Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sizce bir kadını tanımak bu kadar güzel birşeymi?:)

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir kadını tanımak… Bütün gel-gitleri, kaprisleri, küçük şımarıklıkları, korkuları, şaşkınlıkları, hercailikleri, hayal kırıklıkları, aşkları, terk edilişleri, başarıları, başarısızlıkları, kurnazlıkları, saflıkları, çocuk ağızları, şirinlikleri, küçük yalanları, büyük itirafları, kocaman yürekleri ile kendi olmaya çalışan kadınları tanımak…

Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla varılır hayatın sırrına. Bir kadını tanımaya soyunmak zor ama keyifli bir yolculuğa çıkmaktır. Dört mevsimi bir yürekte buluşturur, bu yüzden de sürekli şaşırtırlar. Sürprizlerin ardı arkası kesilmez. Zordur anlamak onları. Benzemek gerekir anlayabilmek için belki de! Kendi zekasını hatırlatanları sever, sevgisini göstermekten ürkmeyenleri, sürprizlere hazırlıklı olanları bir de. Muson yağmurları gibi yağarken, Sahra’da çöl fırtınası koparıp ardından güneş olup ısıtabilirler. Dedim ya bir dünyadır kadınlar, yürekleriyle konuşan, gözleriyle gülen…

Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla anlaşılır hayatın sırrına ancak aşkla varılacağı. Sevgi arsızıdır kadın. Verdiğinden daha fazlasını isteme bencilliğini gösterecek kadar sevgi arsızı… Bu yanını doyurunca şımaracağından korkanlar, birlikte çoğalacaklarını bilmeyenlerdir.

Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla kanat çırpılır özgürlüğün bütün maviliklerine. Kendine inananlara, aşka inananlara koşar. Hem yaman bir aşk avcısı, hem de engebeli yollarda koşmaktan bitap aşk yorgunudur kadın.

Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla çıkılır keyifli serüvenlere. Hayatla dalga geçmesini bilir kadın, tıpkı kendiyle dalga geçmesini bildiği gibi. Ağız dolusu gülüşlere teslim olur.

Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla tanık olunur tutkuların gücüne. Göze alandır kadın. Çekip gitmeyi, sahip olduklarından vazgeçmeyi, karşılık beklememeyi… Mücadele eder, kızar, bağırır ama hep sever. Dedim ya bir dünyadır kadınlar, yürekleriyle konuşan, gözleriyle gülen…

Yüreğini sevgiye açan ve sevmekten korkmayan bütün kadınlar gibi.. Şimdi bir düşünün, kaç kadını değil bir kadını tanıyabildiniz mi bugüne değin??

Tanrı, kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti, kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar.

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
çok mükemmel bir yazı teşekkür ederim. bir kadını tanımak zordur zaten tanımaya da çalışmazlar genelde..

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Adamin biri kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, adam lambayı kumların içinden çıkarmış. Dalgasına belki cin çıkar deyip ovalamış lambanın orasını burasını, harbi harbi cin çıkmış.
Adam çok şaşırmış, cin başlamış konuşmaya:
- Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardin, çok bıdı bıdı yapma... Bu, bu ay içinde dördüncü çıkarılışım ve bu işten sıkılmaya başladım bu yüzden 3 dileği unut. Sadece 1 dilek hakkın var! Sonrada dükkanın önünü kapatma gözüm hadi...
Adam oturmuş ve bir süre düşünmüş ve:
- Her zaman Hawaii'ye gitmek istedim ama uçaktan korkarım ve deniz beni çok tutar. Benim için Hawaii'ye bir köprü yap böylece arabayla oraya gidebileyim
Cin gülmüş ve:
- Puhahaha delimisin olum ya bu imkansiz. Bu işin lojistiğini düşün! Köprünün ayakları nasıl Pasifik'in dibine ulaşabilir? Ne kadar beton gerektiğini, ne kadar çelik gerektiğini düşün. Hayır yani akıllı bişeyede benziyorsun... başka bir dilek dile, zamanımıda boşa harcama.
Adam tamam demiş ve gerçekten güzel bir dilek düşünmeye başlamış. En sonunda:
- Dört kere evlendim ve boşandım. Bütün karılarım her zaman duyarsız olduğumu ve onunla ilgilenmediğimi söylerdi. Bu yüzden, kadınları tanıyabilmeyi diliyorum... Nasıl hissettiklerini ve neden ağladıklarını, bir şey söylemedikleri zaman gerçekten ne istediklerini...onları nasıl gerçekten mutlu edebileceğimi bilmek istiyorum...
Cin cevap vermis:
- Şu lanet köprü kaç şeritli olsun...

