Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

spectra kafa kullanan

pele

🏅Acemi Tasarımcı🏅
spectra kafa kullanan
arkadaşlar:
gerçketen tam anlamıyla memnunmusunuz.
tıkanma çizgi bırakma pas izi kalıyormu acaba?

lütfen seiko kafalarla kıyaslama yapmadan yazarmısınız.
çünkü seiko kafayı gördüm geniş geniş kafalar boya kesme gibi sorunları var.

yani spectra nova 256 ömürlük diyorlar vede temizlene biliyormuş. doğrumu

spectranın iyiliklerini vede kötülüklerini yazarsanız çok seviniriz.
herkese saygılar.....

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
merhaba kafa modelleri diye bir konu açmıştım orada detaylı bil mevcut okur iseniz kafanızdaki sorular gider

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
usta selamlar

makineleri kafalara gore degil butune gore degerlendirmek gerektigi gorusumu burada tekrarlamak istiyorum.

xaar kafalar ise yeni baslayanlarin kullanmasi gereken kafalardir.
spectra kafalar ciddi dis mekan is hacmine sahip firmalar icindir.
konica kafalar, butik isler yapan yuksek baski kalitesi isteyen musterilere calisan reklamcilar icindir.
epson kafalar "bence" solvent baski icin yeterli degil ama eco solvent icin son derece basarili.
seiko kafalardan bi cacik olmaz:)

biz spectra kafali bir vutek makine kullaniyoruz canavar gibi masallah gik demedi bugune kadar bu baglamda spectra kafalar mukemmel diyebiliriz. Diger taraftan enistemin onceki makinasi spectra nova kafali bir makineydi adamin omrunden omur goturdu (makina markasi vermiyorum yanlis anlasilmamasi acisindan) yani enisteme soararsan da spectra dan uzak dur der:)

Senin anlayacagin yukarda saydigim kafa ozelliklerini bir oku, sana uygun olanina karar ver
Sonra da o kafalara sahip guze bir makine bul kendine. Arac kaplama vs gibi yakindan incelenecek isler yapacaksan spectra larin damla genisligi yeterli olmaz derim tabi ama kullanilan program ve kalibrasyon da cok onemli.

babayorgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar bende konica kafa makına almayı düşünüyorum sordugum arkadaşlar seiko aldiyorlarr bitürlü karar veremedim

kryinfiniti

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.infiniti.gen.tr
bir cok kafaya gore spectra kafa en ıyı kafadır ewt temızlene bılıyor ama temızlemeye gore degısır temızlemınınde bır omru war sonucta kafanın altındakı takoz ınce bır demır parcası we o zamanla tamızlene tamızlene yapıstıgı yerden kalkıyor

bılınclı yaklasmak lazım makınayı bılınclı kulanmak lazım
kafanın altını selpakla sılınce bıle tıkana bılıyor bılınclı olmak lazım

ıyı calısmalar

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Spectra Nova 256 Kafalar yukarıda arkadaşın söylediği gibi güzel bir gövde ve iyi bir elektronik alt yapısıyla, son olarakta servis desteği ile 4x4 bir makine olur..

Spectra genelde iyidir...

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Özellikle spectranın yeni nesil kafa teknolojisi Skywalker 'ı kalite ve stabilite yönünden tavsiye ederim.

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
mrb arkadaşlar skywalker modeli iyi bir kafa değil henüz yeni ve sorunlu özellikle zeminli işlerde bu güne kadar yaşadığımız tecrübeler ve birikim 256/80 olan kafaların sorunsuz çalıştığı kesinlikle bunu tavsiye ederim.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb arkadaşlar skywalker modeli iyi bir kafa değil henüz yeni ve sorunlu özellikle zeminli işlerde bu güne kadar yaşadığımız tecrübeler ve birikim 256/80 olan kafaların sorunsuz çalıştığı kesinlikle bunu tavsiye ederim.

Siz Skywalker kafa ile makina yapmayı ve çalıştırmayı becerememiş olabilirsiniz fakat ben size en az 10 tane problemsiz şekilde çalışan infinity ve flora markalı spectra skywalker makina gösterebilirim ve hiç birisindede ne bir sorun nede zeminli işlerde problemler var. Hatta zeminli işlerde nova 256/80 lerden dahada kaliteli sebebide hem daha çok kafa sayısı olması (12 veya 16 adet) hemde vutekler gibi V biçiminde renkleri basması yani 2 tarafta sarılar yanlarında kırmızı orta mavi en ortada siyahın olması. Bu sayede yüksek hızlarda bile banding olmuyor özellikle zor renklerde (lacivert,çimen yeşili gibi) diger kafalarda ortaya çıkan renk dalgalanmaları (color shifting) yok.

