Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Smyrna Logo Çalışması

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
smaunn5.png

Kurumsal bir çalışma değildir. Renklendirme veya işleme yapılmamıştır. Akşam çıkardım, olabilecek en sade haliyle tasarımı sunmak istedim. Herhangi bir telif işlemi yapılmadığından logo mühürlüdür. Anlayışınıza sığınıyorum.

Benzer konular

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Çalışmanızın ne amaçla tasarlandığını, hangi sektöre hitap ettiğini ve vermek istediği mesajı yazarsanız çalışmaya katkı sağlamak adına doğru yorumları alabilirsiniz.
Kolay gelsin.

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Niteliksiz bir çalışma. Sadece örnek.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bence güzel olmuş. Ama yapraklar basit kaçmış sanki. Bi de şkeildeki yuvarlak kısımla (yapraklar hariç) fontu aynı boyutta yapmayı dene. Öyle daha iyi durur sankim :) Eline sağlık. Başarılar.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Logo öylesine çizilen ve niteliksiz olan birşeymidir sizce?
Bir logo yapım aşamasında;
Firma ismi, ilgi alanı, ulaşılmak istenen kesim, vb. gibi sayılabilecek o kadar çok bilgi gerekiyorki...
Bunların hiçbirine bağlı kalmadan yaptığınız şey malesef logo değil malesef bir logo eskizide değil, sadece anlamsız bir şekil ve yanına hiçbir anlamı olmayan bir logotype

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Mustafa KÜÇÜK dostum güzel yazmışsın ama adam zaten belirtmiş başta öylesine yaptım diye :) o da bize bunun tam anlamıyla bi logo olduğunu savunmuyoki. Kendini gelirştirmek adına yaptığı bişeyler işte. Tıpkı hepimiz gibi...

vestanbul

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.vestanweb.com
Anlamı olsa diyecem ki vuuuuaaaauuuvvv süper logo.

Ama bişeyi temsil ettiği yok o yüzden demiyorum :D

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence güzel olmuş. Ama yapraklar basit kaçmış sanki. Bi de şkeildeki yuvarlak kısımla (yapraklar hariç) fontu aynı boyutta yapmayı dene. Öyle daha iyi durur sankim :) Eline sağlık. Başarılar.

Öncelikle teşekkür ederim. Hedefim basit çalışmaktı. Font konusunda ise fontu büyültürsem kalınlıkta artacak, dolayısıyla bu sefer daha uyumsuz bir görüntü verecekti.

Logo öylesine çizilen ve niteliksiz olan birşeymidir sizce?
Bir logo yapım aşamasında;
Firma ismi, ilgi alanı, ulaşılmak istenen kesim, vb. gibi sayılabilecek o kadar çok bilgi gerekiyorki...
Bunların hiçbirine bağlı kalmadan yaptığınız şey malesef logo değil malesef bir logo eskizide değil, sadece anlamsız bir şekil ve yanına hiçbir anlamı olmayan bir logotype

Size de öncelikle teşekkür ederim. Logo öylesine çizilen ve niteliksiz olan bir şeydir dediğimi zannetmiyorum. Diyeceğimi de zannetmiyorum. En azından bu benim tanımım değil. Logonun kurumsal olmadığına dair bilgi verdim, bahsettiğiniz tüm kurallar(ınız) bu aşamada ölüdür. Bu sadece örnek olarak çalışılmış bir logodur. Bu kadar.

Anlamı olsa diyecem ki vuuuuaaaauuuvvv süper logo.

Ama bişeyi temsil ettiği yok o yüzden demiyorum :D

Teşekkür ederim. Sanırım bir yanlışlık oldu. Anlamsız olduğuna dair bir şey söylemedim. Niteliksiz, anlamsız olduğu anlamına gelmemeli. Zihnimdeki düşüncelerin dışavurumu olarak ortaya çıkmış bir ürün. Sözgelimi çıkaracağınız anlam İzmir'in tarihi kökeni üzerine olabilir belkide.

SayBorG

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir kurumsallığı ve hatta vurgulaması gereken birşey olmadığına göre logo olarak değil de bir grafik tasarım diyelim sadece, ucu açık kalsın. çünkü logo olarak baktığımda acaba soldaki dala benzeyen obje neyi ifade ediyor, n harfi neden diğerlerinden farklı renkte gibi düşünceler geçiyor aklımdan. diğer türlü bir bütün olarak bakıldığında güzel bir tasarım, yaratıcılığınızı tebrik ederim bir izmirli olarak. iyi çalışmalar...