Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şu Muhteşem Müslüman Türkler

fukuli

🌱Yeni Üye🌱
ilk yaptığım kitap kapağı denemem... Corelde hazırladım. orumlarınızı bekliyorum..:smile:
denememir4.jpg

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen konu başlıklarınız konu içeriği ile alakalı olsun. Başlık tarafımca değiştirilmiştir.

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
https://www.grafikerler.net/yardim-lutfen-t6379.html

bu topiği açan birisi şimdi kapak tasarımı paylaşıyo
ilginç

kitap kapagının arka sayfasındaki tanıtıcı yazılar çok büyük yazılmış.
yazar ismini yazdığınız yere kahve tonunda şerit geçmişsiniz bence anlamsız olmuş.
fotograf isimle uyumlu gözüküyor.
birde ön kapaktaki kitabın ismive kitabın sırtındaki isim çok büyük duruyor.
ilk çalışmanıza göre ifena değil..
emeğinize sağlık..

arkadaş sanıyorum grafik alanına yeni giriş yapmış ki öyle bir topik açmış.ayrıca kitap kapağınında ilk çalışması olması düşüncemi doğrular cinsten.

fukuli

🌱Yeni Üye🌱
Evde kendi kendime dağa doğrusu grafikerler.net sayesinde çok şey öğrendiğimi düşünyorum. Yoğun olarak da corel ve quarkı takip ediyorum. Sizlere çok teşekkür ederim. Bu eşimin bir kitap çalışmasıydı, bende ona sürpriz yapmak istemiştim... Grafikerlik konusunda kesinlikle tecrübem yok onu belirteyim... (Bir daetiye ve bir görevli kartı çalışmasının dışında) Kendimi buradan izleyerek geliştirmeye çalışıyorum sadece... İmkanlar dahilinde şimdilik bu oluyor...

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
Evde kendi kendime dağa doğrusu grafikerler.net sayesinde çok şey öğrendiğimi düşünyorum. Yoğun olarak da corel ve quarkı takip ediyorum. Sizlere çok teşekkür ederim. Bu eşimin bir kitap çalışmasıydı, bende ona sürpriz yapmak istemiştim... Grafikerlik konusunda kesinlikle tecrübem yok onu belirteyim... (Bir daetiye ve bir görevli kartı çalışmasının dışında) Kendimi buradan izleyerek geliştirmeye çalışıyorum sadece... İmkanlar dahilinde şimdilik bu oluyor...

hiç grafik eğitimi almamış biri olarak bu şekilde çaba göstererek ortaya birşeyler koymanız gerçekten güzel birşey. eleştirileri göz önünde bulundurursanız daha iyi şeyler çıkar diye düşünüyorum

fukuli

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim yorumlarınız için... Özellikle de garafikerler net'e sonsuz teşekkürler...
sıkı bir takipçinizim...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yönetimden alınan 2 uyarıdan sonra;
Şahsi yorumlarımı ileteyim....

---Arka kapakta son cümlenin ardından "Nokta"

---2. Baskı yazan şeridin yeri iiyii değil gibi...Dikdörtgen bir kutucuk içinde sağ altta olması hem daha sdae hemde daha alımlı olacaktır...Çocuk kitaplarındaki gibi olmuş...

---Kitabın et kalınlığında yazan Şu Muhteşem Müslüman Türkler yazısın da Müslüman Türkler yazıları neden bitişik...Birleşik bir kelimemi ki?

---Ön kapaktaki drop a gerek varmı tartışılır...

---Son olarak; Bildiğim kadarıyla şapka mevzusu imladan çıkarıldı...:) (arka kapakta "İslam" kelimesinde , -a harfinde şapka var)

İyi çalışmalar diliyorum...

Saygılar...

Son düzenleme:

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
İlk kez kitap kapağı tasarımı yapmanız sizi sınırlamamalı diye düşünüyorum.Kitabın ismini okuyunca aklıma gelen ilk cümle: "Şu Çılgın Türkler"
Zemin rengi de kitap ismi gibi bu kitabı çağrışım yapıyor.İncelediğiniz ilk ve tek kitap bu değildir umarım :)
Daha çok zahmet ve daha çok emek ile daha iyileri gelecektir.İyi çalışmalar.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
emeğinize sağlık
Font puntlarınız çok büyük ayrıca noktalama işaretlerine dikkat ediniz!
sırt kalınlıgındaki yazıların herzaman düz ve okunulabilir yazı karakteri olmalı raflara konulunca okumakta güçlük çekilmesin