Bir şeyi kötülerken veya överken sadece yaşadıgınız deneyimleri ,tecrübeleri degil malın piyasadaki yerini iyice tanıyıp yorumu ona göre yaparsanız bence daha çok inandırıcı olursunuz.Skywalker Spectranın geçmişten gelen nova 256 ve diger kafa tecrübesi ile yapılmış ve 2 sene beta testleri yapılmış bir kafa modeli dogal olarak kötü olması beklenemez . Ayrıca bu kafada artık nova 256lar gibi tamir edilebiliyor ve en önemlisi fiyatı yenisi 1.000 usd civarında.

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Siz Skywalker kafa ile makina yapmayı ve çalıştırmayı becerememiş olabilirsiniz fakat ben size en az 10 tane problemsiz şekilde çalışan infinity ve flora markalı spectra skywalker makina gösterebilirim ve hiç birisindede ne bir sorun nede zeminli işlerde problemler var. Hatta zeminli işlerde nova 256/80 lerden dahada kaliteli sebebide hem daha çok kafa sayısı olması (12 veya 16 adet) hemde vutekler gibi V biçiminde renkleri basması yani 2 tarafta sarılar yanlarında kırmızı orta mavi en ortada siyahın olması. Bu sayede yüksek hızlarda bile banding olmuyor özellikle zor renklerde (lacivert,çimen yeşili gibi) diger kafalarda ortaya çıkan renk dalgalanmaları (color shifting) yok.

Bir şeyi kötülerken veya överken sadece yaşadıgınız deneyimleri ,tecrübeleri degil malın piyasadaki yerini iyice tanıyıp yorumu ona göre yaparsanız bence daha çok inandırıcı olursunuz.Skywalker Spectranın geçmişten gelen nova 256 ve diger kafa tecrübesi ile yapılmış ve 2 sene beta testleri yapılmış bir kafa modeli dogal olarak kötü olması beklenemez . Ayrıca bu kafada artık nova 256lar gibi tamir edilebiliyor ve en önemlisi fiyatı yenisi 1.000 usd civarında.

Skywalker Baskı kafaları için çok iddalı bir yazı olmuş..

Bu kafalar tamir ediliyor derken adaptor parçasının değiştiğini kasteddin galiba..
Temizleme konusunda kafa mono blok bir yapıda açılıp temizleme yapılamıyor...

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Skywalker Baskı kafaları için çok iddalı bir yazı olmuş..

Bu kafalar tamir ediliyor derken adaptor parçasının değiştiğini kasteddin galiba..
Temizleme konusunda kafa mono blok bir yapıda açılıp temizleme yapılamıyor...

Haklısın bu konuda bende en başta sizin gibi düşünmüştüm.Elinizde tıkalı kafa varsa bana ver.Büyük ihtimalle yanlış mürekkep kullanımından tıkanmalar oluşmuştur .Size bir telefon kadar yakınım..

nskathome

🌱Yeni Üye🌱
Teknik Bilgi Talebi

Herkese Merhaba,

Vutek 5330 EC baskı makinasında kullanılan Spectra Nove 256 model kafanın teknik ömrü ile ilgili bilgiye ulaşmaya çalışıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Spectra Nova 256 nın teknik bilgi kısmında verilen bilgi aşağıdaki gibidir. Bu bilgi ışığında 1 kafa ömrü dolana kadar toplam kaç m2 basım yapar, ve 16 kafa 1m2 için kaç ml mürekkep kullanır?

https://www.dimatix.com/files/PDS00031.pdf

https://www.dimatix.com/files/PDS00015.pdf

Nova JA 256/80 AAA - Estimated minimum life 25 billion drops per jet

ayatcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Konica kafa

Mrb bende konica kafa 180 inifiniti aldım. yönlendirme değil bilgi amaçlı paylışıyorum.

Makinanın baskısı kalitesi gerçekten mükkemmel. Fakat ön yargılı olmak istemiyorum makinam daha yeni... Kafa kesme yani boya kesme sıkıntısı var eğer bu kalıcı olarak çözülecek bir sorun ise konica bu son jenerrasyon kafalarda gerçekten çok başarılı bir iş çıkarmış.

