Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sigarasız yaşamın günümüzdeki etkileri

yavuz94

🌟Usta Tasarımcı🌟
sigaramp0.jpg

Çok basit bir çalışma olduğunu biliyorum fakat hoşuma gitti vede koymak istedim.
Yorumlarınızı bekliyorum...

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden afişin sağ ve alt köşesinde kenar çizgisi yok?

Yapılan iş basit demekte haklısınız, zaten yağılan şey; var olan "sigara içmek yasak" işaretini koyup, altına yazı eklemek...biraz daha konu odaklı ve geniş kapsamlı düşünün ve bu yönde çalışmalar deneyin.

Öncelikle bir afişten çok uyarı lavhasına benzemiş...arka planın beyaz olması çalışmayı pek hoş göstermemiş ve görsel de kullanılan yazı ve şekiller birbirine girmiş vaziyette, yazılarda okurken göz yoruyor.
Slogon güzel fakat, bir çok yazım yanlışları var.Tasarımda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birtanesi yazımın doğru olmasıdır

Sonra afiş anlatılmak istenen konu; slogonla, kullanılan görselle, kısa ve öz bir şekilde özetlemeli, anlatılmak istenen çağrışımı vermelidir.

"SIGARA YOK,KRİZ YOK" yerine SİGARA YOK, KRİZ YOK

"Sigara içenler!Sigarayı bırakın,bu size elektrik vede ADSL olarak ger dönsün..." yerine de;

Sigara içenler, sigarayı bırakın! bu size elektrik ve ADSL olarak geri dönsün...veya(!) şeklinde,
Kullanılsa sanırım daha iyi olur...bunlar belki ufak bir sorun gibi gelebilir ama öncelikle dikkat edilmesi gereken en büyük noktaladan bitanesidir.

Onun dışında dedigim gibi dikkat çekici ve konuyu en iyi şekilde anlatıcı materyaller kullanın...ki en önemlisi bunları verimli bir şekilde kullanın....ve forumda bu konuda araştırma yapın.
Basit bir çalışma ama; gayret etmeniz, birşeyler yapmaya çalışmanız çok güzel...inanıyorum ki araştırıp, incelerseniz ve çaba gösteriseniz daha da iyi çalışmalar çıkacaktır....Konusu ve anlatım biçimi fena değil, üzerinde çalışılırsa daha iyi şeyler çıkabilir...Emeğinize sağlık.

Kolay gelsin.

iyi çalışmalar.

yavuz94

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kenar çizgilerinin nedenini bilmiyrum;ama benim bilgisayarımda çizgiler var.
Basit ama verdiği mesajın önemli olduğunu düşünüyorum çünkü günümüzde kriz var vede elektrik+ADSL az bişey değil.Mesajın ön planda olması gerektiğini düşünüyorum tabi ben pek bilmem bu işleri çünkü daha 15 imdeyim :smile:
Şekil ve yazılar birbirine girmiş ama okunabiliyor sanırım,göz yormasını da daha dikkat edeceğim.
Yazım yanlışlarından kastınız "İ" leri "I" olarak yazılmasıysa o programdan kaynaklanan bir şey maalesef :sadsmile:
Şu yazıyı şöyle yapabilirsin dediğin yazılar ile kendi yazılarım arasında bir fark göremedim.Bir tek 2. cümlede "!"in olmadığını farkettim.

Yorumunuz için teşekkür ederim,sağolun.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
"SIGARA YOK,KRİZ YOK" yerine SİGARA YOK, KRİZ YOK

"Sigara içenler!Sigarayı bırakın,bu size elektrik vede ADSL olarak ger dönsün..." yerine de;

Sigara içenler, sigarayı bırakın! bu size elektrik ve ADSL olarak geri dönsün...veya(!) şeklinde,
Kullanılsa sanırım daha iyi olur...bunlar belki ufak bir sorun gibi gelebilir ama öncelikle dikkat edilmesi gereken en büyük noktaladan bitanesidir.

