Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Shark in bed & Girl screaming

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Shark in bed & Girl screaming

Drunk_Shark_in_Bed_by_Imperatore34.jpg

Kullandığım Program : Adobe Photoshop CS3
Tür : Photomanipulation (Fotomanipülasyon)

Umarım beğenirsiniz..

:iloveyou:

Son düzenleme:

Benzer konular

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
şişelerin renk tonları çok göze batıyor
yine de eline sağlık ;)

JeSTBoY

🌱Yeni Üye🌱
şişeler çok ortada duruyor yani göze batıyor+köpek balığını simule etmişsin..

ai deki transparency olayındaki gibi düşünce güzel fakat köpek balığının rengi çok soluk ve kız bariz kesilip biçildiği ortada sadece katkım olsun yardımcı olayım diye söyledim..başarılar..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
şişeler çok ortada duruyor yani göze batıyor+köpek balığını simule etmişsin..

ai deki transparency olayındaki gibi düşünce güzel fakat köpek balığının rengi çok soluk ve kız bariz kesilip biçildiği ortada sadece katkım olsun yardımcı olayım diye söyledim..başarılar..

Teşekkür ederim, bu arada ''simule etmek'' tabirini tam anlamadım..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
dostum dikkatli bakıldığında bayanın diğer nesnelere oranla
çok ufak olduğunu fark ettim ben mi yanılıyorum acaba

Hayır dostum haklısın. kız küçük kaldı. Çalışmayı bu akşam yapmıştım. Üzerinde şuan çalışıyorum, elimden geldiğince düzeltmeye çalışacağım.. ;)

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
hehe :D gece gece nerden aklına geldi böyle birşey yapmak :tongueout:

Gece gündüz farketmiyor ki aklıma esince yapıyorum :D Bir çalışmamda hiç uyumadan 55 saat (sadece WC ve 2 lokma ekmek yeme molası hariç) aralıksız çalıştığım olmuştu. :)

Ama Photoshop'ta bu tarz Manipülasyonlar çok fazla yapmadım. Benim asıl deliliğim Illustrator'dur :) Ama neden Photoshop'ta da ilerlemeyeyim dimi ? :)
---

Bu arada yukarıdaki yeni görüntüyü şimdi bitirdim. Hemen koydum, muhtemelen daha bayağı eksiği var. Ama şimdilik yaptıklarıma gelecek olursak : Kızı biraz daha büyüttüm, Balığın rengini biraz daha parlattım, Şişelerdeki alıcı parlaklığı contrast'ı kısarak gidermeye çalıştım, Yeterli olmazsa Curves'ten de kısmaya çalışırım. Bir de kıza gölge verdim. Şimdilik çalışmanın ulaştığı nokta bu.. :)

Son düzenleme:

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️

Gece gündüz farketmiyor ki aklıma esince yapıyorum :D Bir çalışmamda hiç uyumadan 55 saat (sadece WC ve 2 lokma ekmek yeme molası hariç) aralıksız çalıştığım olmuştu. :)

Ama Photoshop'ta bu tarz Manipülasyonlar çok fazla yapmadım. Benim asıl deliliğim Illustrator'dur :) Ama neden Photoshop'ta da ilerlemeyeyim dimi ? :)
---

Bu arada yukarıdaki yeni görüntüyü şimdi bitirdim. Hemen koydum, muhtemelen daha bayağı eksiği var. Ama şimdilik yaptıklarıma gelecek olursak : Kızı biraz daha büyüttüm, Balığın rengini biraz daha parlattım, Şişelerdeki alıcı parlaklığı contrast'ı kısarak gidermeye çalıştım. Yeterli olmazsa Curves'ten de kısmaya çalışırım. Şimdilik çalışmanın ulaştığı nokta bu.. :)
ne kadar hırslısın böyle ben olsam defalarca yarıda bırakmıştım :smile:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
kız bu sefer haddinden fazla büyük gibi ( yastıklara göre bakınca )
kızın etrafında ki o gölge other glow mu? çok göze batıyor ve anlamsız görünüyor
objelerin fonda ki ana plan olan oda fotoğrafına oranla ışık miktarları ve çekimle alakalı sanırım renk nüansları arasında ki fark yüzünden direk sırıtıyorlar
ama beni en çok rahatsız edenşey kızın belden aşağısı nerede?
yataktan kaktüs gibi fırlamış üst beden sanki
ha derseniz yok belden aşağısı o zaman köpek balığını görünce kaçmadan orda durup bağırmasını da anlarım :)

ekleme: köpek balığı da aynı şekilde, örtülerin altında vücut var izlenimi uyanmalı bakınca ama yok
ve hayvanın solungaç bölgesinde ki parlama nedir anlamadım

