Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Simgeyi ok tuşları ile kaydırma

yakamose

🌱Yeni Üye🌱
corel draw'da mesela simgeyi seçtim diyelim. sol ok ya da sağ ok'a bastığım vakit simge 20-30 piksel ilerliyor. ufak adımlarla ilerlemiyor. şöyle küçük küçük ilerlese ben de tam istediğim yöne ok tuşları sayesinde kaydıracağım yazıyı ya da şekili.

Bu ayarı nasıl yapacağım acaba?

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlerleteceğiniz Nesneyi ilkönce Ctrl Tuşuna basaraktan tutup istediğiniz kadar kaydırmadan istediğiniz yere çekebilirsiniz

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yukarıda onun ayar kısmı var ordan ayarladınızmı istediğiniz kadar gider.

yakamose

🌱Yeni Üye🌱
ctrl yaparak ta çok fazla gidiyor. ben 80x50mm kartvizit üzerinde çalışıyorum. Acaba dökümanım küçük olduğu için mi ctrl ile kullanım bana büyük geliyor?

xblack, tools > options olduğunu sandığım ayar kısmı acaba neresinde ? o kadar çok ayar var ki bulamadım :(

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
adszag9.jpg

Corel şunan bilgisayarımda yüklü değil burdan istediğin ölçüyü verirsen nesne ok tuşları ile o kadar hareket eder. Teşekkür ederim.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
sen tam olarak ne yapmak istediğini anlatırsan yardımcı olucazda yapacağın işleme göre değişik yöntemleri var kartviziti çoğaltıcakmısın yanına neyapıcaksın kaydırıp neyapıcaksın kaydırmak istiyorsan Ctrl ye basılı tutaraktan sürüklersin bundan dahada kestirme yolu yok eğer sıfıra sıfır kartviziti kopyalıyacam diyorsan Transformation Menüsünde Position yazan yerin altında iki seçenek var biri H. biri V. H.yanına kopyalar V. altına kopyalar H.nin yanına 80,0 yazarsan sıfıra sıfır kopyalar yani yaptığın iş 80x50 ya 80,0 yaptığın zaman sıfıra sıfır kopyalar tabi aşşağıdanda oraya 80 yazdıktan sonra hangi yöne kopyalamak istediğini işaretleyip Apply To Duplicate demeyi unutma :D

yakamose

🌱Yeni Üye🌱
xblack, bu tam istediğim cevap idi. Teşekkür ederim. Meğerse gözümün önündeymiş.

grafxx, ben sıfırdan kartvizit tasarlıyorum. yazıların başlarına nokta şeklinde imler koyacağım. Fakat bahsini ettiğim problem nedeni ile hizalama yapamamıştım. Gridlerden de yararlanarak bu hizalamayı şimdi yapabileceğim artık.

Elbette bu amaca ulaşmamın daha bir çok yolu vardır ama ben daha başındayım. Keşfede keşfede öğreneceğim artık. Senin söylediklerinin yarısını anladım yarısını anlamadım mesela :)

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
hizalama yapmak için o kadar oklarla oynamana gerek yok yazılarını convert to curve yaptıktan sora hizalamak istediğin yazıları seçili hale getirip aşağıdaki işlemi uygulaya bilirsin seni epeybi saman kaybından kurtarır
arange > algin and distribute > algin and distribute aç ordan da distrubite yi seç sağdan soldan yada yazıları ortadan merkesleyerek aralıkları da aynı olacak şekilde çok kolay sıralaya biilirsin

yakamose

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler sebograph, evet işler böyle daha kolay oldu :)