Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sözleşme

eecan

🌱Yeni Üye🌱
müşterim ile bir sözleşme yapmak istiyorum, elinde hazırda bir sözleşme örneği olan var mı? varsa yararlanabilirmiyim?

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
WEB TASARIM HİZMET SÖZLEŞMESİ​

Madde 1 –
TARAFLAR Bir tarafta ………………………………………………… adresinde mukim ………………………………… ile taraftan................................................................. adresinde mukim.............................(Kısaca Müşteri olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.
Madde 2 – Konu İşbu sözleşme Müşteri’ nin iletişim, tanıtım, Reklâm ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının ............................................. tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.

Madde 3 – Müşteri’ nin Yükümlülükleri
3.1 Müşteri, web tabanlı yazılımların yükleneceği sunucu (server) sistemini ve bu sistemin çalışabilmesi için gerekli donanım/yazılım gereksinimlerini kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.
3.2 İki tarafın karşılıklı anlaşması dâhilinde ............................................. gerekli duyulan sunucu alanını tahsis eder.
3.3 Müşteri, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.
3.4 Müşteri, ............................................. tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının ............................................. ‘ına ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.
3.5 Müşteri, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, ............................................. hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

Madde 4 –
.............................................’ ın Yükümlülükleri
4.1 ............................................., müşterinin tanıtım ve Reklâm için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla yükümlüdür.
4.2 ............................................., Müşteri’ ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 48 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür.
4.3 ............................................., Müşteri için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki değişiklikler (komple tasarım değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme bütünleşmesini edeceğini beyan eder.
4.4 ............................................., Müşteri tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım değişikliği gerektiren düzeltmeler ve eklentiler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme bütünleşmiş edeceğini beyan eder.

Madde 5 – Hizmet Süresi ve Bedeli
5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi ücreti mukabilinde uzatılabilir.
5.2 Hizmet bedeli ............................................. tarafından 1(bir) yıllık ............... YTL. (YTL. Ya da Amerikan Doları) + KDV olarak belirlenmiştir.
5.3 Hizmet bedeli’nin %50’si iş başlangıcında, kalan %50’si tasarım sürecinin bitiminde Müşteri tarafından fatura karşılığı ............................................. ’a ödenecektir.
5.4 Ödemelerin yapılmaması durumunda, ............................................. taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir. Madde 6 –
Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde ………………………………….. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6(altı) maddeden ve 1(bir) sayfadan oluşan işbu sözleşme ...../....../....... Tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir. ……………………….

Şirket Sorumlusu
Şirket Sorumlusu​
Şirket pozisyonu
Şirket pozisyonu​
Şirket İsimi
Şirket İsimi​

Bu sözleşme bana ait değildir.

Özelliklere ve isteğe göre değiştirilebilir.
not : ................................. alanlara ilgili şirket veya alakalı sahış isimleri yazılması gerekmetedir.

VUPLUS

🌱Yeni Üye🌱
bu sözleşme güzel yazılmış ama şöle bi sorun var. Sözleşmeyi yapacak olan tasarımcı devlete vergi ödüyormu? Eğer edemiyorsa herhangi bir hukiki durumda kendiside zor durumda kalır öle bi sorun var!

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Fatura işlemlerini ek' olarak gönderebilirsiniz. Ve Sözleşmeye %18 ibaresini geçirdiğinizde problem olmayacaktır. Vergi ödemeyen kurumsal bir şirket görülmüşmü ? =)

VUPLUS

🌱Yeni Üye🌱
Vergi ödemeyen kurumsal bir sirket görülmemiştir ama vergi ödemeyen grafiker çok görülmüştür. Benim demek istediğimde budur. Sözleşme yapıyorsunuz ama sözleşme yapacak mükellefiyete sahipmisiniz.

Bu durumdan bir sıkıntı oluişurmu?

ATLAS MEDYA

🌱Yeni Üye🌱
oto kiralama sözleşmesi arıyorum cdr formatında elinde olan gönderebilir mi acil

MustafaTuncer

🌱Yeni Üye🌱
Vergi ödemeyen kurumsal bir sirket görülmemiştir ama vergi ödemeyen grafiker çok görülmüştür. Benim demek istediğimde budur. Sözleşme yapıyorsunuz ama sözleşme yapacak mükellefiyete sahipmisiniz.

Bu durumdan bir sıkıntı oluişurmu?

Bu konuyu bende merak ediyorum.

idils

🌱Yeni Üye🌱
kitap tasarım sözleşme örneği

merhaba, kitap tasarımı için sözleşme hazırlamam gerekiyor. nelere dikkat etmeliyim. örnek olarak paylaşabileceğiniz sözleşme var mı?
teşekkürler.
idil