Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Strafor Tabela

yakamoz002

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rehber68.com
Merhaba arkadaşlar, Strafor Tabela hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bu işin nasıl yapıldığına dair bilgi rica ediyorum nasıl bir strafor kullanılıyor hangi boya ile su geçirmez hale getiriliyor v.s. Tabelada kullanmak istiyorum bunu ilk defa deneyeceğim bunu bir çok yerden araştırdım ama her hangi bir bilgiye ulaşmadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

YUSUF AKKAŞ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
strafor tabela için kullanılan ,dış cephe yalıtımında inşaat ustalarının kullandığı polistren isminde bir strafor çeşididir. Royterde harfleri kestirebilirsiniz,elle kesim zahmetlidir,ben bu iş için teli ısıtan bir düzenek yaptırdım sıfır hata olmasada düzgün olmayan yerleri zımpara ile düzeltiyorum. Daha sonra su bazlı dış cephe boyası ile iki kat boyama yapıyorum.Sentetik ve selülozik esaslı boyalar straforu eriteceğinden bu işte kullanılmaz.zemindeki doygunluk sağlanırsa son katta hertürlü boyayı kullanabilirsiniz.Daha sonra straforu tabela yada farklı zeminlere silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz.İyi çalışmalar