Kenar çizgilerinin nedenini bilmiyrum;ama benim bilgisayarımda çizgiler var.
Basit ama verdiği mesajın önemli olduğunu düşünüyorum çünkü günümüzde kriz var vede elektrik+ADSL az bişey değil.Mesajın ön planda olması gerektiğini düşünüyorum tabi ben pek bilmem bu işleri çünkü daha 15 imdeyim :smile:
Şekil ve yazılar birbirine girmiş ama okunabiliyor sanırım,göz yormasını da daha dikkat edeceğim.
Yazım yanlışlarından kastınız "İ" leri "I" olarak yazılmasıysa o programdan kaynaklanan bir şey maalesef :sadsmile:
Şu yazıyı şöyle yapabilirsin dediğin yazılar ile kendi yazılarım arasında bir fark göremedim.Bir tek 2. cümlede "!"in olmadığını farkettim.

Yorumunuz için teşekkür ederim,sağolun.

Zaten amacım hevesinizi kırmak değil, daha iyi neler yapılabilir o yönde bir yorum yapmak :)
Öyle olmasa uzun uzun yazmazdım :)

Kendi yazınınız ile benim; "böyle kullanılması daha uygun olur" dediğim cümleler arasında fark görememişsiniz, hemen gösteriyim.

•"SIGARA YOK,KRİZ YOK" yerine SİGARA YOK, KRİZ YOK

• Türkçede "i" yerine "I" harfi kullanılmaz
• "," den sonra bir boşluk bırakılır.

• "Sigara içenler!Sigarayı bırakın,bu size elektrik vede ADSL olarak ger dönsün..." yerine de;

"vede" bu ne demek "ve de" bağlaçlarını kullandınız sanırım...ayrı yazılır...Yazılmadığı taktirde anlatım bozukluğu yaratır.
_Aynı şekilde noktalama işaretlerinde sonra boşluk kullanılmalı ve yanlış yerde kullanılmalarından dolayı;

Şöyle bir anlam çağrılıyor: Sigara içenler, buraya dikkat çekilmek için kullanılan bir "!" ünlem işareti....tamam ama; sigarayı bırakın da sonra kullanılsa daha etkili olmaz mı, hem anlam karmaşasından kurtulmuş, hem de daha düzgün ve açık cümle kurulmuş olur.

Sigara içenler, sigarayı bırakın! bu size elektrik "VE" ADSL olarak geri dönsün...veya(!) diyerek böyle kullanılmasının daha uygun oldugunu söyledim.Amacım Türkçe hakkında yanlışlarımı eleştirmek..."hayır", bu konuda yanlışları düzeltmek.
+
• "I" ların kullanımı hakkında programdan kaynaklandıgını söylemişsiniz, doğrudur.
Programda Türkçe font sorununu çözerseniz, böyle bir sorunuzda kalmaz.

"Times New Roman
Arıal
Comic sans MS
Tahoma "

gibi fontlar sorun çıkarmaz....en basit çözümü Microsoft Word' de yazıp Text toolla yapıştırmaktır...birde internet ve sitede bu knouda çözümle mevcut.reg dosyasıdan düzenleme yapmak gibi...forumda ve internette arama yapmanızı öneririm.Eğe kullandıgınız progrma photoshopsa...photoshop- ayarlar kısmında karakter kodlamayı, hepsini Türkçe olarak seçersiniz olur.Ya da programa Türkçe yama yükleyin.

Onun dışında kenarlıklar çıkmamış demişsiniz, Photoshopda ya da Illustrator' de yaptınız sanırım...Kenar çizigilerini çizerken çizgi renginin "beyaz" olmamasına dikkat edin...Dolgu rengide kapalı... birde eklemiş oldugunuz "SİGARA İÇMEK YASAK" şekli vektörel değil sanırım, eğer arka planı varsa büyük ihtimal çizgi rengini yok etti(yani üstünde kaldı)...O yüzden vektör veya clipart kullanmanızı öneririm.

*"Konusu ve anlatım biçimi fena değil, üzerinde çalışılırsa daha iyi şeyler çıkabilir...Emeğinize sağlık."

