurabilirim?

CorelDraw'da yeniyim ve serbest bir şekil çizmem gerekli, dalgalı bir şekil.

Bu şeklin içini nasıl dolduracağımı bulamadım?

Aşağıdaki Şekilde olduğu gibidir?

Benzer konular

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Defualt ayarlarını baz alarak anlatmak gerekirse çizmis olduğunuz obje seçili iken sağ taraftaki renk paletinden istediğiniz renkleri seçebilirsiniz İpucu; bir renge basılı tutarsanız o renge ait scala açılır ordanda farklı tonlama yapabilirsiniz. Eğer ben sağ tarafta renk paleti görmüyorum diyorsanız,
Windows açılır menüsü altındaki Color Palettes menüsünden istediğiniz renk paletini seçebilirsiniz (CMYK öneririm)

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
İçini dolduramıyorsan %90 açık uç var demektir.
Üstadım işin mantığı şudur: delik bir bardağı ne kadar doldurursan doldur o boşalır.
Örnek mizahi olabilir ama konuyu aydınlatacağını düşünüyorum. Çizmiş olduğun nesnenin bir noktasında açıklık olmalı onu bulup kapatmalısın.
Nesnede 7 adet nokta bulunuyor bunlara yaklaş ve açık olmadıklarından emin ol.
Açık ise shape tool ile birleştirmek istediğin noktayı tut ve ötekinin üzerine bırak birleşecektir.
Kolay gelsin.

nursinsasmaz

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler, asıl problemi buldum.. aslında asıl problemimi buldum.

Nasıl bir iş ise - ki sanırım ayarlarıyla çok oynadım - kapadım açtım sonra denedim ve hiç birşey yapmama gerek kalmadan @Olsinwe'ın dediği gibi doldu içi... hayretler içinde kalmıştım.. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. ama corelDraw her yiğidin harcı değil photoshop la devam.. :D :D