Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sitesinin hız ve performansını ölçmek isteyenler

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar siteniz varsa ve sitenizin kaç saniyede açıldığını ve bu saniye ile diğer sitelerle ortlaması gibi birçok özellik öğrenmek isterseniz süper bir site linki veriyorum. ardından size aynı zamanda bir sorumda olacak cevaplarsanız sevinirim.
Website speed test

siteye girin. sitenilin url sini girin. umarım ingilizceniz vardır.

soruma gelince zaten böyle birşeyi bulmamda şöyle oldu:
kurduğum site çok yavaş açılıyordu. burada test ettikten sonra şöyle sonuç çıktı:
özellikle sitede 1920 px lik büyük fotoğraflar var
siteyi yavaşlatan unsuru buldum

fakat resimlerin yarısında sorun için şöyle yazıyor " web browser server ile bağlantı kuruyor" bu bağlantı 6 saniye sürüyormuş

diğer resimlerimdede " web browser serverdan data alıyor" buda 7.86 saniye sürüyor.

bu durumda sitemin çok yavaş olması hosting firmamdan mı kaynaklanıyor.
yoksa resimlerin yüksek çözünürlüklü olmasından mı?
resimlerden diyorsanız aklıma şu geliyor. sayısız resim galesi sitesi var durakla olsa onlarda olmaz mıydı?

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kimse yazmamış bu gidişle heralde araştırdıklarımı yine ben yazacağım :(((

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu dil meselesini sadece ben mi merak ediyorum. herkes halinden memnun biride çıkıp bende merak ediyorum diye bile yazmamış ilginç.

ben ilk araştırmalarımı yine yazayım bari:
ama biraz araştırdığıma göre şöyle google siteni arşivliyor ve dünyanın neresinde kim ne yazsa o yazdığı kelimeler ile araştırma yapıyor ve senin siteyi buluyor. tek yol sitenden, aranan o kelimenin geçmesi.

yani birisi diyelim ki "otomobil" arattı. google hemen otomobil geçen bütün siteleri listeliyor. ama yabancı otomobil sitelerini listelemiyor. onun için " car" yazman lazım ki ingilizce siteleri listelesin. bütün dillerde böyle işliyor sistem.
ama benim bütün dünya dillerinde çıksın diyorsan o konu ile ilgili bütün dillerde içerik yazacak ve keyword kelimelere o dilde kelime ekleyeceksin. böylece aramalarda çıkmış olur.

yukarıda bahsettiğim google translate durumunun arama motorunda çıkmana hiç bir faydası yok sadece sitene öyle böyle girmiş yolunu kaybetmiş gariban bir yabancıya kolaylık sağlaması için düzenlenmiş bir eklenti sadece.

ama küçük tiyo vereyeyim. dille uğraşmam ama yinede aramalarda çıksın dersen resimlere oynayacaksın. yani resimlerin isimlerine 2 dil yazabilirsin. mesela otomobil sitesinde yüzlerce otomobil fotoğrafın var diyelim fotoğraflara resim1, resim2 gibi değilde audi-araba-car şeklinde yazılırsa böylece audi aramalarda hinttede olsa uzak ihtimal listeye girersin.

ama yine söylemeden geçemeyeceğim bir husus var google amcayı kızdırmayacaksın. mesela google'a gel bende bu içerik var deyip sonra o içeriği koymazsan google çok kötü küsüyormuş daha sitene gelmiyormuş duyrulur. keywordda ne varsa içerikte hazırl olmalı mümkünse önce içeriği yayınla sonra keyworda ekle derim.

bütün ümitlerim tükendi.eklentiyi yükle sonra yangel yat olmayacak anlaşılan :))))))))