Zaten konusunun ve anlatılmak istenenin fena olmadıgını, üzerinde çalışılması gerektiğini belirttim. :smile:

Belirttiğim gibi bu konuda yaşınızın küçük oldugunuzu söylüyorsunuz, sadece biraz daha araştırma yapmanızı ve neler yapılması gerektiği konusunda öneride bulundum, buna uyup uymak sizin elinizde..."yorumdan birşeyler çıkarıp bu doğrultuda daha güzel şeyler yapmakda sizin elinizde, uymayıp eleştirmekte..."

Tekrar emeğinize sağlık.

Saygılar.

Son düzenleme:

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten çok basit bir çalışma olmuş keske biraz daha uğraşsaydın ama yinede eline sağlık

yavuz94

🌟Usta Tasarımcı🌟
blueden arkadaşım.
Yorumların için teşekkür ederim.Dediklerinin hepsini yavaş yavaş yapıcam.Araştırma falan...
Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu.Türkçe karakter içinde dediğiniz fontları kullanacağım.
İki arkadaşımda biraz uğraş demişsiniz,basit demişsiniz.Çok haklısınız.Arkadaki resim yani yazılarımı üstüne yazdığım resim hiç plamlarımda yoktu.Daha değişik bir resim bulmaya çalıştım fakat bulamadım,onun için bunu seçtim.
Hepinize teşekkür ederim.

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Kendi resimlerini kendin çizmeyide deneyebilirsin.Böylece tam diledigin gibi çalışmalar yapabilme olanagına sahip olursun.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma size mi ait?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok basit bir çalışma olduğunu biliyorum fakat hoşuma gitti vede koymak istedim.
Yorumlarınızı bekliyorum...

blueden arkadaşım.
Yorumların için teşekkür ederim.Dediklerinin hepsini yavaş yavaş yapıcam.Araştırma falan...
Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu.Türkçe karakter içinde dediğiniz fontları kullanacağım.
İki arkadaşımda biraz uğraş demişsiniz,basit demişsiniz.Çok haklısınız.Arkadaki resim yani yazılarımı üstüne yazdığım resim hiç plamlarımda yoktu.Daha değişik bir resim bulmaya çalıştım fakat bulamadım,onun için bunu seçtim.
Hepinize teşekkür ederim.

Çalışma size mi ait?

"Yorumlarınızı bekliyorum..."
"Yorumların için teşekkür ederim.Dediklerinin hepsini yavaş yavaş yapıcam.Araştırma falan..."
"Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu."

Yukarıdaki yorumları dikkatli bir şekilde baktıgımızda, çalışmanın Yavuz bey' e ait oldugunu çıkarabiliyoruz :)Tabi kullanılan hazır programın emeğini görmezden gelirsek. Fakat kullanılan program "Poster Forge"
Araştırmalarıma göre:

Program içerisinde bulunan hazır eklentilerle ÇOK BASİT bir şekilde, tasarım bilgisi gerektirmeden; posterler, film afişleri, duvar afişleri v.s. yapılmasını sağlıyor.
Bu durumda çalışmanın yüzde kaçı şahsa ait, ne kadarı başarılı? tartışılır...

"İki arkadaşımda biraz uğraş demişsiniz,basit demişsiniz.Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu."

Yani grafik açısından değeri "0", dedigim gibi bu işle amatör de olsa uğraşıyorsunuz(ki sadece tasarım bazında düşünüyorum) dedigim gibi araştırma yapın, tabi önce kullanan grafik programlarını bilmek lazım ve kullanabilmek....Çalışmanızı koyarken hangi programda yapğtıgınızı belirtin!ki grafik programında değilse mümkünse koymayın, çünkü hazır programlarla yapılmış bir çalışmanın burada işi yok diye düşünüyorum.O zaman hepimiz logo için hazır bir program-banner için hazır bir program-afiş için hazır bir program-hatta kurumsal kimlik için bile hazır program(!) kullanalım olur mu? Hadi bu işle uğraşmıyorsunuzdur; amenna, o zaman bırakında bu işde gerçekten emek verilen çalışmalara yorum yapalım ya da yapın gelin ki ilerleme için neler yapılabilir bunları tartışalım, yapıcı olalım.

