Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sesle ilgili bir sorunum var

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1. sahne ses çalıyor ( loop halinde) 2. sahneye geçiyorum 1. sahnedeki ses stoplanıp

2. sahne deki ses çalsın istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Benzer konular

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1. scenedeki sesin özelliği start - repeat - 1 olsun. Zamanı geldiğinde 2. sceneye geçeceği zaman 1. scenedeki ses kapatılıp 2. scenedeki ses çalmaya başlar.

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
1. sahne ile 2. sahne nin uzunlukları aynımı ? yada sesi hangi sahne üzerinden çalıştırıyorsunuz ? 3 ncü bir sahne olarak var ise 2 nci sahnenin uzunluğuyla eş değer olduğunu kontrol edip scene leri çoğaltıp yada azaltabilirsiniz...

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorunu daha açık yazmaya calışcam

1.sahnemde 15 sn süren bi müzik var ancak 1. sahne 20 sn sürüyo buyüzden müziği loop yaptım.burda bi sıkıntım yok.

2. sahnemde de sürekli çalmasını istediğim bir müzik var bunuda loop yaptım.burdada bi sorun yok

sorun şu;

1. sahneden 2. sahneye geçildiğinde birincideki müzik loop olduğu için devam ediyo..oysa ben 1.de müzik dursun istiyorum. aksi takdirde sesler çakışıyor...yardımcı olursanız sevinirim....

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
1. sahneyi niçin loop yaptırıyorsunuzki ? Normal çalsın loop komutunu kaldırın, aksi halde çakışması çok normaldir. Loop komutu sahnelerin en sonuna kadar giden komuttur.

Yada ben tam olarak anlamamış durumdayım problemi. :S

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında ben bütün sahnelerimde caldıracağım müziklerin süreklir çalmasını istiyorum ( loop mantığının dışında bunu halledebilir miyiz )

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
sahne 2 ye geçtiğinde _root.muzik1.stop(); tarzı denermisin olmazsa sahne 1 i butonla geçiyorsa o buttona muziği durdur diğer sahnede zaten otomatik başlıyor;)

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sahne 1in başında müziğini bu kod ile play olarak başlat

_global.Behaviors.Sound.deneme.mp3.start(0,1);

Sahne 2ye kadar sürekli çalıcaktır. ve sahne 2nin başınada

_global.Behaviors.Sound.deneme.stop("deneme.mp3");
_global.Behaviors.Sound.deneme2.mp3.start(0,1);

bu kodları yazarsan deneme.mp3 stoplanır. onun yerine deneme2.mp3 ün play olarak oynatılacaktır..

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. sorunum çözüldü.:rofl:

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hadi bakalım hayırlısı nasıl çözdün?.. eğer buraya eklersen sonra bu konuda takılan arkadaşlarımızda çözümlerini hızlı bulsunlar ;)