Kadınları biz tanımıyor, anlamıyoruz değil, kadınlar kendilerini tanınmaz, anlaşılmaz yapmak için elinden geleni yapıyor. Hayır yani sade olsanız, doğal olsanız basit olsanız (basit derken aşağılama anlamında değil, anlaşılabilir anlamında) biz niye sizi anlamayalım ki demi ama...

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir kadını tanımakla başlar herşey fakat,
tanımakla da biter.
aşkın devamı onun anlaşılmazlığı ile doğru orantılı değil midir ADAMIN ?

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
Adamin biri kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, adam lambayı kumların içinden çıkarmış. Dalgasına belki cin çıkar deyip ovalamış lambanın orasını burasını, harbi harbi cin çıkmış.
Adam çok şaşırmış, cin başlamış konuşmaya:
- Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardin, çok bıdı bıdı yapma... Bu, bu ay içinde dördüncü çıkarılışım ve bu işten sıkılmaya başladım bu yüzden 3 dileği unut. Sadece 1 dilek hakkın var! Sonrada dükkanın önünü kapatma gözüm hadi...
Adam oturmuş ve bir süre düşünmüş ve:
- Her zaman Hawaii'ye gitmek istedim ama uçaktan korkarım ve deniz beni çok tutar. Benim için Hawaii'ye bir köprü yap böylece arabayla oraya gidebileyim
Cin gülmüş ve:
- Puhahaha delimisin olum ya bu imkansiz. Bu işin lojistiğini düşün! Köprünün ayakları nasıl Pasifik'in dibine ulaşabilir? Ne kadar beton gerektiğini, ne kadar çelik gerektiğini düşün. Hayır yani akıllı bişeyede benziyorsun... başka bir dilek dile, zamanımıda boşa harcama.
Adam tamam demiş ve gerçekten güzel bir dilek düşünmeye başlamış. En sonunda:
- Dört kere evlendim ve boşandım. Bütün karılarım her zaman duyarsız olduğumu ve onunla ilgilenmediğimi söylerdi. Bu yüzden, kadınları tanıyabilmeyi diliyorum... Nasıl hissettiklerini ve neden ağladıklarını, bir şey söylemedikleri zaman gerçekten ne istediklerini...onları nasıl gerçekten mutlu edebileceğimi bilmek istiyorum...
Cin cevap vermis:
- Şu lanet köprü kaç şeritli olsun...

Kadınları biz tanımıyor, anlamıyoruz değil, kadınlar kendilerini tanınmaz, anlaşılmaz yapmak için elinden geleni yapıyor. Hayır yani sade olsanız, doğal olsanız basit olsanız (basit derken aşağılama anlamında değil, anlaşılabilir anlamında) biz niye sizi anlamayalım ki demi ama...

ama her kadın tanınmaz deyildir deyilmi... böyle çok az şeylerle mutlu olabilecek yetinebilecek kadında vardır.. ama herşeyin başı dürüstlüktür. ondan sonra sevgi bunlar olduktan sonra yaşanacak birçok olumsuzluğa katlanan kadınalrımızda var. Üstelik bazen kadın erkeğin bile üstesinden gelemeyeceği zorluklara göğüs geriyor ve katlanıyor. ama erkek hemen yıkılıp yanlış yollara sapıyor..Peki ben haksızmıyım...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Eyvah!!! ne derin bir konu açılmış burada böyle? Ben sadece, "Gerçekten daha ayrıntılı düşünüyoruz. Erkekler daha düz bir mantıkta. Herhalde tüm sıkıntı bundan kaynaklanıyor." diye düşünüyorum.

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir kadını tanımakla başlar çileler erkeğin masum dünyasında,
Bir kadın gizler izlerini geçmişin, ast olan gizemdir dünyasında,
Bir kadın tanıdıktan sonra anlamını yitirir hayat erkeğin doğasında,
Kadın tanımakla gelen dertlere, çilelere merhaba..

Cehalet mutluluktur....