:)

Yukarıda daha önce yazdıgım öneri ve yorumlarıda grafik programı kullandıgınız zaman deneyin, bu programda işe yaramaz.
Bunları sizi kırmak için söylemiyorum, kimsenin hevesini kırmaya da hakkımız yok.Emeğe saygı! göstermemiz açısından söylüyorum, inanın yoksa güzel olmuş, BU PROGRAMI KULLANMAYA DEVAM EDİN(!) diyebilirdim ama ben bu iŞle uğraşıyorsanız, ya da bu işle uğraşmak istiyorsanız hazır program kullanmak yerine kendinizin birşeyler yapmasını istiyorum ve ona göre YORUM BEKLEMENİZİ...

Umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir...Yinede emeğinize sağlık(Fakat bu emeğin yüzde kaçı size ait, siz karar verin.)

Saygılar.
Kolay gelsin.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
"Yorumlarınızı bekliyorum..."
"Yorumların için teşekkür ederim.Dediklerinin hepsini yavaş yavaş yapıcam.Araştırma falan..."
"Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu."

Yukarıdaki yorumları dikkatli bir şekilde baktıgımızda, çalışmanın Yavuz bey' e ait oldugunu çıkarabiliyoruz :)Tabi kullanılan hazır programın emeğini görmezden gelirsek. Fakat kullanılan program "Poster Forge"
Araştırmalarıma göre:

Program içerisinde bulunan hazır eklentilerle ÇOK BASİT bir şekilde, tasarım bilgisi gerektirmeden; posterler, film afişleri, duvar afişleri v.s. yapılmasını sağlıyor.
Bu durumda çalışmanın yüzde kaçı şahsa ait, ne kadarı başarılı? tartışılır...

"İki arkadaşımda biraz uğraş demişsiniz,basit demişsiniz.Kullandığım programın adı "Posterforge".Çok fazla seçenek yok.Hatta yok denecek kadar az.Onun için basit oldu."

Yani grafik açısından değeri "0", dedigim gibi bu işle amatör de olsa uğraşıyorsunuz(ki sadece tasarım bazında düşünüyorum) dedigim gibi araştırma yapın, tabi önce kullanan grafik programlarını bilmek lazım ve kullanabilmek....Çalışmanızı koyarken hangi programda yapğtıgınızı belirtin!ki grafik programında değilse mümkünse koymayın, çünkü hazır programlarla yapılmış bir çalışmanın burada işi yok diye düşünüyorum.O zaman hepimiz logo için hazır bir program-banner için hazır bir program-afiş için hazır bir program-hatta kurumsal kimlik için bile hazır program(!) kullanalım olur mu? Hadi bu işle uğraşmıyorsunuzdur; amenna, o zaman bırakında bu işde gerçekten emek verilen çalışmalara yorum yapalım ya da yapın gelin ki ilerleme için neler yapılabilir bunları tartışalım, yapıcı olalım.

:)

Yukarıda daha önce yazdıgım öneri ve yorumlarıda grafik programı kullandıgınız zaman deneyin, bu programda işe yaramaz.
Bunları sizi kırmak için söylemiyorum, kimsenin hevesini kırmaya da hakkımız yok.Emeğe saygı! göstermemiz açısından söylüyorum, inanın yoksa güzel olmuş, BU PROGRAMI KULLANMAYA DEVAM EDİN(!) diyebilirdim ama ben bu iŞle uğraşıyorsanız, ya da bu işle uğraşmak istiyorsanız hazır program kullanmak yerine kendinizin birşeyler yapmasını istiyorum ve ona göre YORUM BEKLEMENİZİ...

Umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir...Yinede emeğinize sağlık(Fakat bu emeğin yüzde kaçı size ait, siz karar verin.)

Saygılar.
Kolay gelsin.

Sizi azminizden ve sabrınızdan dolayı tebrik ediyorum:alkis::alkis::alkis:

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
sigaranın zararları can alıcı bi konu ama anlatım cok basit u kadar hassas bi konuyu cok basitleştirmişsiniz başarılar

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
bilgiler güzel olmasına rağmen tasarımlar güzel değil.