Sorunsuz bir makinaya sahip olma dileğiyle saygı-sevgilerimle.

yaratici27

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar aldığınız makinanın önce servisi kalitelimi ona bakın derim, infinity spectra firmasının türkiyedeki temsilcisi diye bilinen özak firmasının servisi kadar kötü bir servis görmedim, duymadım , bilmiyorum, calıştığım firmanın makinası 6 aydır yatıyor ve servis hizmeti vermeyeceklerini söylemeleri 2 aydan sonra oldu, daha sonraları firmanın sahibi ile yapılan görüşmede tekrardan servis verileceği söylenmesine ragmen eşinin talebi ile servisin tekrar verilmeyeceği söylendi ve firmanın sahibi nejat beye ise telefonlarından ulaşamıyorsunuz. çünkü bu kadar sözüne sahip olamamın erdemi olsa gerek telefona çıkmaması. sizlere bu firmayı anlatıyorumki bizim çalıştığımız firmanın düştüğü durumlara düşmeyin, yani aldığınız makina dünyada tek te olsa size bir servis hizmeti sunulamıyorsa böyle rezil olursunuz. ayrıca beyfendiler ürünü satana kadar onlarla çok iyi oluyorsunuz. ama makina arıza verdiğinde makinanın garantisi yalnızda demir aksamında var onun dışında kafa ve filtrelerinde garanti yok zaten geriye kalanlardada bozulacak bişi yok, ürünün tamrini başka yere yaptıramıyorsunuz çünkü makinanın elektrik şemasıda yok, elektronik devrelerinin üzerindeki bütün kodları siliyorlar yani tamriini imkansız kılıyorlar. arkadaşlar bu makinayı almak demek bu firmaya köle olmak demektir. bunların bir açıklamsı varsa buyursunlar yapsınlar. bugün en basit bir elektronik cihazda bile elektronik devre seması var iken bu 40 bin tl den başlayan fiyatlarla mal satan ve bu şeması olmadan mal ithal edilemezken bu malı ithal edip şemasını sunmayan firmanın bunu nasıl açıklayacağını merak ediyorum doğrusu ....

ShEwChAt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kim ne derse desin en sağlam kafa en uzun ömürlü kafa kısacası eşşek kafa

hdbaski

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaslar aldığınız makinanın önce servisi kalitelimi ona bakın derim, infinity spectra firmasının türkiyedeki temsilcisi diye bilinen özak firmasının servisi kadar kötü bir servis görmedim, duymadım , bilmiyorum, calıştığım firmanın makinası 6 aydır yatıyor ve servis hizmeti vermeyeceklerini söylemeleri 2 aydan sonra oldu, daha sonraları firmanın sahibi ile yapılan görüşmede tekrardan servis verileceği söylenmesine ragmen eşinin talebi ile servisin tekrar verilmeyeceği söylendi ve firmanın sahibi nejat beye ise telefonlarından ulaşamıyorsunuz. çünkü bu kadar sözüne sahip olamamın erdemi olsa gerek telefona çıkmaması. sizlere bu firmayı anlatıyorumki bizim çalıştığımız firmanın düştüğü durumlara düşmeyin, yani aldığınız makina dünyada tek te olsa size bir servis hizmeti sunulamıyorsa böyle rezil olursunuz. ayrıca beyfendiler ürünü satana kadar onlarla çok iyi oluyorsunuz. ama makina arıza verdiğinde makinanın garantisi yalnızda demir aksamında var onun dışında kafa ve filtrelerinde garanti yok zaten geriye kalanlardada bozulacak bişi yok, ürünün tamrini başka yere yaptıramıyorsunuz çünkü makinanın elektrik şemasıda yok, elektronik devrelerinin üzerindeki bütün kodları siliyorlar yani tamriini imkansız kılıyorlar. arkadaşlar bu makinayı almak demek bu firmaya köle olmak demektir. bunların bir açıklamsı varsa buyursunlar yapsınlar. bugün en basit bir elektronik cihazda bile elektronik devre seması var iken bu 40 bin tl den başlayan fiyatlarla mal satan ve bu şeması olmadan mal ithal edilemezken bu malı ithal edip şemasını sunmayan firmanın bunu nasıl açıklayacağını merak ediyorum doğrusu ....

ben forumda söyledim alma diye dinlemedin.Şimdi aklın başına gelir

BuBiM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Iyi günler bizde 1 tane xaar 126 50 pl. 160 cm inifiniti 4 kafa baskı makinası var makina 5 yıllıktır kafaları değiştirdim çok çok iyi durumdadır makina 4 aydır sadece 1 sefer kesme yaptı onunda sebebini bulup halletik 250 alacağım için satıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa fiyat 9.000 tldir pazarlık yoktur sıfırbeşyüzkırkdört dörtyüzelli iki yirmi sekizseksensekiz hüseyin turan