Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sert Yüzeylere baskı

ruzgar37

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. oto yıkama işi yapıyorum.Ek olarak bir flatbed baskı makinası alıp sert yüzeylere baskı yapmak istiyorum. basit bir şekilde bardak , tabak , cam , ahşap yüzeyler kullanıp fotoğrafçılarla anlaşıp evli çiflerin vs resimlerini basmak istiyorum.
Merak ettiğim konu , bu iş kolu hangi faaliyet konusuna girer? (baskı konusunda bilgim yok o yüzden soruyorum) Basit usül bu iş yapılabilir mi? ve son olarak ustalık belgesi baskı işinde isteniyor mu? cevap verirseniz çok sevinirim
iyi bayramlar

Benzer konular

victory1

🌱Yeni Üye🌱
Reklam & Matbaa sektörüne girer. Bu Sektörde basit usulden faydalanamazsın vergi dairesine sormuştum zamanında ve ustalık belgeside istenmiyor. Ayrıca bende t-shirt işi yaptım ek iş olarak düşünürsen zaten kapını kimse çalmıyor vergiden ama broşür dağıtim reklam yapim dersen şahıs işletmesi olman gerekir.

ruzgar37

🌱Yeni Üye🌱
cevap için teşekkürler. Ustalık belgesi istenmemesi iyi oldu. benim yapmak istediğim de hobi olarak başlamak. broşur dağıtım vesaire düşünmüyorum. sadece flatbed yazıcı alıp hediyelik ürünler üzerine baskı yapıp satmak istiyorum. Ve bunu kendi işimle birlikte yapmak istiyorum ,gerçek usül e geçmem gerekecek anlaşılan.

peki arkadaşlar flatbed yazıcılar hakkında fikri olan var mı? kullanan? istenen kalitede ahşap , seramik yüzeye videolarda ki kadar net baskı yapabilir miyiz?

brotherjet

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.brotherjetturkey.com
herşeyden önce ilgilendiğiniz konu Fotoğraf ve reklam sektörlerinin ikisine de dahil oluyor. Bu konud aherhangi bir ustalık belgesi gerekmiyor.

Bulunduğunuz bölgede hedef kitlenize fotoğrafçıların yanında promosyon ve plaketçileri de dahil edebilirsiniz. Çünkü bahsettiğiniz tarz bir makineyle bu 3 sektöre de hizmet edebilirsiniz.
Hatta cep telefonu mağazalarına kişiye özel baskılı cep telefonu kapakları dahi satabilirsiniz.

Kırklareli nde şu anda aktif olarak çalışan bir makine var bildiğim kadarıyla. Makineler konusunda gerek bilgi, gerekse satış konusunda size yardımcı olabiliriz.

Saygılar.

taneery

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba makina hakkında bilgi alabilirmiyim Serigrafi baskı teknigi mi içeriyor

brotherjet

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.brotherjetturkey.com
bu tarz ( flatbed) baskı cihazları bir düzlem üzerinde çalışırlar . Bilgisayarınızdaki herhangi bir fotoğrafı , grafiği veya yazıyı photoshop - corel veya ilgili herhangi bir programla " print" komutuyla ilgili malzemeye baskı yapar. Sizin yapmanız gereken tek şey basılacak görüntünün renk ayarlarını kendnize göre ayarlamaktır.
Siz prnt dediğinizde makine baskıya başlar ve baskı bittiğinde sizin yapacağınız tek şey ürünü müşeriye vermek olacaktır.

Çevrenizde gördüğünüz herşey sizin için bir baskı malzemesi olabilir.

Sıradan bir taş veya tahta, herhangi bir cam, porselen, metal, plastik ...kısacası aklınıza ne gelirse.

Yapacağınız baskılar teknolojnin geldiği en yüksek kalitede olacaktır ( baskının fotoğrafın kalitesiyle doğru orantılı olduğunu unutmayın, iyifotoğraf iyi, kötü fotoğraf kötü çıkar )

Baskı öncesi veya sonrası herhangi bir uygulama yapmanıza gerek yoktur, malzemenin üzerindeki tozu almanız yeterlidir.

Dolayısıyla serigrafta olduğu gibi malzeme seçmenize veya ragle ile uğraşmanıza gerek yoktur. Ve unutmayın serigrafta fotoğraf basamazsınız.

Bu tarz makineler ana hatlarıyla 3 e ayrılır.

1 ECO SOLVENT BOYA KULLANAN MAKİNELER :

* Açık renk her zemine baskı yapabilirsiniz.
* İç cephe baskıları yapabilirsiniz, dış cephede boya tutuculuğu yoktur.
* İçinde beyaz boya yoktur ( yeni üretilmeye başlandı ve hatta ben de satıyorum ama tavsiye etmem )

2 UV MAKİNELER

* Zemin rengi farketmeksizin her şeyin üzerine baskı yapabilirsiniz çünkü içinde benimde garanti edebileceğim beyaz boya mevcuttur.
* UV led sistemiyle yaptığınız baskılar tabir yerindeyse anında kemikleşir ve silnmeyecek bir hal alır.
* İç ve dış cepheye rahatlıkla garanti verebilirsiniz.

3 SU BAZLI PİGMENT BOYA KULLANAN MAKİNELER.

* Sadece t shirt gibi tekstil ürünlerinin üzerine baskı yapabilirsiniz, sert zeminlere baskı yapma şansınız yoktur.

Aslına bakarsanız tüm makinelerin işleyişi ve donanımı aynıdır fakat Uv makinelerde extra donanım ve avantajlar vardır.

Ve tüm makinelerin ana özelliği baskı kafasından boya püskürterek mükemmel baskılar yapabilmesidir.

Detaylı bilgi için benimle özelden irtibata geçebilirsiniz. Ama bilin ki doğru bir sekörün peşindesiniz

Saygılar...

brotherjet

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.brotherjetturkey.com
not : yuvarlak zeminlere 360 derece baskı yapabilmeniz için bu tarz makinelere ekstra bir aparat takmanız gerekmektedir. o apart opsiyoneldir.