Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Site iskeleti oluşturma?

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar herkeze faydalı olacağını düşünüyorum bu konunun...
Böyle bir iskeleti oluşturmak için ve herzaman tarayıcılarda ortalı açılacak şekilde nasıl kodlarım... Şimdiden teşekkürler...

iskelet.jpg

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hataman hocam nerdesiniz gözlerim yolda kaldı...

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
:D birisi cssmi dedi?

Bu sablonu her tarayıcı ve her çözünürlükte aynı sekilde göstermek için % değerleri kullanmak gerekli. Kısa bir css yazalım;

#main{width:100%;}/*ana kapsayıcı sayfanın tamamını kullandık*/
#banner{width:100%;heiight:150px;}/*bannerda tam alanı aldı*/
#sol{width:25%;float:left;}
#orta{width:50%;float:left;}
#sag{width:25%;float:left;}
#alt{width:100%;height:50px;}

Gerisi size kalmış, kolay gelsin.

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkürler...

Burda birşeyi atladık gibi geldi sevgili hataman...:) Tamam float verdik istediğimiz gibi sağ sol alanları yerleştirdik peki 3'e değilde 5'e bölmek istesem ve aralarında 5px boşluk bırakmak istesem nasıl yaparım? Bunuda anlattıktan sonra css in mantığı anlaşılmış olucak sanırım

hsamet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eğer yanlış anladıysam özür dilerim. Sayfa ne kadar büyürse büyüsün ortada açılmasınımı istediniz?

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
Eğer yanlış anladıysam özür dilerim. Sayfa ne kadar büyürse büyüsün ortada açılmasınımı istediniz?

Arkadaş sayfa ne kadar büyürse büyüsün sitenin arka planındaki resimin sayfanın tamamını kaplamasını istiyor.Css background sayfa ortalama değil anlayacağınız sorulan, ancak javascript ile yapılabilecek bir durum.

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayfa nekadar büyürse büyüsün yapılan iskeletin daima ortada olmasından bahsediyorum aynen grafikerler.net gibi

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
pardon ben yanlış yazmışım. İçerik alanı her zaman sayfanın ortasında olsun istiyorsanız;
margin:0 auto; kodunu kullanın internet explorer içinde body tagına text-align:center verin.

tugrulguvenc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
lise 2 yaptımız şeyler yapa yapa artık gına gelmişti gerçekten yeni başlayanlar için gerçekten çok yararlı olcaktır tavsiyemdir paylaşım için teşekkürler ;)

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
pardon ben yanlış yazmışım. İçerik alanı her zaman sayfanın ortasında olsun istiyorsanız;
margin:0 auto; kodunu kullanın internet explorer içinde body tagına text-align:center verin.

internet explorerde iceriği ortalamak için text-align center kullanıldığını ilk defa duyuyorum.

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
internet explorerde iceriği ortalamak için text-align center kullanıldığını ilk defa duyuyorum.

İnternet explorerın bazı sürümleri margin:0 auto da sıkıntılar doğurabilir bu nedenle body tagına text-align:center; eklenirse bu sorun ortadan kaldırılmış olur. Deneyin görün.

21li

🌱Yeni Üye🌱
anadive margin:0px auto; yazman yeterli olacaktır.