çok bilen çok yanılır....

bir kedinin dokuz canı bir kadınında dokuz kedi kadar canı vardır... gibi konunun anlam önemini belirten özlü sözlerimizle cevabımı bitiriyorum

tanımayan arkadaşlara bir parça faydam dokunduysa ne mutlu bana :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
özlemciğime katılmamak mumkun değil teşekkürler paylaşım için

eh ozaman bende iremciğime katılıyorum bu çok derin bir konu
"Bir kadını sevmekle başlar her şey ama bir kadını tanımakla anlaşılır hayatın sırrına ancak aşkla varılacağı. Sevgi arsızıdır kadın. Verdiğinden daha fazlasını isteme bencilliğini gösterecek kadar sevgi arsızı… Bu yanını doyurunca şımaracağından korkanlar, birlikte çoğalacaklarını bilmeyenlerdir. "
Sadece bunu istemiştim:(
paylaşım için teşekkürler

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eyvah!!! ne derin bir konu açılmış burada böyle? Ben sadece, "Gerçekten daha ayrıntılı düşünüyoruz. Erkekler daha düz bir mantıkta. Herhalde tüm sıkıntı bundan kaynaklanıyor." diye düşünüyorum.

evet haklısın derin bir konu ama bazen tartışmak gerekiyor...ve söylediklerine katılıyorum.. :)

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kadınları tanımak mümkünmüki?

Öperseniz beyfendi değilsinizdir, öpmezseniz adam değilsiniz.
İltifat edersiniz yalan der, etmezseniz bırakır gider.
Her isteğine evet derseniz karaktersiz olursunuz, karşı çıkarsanız anlayışsız.
Çok yanına giderseniz usandım der, az giderseniz sizi ilgisizlikle suçlar.
İyi giyinirseniz çapkınsın der, dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.
Kıskanırsınız huyun kötü der, kıskanmazsınız sevmiyorsun der.
Siz bir dakika geç kalın kıyamet kopar, kendisi bir saat gecikirse bunda ne var der.
Arkadaşınızla buluşursunuz adı ihmal olur, o buluşur "Bizim kızlar" olur.
Siz başka kadına bakacak olsanız gözleriniz oyulur, başka bir adam ona baktığında adı hayranlık konur.
Konuştuğunuz anda dinlemenizi ister, dinlediğiniz anda "Neden konuşmuyorsun?" der.
Ayrılmak istersin üstüne üstüne gelir... Üstüne üstüne gidersin ayrılmak ister. Dakka başı "beni seviyormusun" der. Evet seviyorum huleyn dersin "bunu kaç kıza söyledin hee" der.
Kısacası... Sade ama çok karışık. Çok güzelse nadiren sadıktır, Çok sadıksa da nadiren güzel...

Kadınları tanımak kolaydı da sanki biz tanıyamadık...

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"Çok güzelse nadiren sadıktır, Çok sadıksa da nadiren güzel..."

duvara çakacam bu sözü :)

bişeyler ekleyim diyordum nutkum tutuldu.
ne yaptın sen adamın?

whitepearl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gerçekten müthiş bir yazı, bu sitede çok yeniyim ve paylaşımlarınıza gerçekten hayran kaldım. Zaten hepimiz yani tüm kadınlar bunu istemedik mi? sadece anlaşılabilmeyi beklemedik mi? ama kaçımız istediğine ulaşabildi. paylaşım için çok teşekkürler, elleriniz dert görmesin. Ve herkese merhaba..:kiss1:

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
aslında ne kadın erkeği nede erkek kadını tanıyamaz aradan yıllar dahi geçse...herkes kendini bile zor tanır...başına gelmemiş duygular karşısında ne tepki vereceğini kendi bile bilemez kişi...sadece asıl olan karşılıklı anlayıştır...kimsenin kimseyi tamamen tanıma lüksü yoktur... işte budur beni tanıyor beni seviyor dediğin an aslında o seni hiç tanımamıştır...anlatmakta önemlidir bu durumda... ne verirsen onu alırsın...ne alırsan onu verirsin...anlaşılsa belki kadınlar ozaman bu kadar gizemli olmazlar zaten...biz anlatmaya çalışırız onlar ısrarla anlamamaya... ne bizle olur nede bizsiz...:)
teşekkürler Mavigül...

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence anlatmamalısın.
yanlış anlaşılmayı göze alıyorsan o başka...

susan kazanır hep.

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
söylediklerine katılıyorum zucker ama aslında anlaşılması çok basit olan biz kadınlar sadakete ve ilgi ve sevgiye sadece ihtiyaç duyarız. tamam anlayışsız bir dediğini diğerini tutmayan kadınlarımız var yok değil ama aynı şekilde erkeklerimizde var.. Erkekler bence biraz benciller herşey burdan kaynaklanıyor..

Adamınbiri hoş yazmışsın güzel yazmışsın ama çok abartılı olmuş bence deyilmi bu konuda size katılmıyorum...