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
kız bu sefer haddinden fazla büyük gibi ( yastıklara göre bakınca )
kızın etrafında ki o gölge other glow mu? çok göze batıyor ve anlamsız görünüyor
objelerin fonda ki ana plan olan oda fotoğrafına oranla ışık miktarları ve çekimle alakalı sanırım renk nüansları arasında ki fark yüzünden direk sırıtıyorlar
ama beni en çok rahatsız edenşey kızın belden aşağısı nerede?
yataktan kaktüs gibi fırlamış üst beden sanki
ha derseniz yok belden aşağısı o zaman köpek balığını görünce kaçmadan orda durup bağırmasını da anlarım :)

ekleme: köpek balığı da aynı şekilde, örtülerin altında vücut var izlenimi uyanmalı bakınca ama yok
ve hayvanın solungaç bölgesinde ki parlama nedir anlamadım

...

Mrb Horus, yorum için tşkrler.

Kızın gölgesi ''Drop Shadow'', sanırım açısı ve ''Spread''ı ile oynamam gerekiyor. Yada daha iyi bir yöntemle gölge yapma şansım var ise benimle paylaşmandan memnun olurum

Foto'ları google'dan ebatlarına bakmadan rastgele aldığım için objeler arası pixel sorunu yaşıyorum. Mesela şişeleri aldığım görüntü 1600x1200'lük bir görüntüydü, ama odanın kendi görüntüsü 800x600 civarında. Aynı şey kız ve köpekbalığı için de geçerli. hepsi birbirine orantısız. Ama düzeltmeye çalışıyorum her yolu deneyerek.

Kızın belden altını battaniye'nin altında gibi bir görüntü vermeye çalıştım. Bunun nedeni kızın orijinal fotosunda aslında oturmuyor olması, (kız orijinal fotoda ayakta :D )

Köpek balığının yüzgeç kısmındaki parlaklık; köpekbalığını aldığım orijinal görüntünün gün ışığında çekilmiş bir görüntü olmasından ve benim onu gece olan ve içerisinde lamba yakılmış bir odaya koymamdan kaynaklanıyor. Curves ve Burn tool ile biraz düşürmeye çalışıyorum bu parlaklığı ama bunda da daha etkili bir yöntem var ise paylaşmandan memnun olurum..

Teşekkürler, saygılar Horus... ;)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yatak başlığının gölge açısı ve miktarına bakarak kızın gölgesinin düşmesi gereken yeri tespit edebilirsiniz kolaylıkla ama bana kalırsa kesinlikle 2 tarafa da çıkmamalı gölge
yani bize göre sağ tarafta gölge olması bence yanlış (oda da 2. bir ışık kaynağı olmadığını varsayarak yatak başlığından ötürü)
bu gibi durumlarda ben gölgelendirmeyi tamamen serbest yaparım
bunun için ana objeyi baz alarak seçimi oluşturur, sonra bunu doldurup istediğim yere yerleştirir, açısı duruşu opacity ayarlarını yaparım
bence daha gerçekçi oluyor
köpek balığında ki parlama kesinlikle müdahale istiyor yada hayvan objesi başka bir köpek balığı ile değiştirilebilir

biliyorum çok eleştirir görünüyorum ama sadece gözüme takılanları dikkate aldığınızı düşünerek söylüyorum
bu arada o köpekbalığının ağzına yakın olan şişe gerçek hayatta oradan yuvarlanır bence

kolay gelsin

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
yatak başlığının gölge açısı ve miktarına bakarak kızın gölgesinin düşmesi gereken yeri tespit edebilirsiniz kolaylıkla ama bana kalırsa kesinlikle 2 tarafa da çıkmamalı gölge
yani bize göre sağ tarafta gölge olması bence yanlış (oda da 2. bir ışık kaynağı olmadığını varsayarak yatak başlığından ötürü)
bu gibi durumlarda ben gölgelendirmeyi tamamen serbest yaparım
bunun için ana objeyi baz alarak seçimi oluşturur, sonra bunu doldurup istediğim yere yerleştirir, açısı duruşu opacity ayarlarını yaparım
bence daha gerçekçi oluyor
köpek balığında ki parlama kesinlikle müdahale istiyor yada hayvan objesi başka bir köpek balığı ile değiştirilebilir

biliyorum çok eleştirir görünüyorum ama sadece gözüme takılanları dikkate aldığınızı düşünerek söylüyorum
bu arada o köpekbalığının ağzına yakın olan şişe gerçek hayatta oradan yuvarlanır bence

kolay gelsin

Çok eleştirdiğinizi düşünmüyorum, ama çok eleştirebilirsiniz de zaten Sn.Horus, ben bundan dolayı memnun olurum. gözünüze takılan başka kusurlar da varsa paylaşabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda çalışmayı tekrar elden geçireceğim, çok teşekkürler..