Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sitedeki flash cözünürlük degiştiginde büyümesi?

testtere

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar arkadaşımın sitesine menü yaptım fakat arkadaşım siteye koydugunda kendi pc menüyle ilgili bir sorun yok fakat farklı bir pcde cözünrlü degişik bir pc de baktıgından flash menünü cözünürlügüde büyüyor acama neden böle bir şey oluyor?

şimdiden tesekürler sorun bendemi arkadaştamı bilmiyorum o yüzden sordum eger sorun bendeyse ne oldugunu söleye bilirmisiniz.. simdiden tesekürler.....

kelebeknehir

🌱Yeni Üye🌱
flash dosyayı publish ederken html ayarlarında sabit bir pikselle mi yoksa yuzdeyle mi export edileceğini seçeriz. hangi ekranda hangi çözünürlükte olursa olsun sayfaya tam otursum derseniz yüzde yüz seçmeniz lazım. ayrıca en boy oranlarıda sayfaya göre şekillensin derseniz ayrıca no scale exact fit ... vs ayarlarını da yapmanız lazım.

Yalnız bu durumda resimlerim bozulmaması için library den resimlere sağ klik yapıp özelliklerinden smooth seçeneğini işaretlemelisin.

Eğer dosyayı dışarıdan alıyorsan smooth vermeyi ya kodla yaparsın ya da resim boyutunu büyütüp çözünürlüğünü düşürüp kısmen daha iyi bir görüntü yakalarsın.