Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sunlight reklam afişleri :)

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
25wh9hw6.jpg

27ts3hl0.jpg

24bh9wp8.jpg

28px7ph2.jpg

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu tarz bir afiş çalışması daha vardı..Forumdamı gördüm bilmiyorum. Benim en hoşuma giden kazagın desenin uyuması:) Teşekkurler.

Son düzenleme:

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu tarz bir afiş çalışması daha vardı..Forumdamı gördüm bilmiyorum. Benim ilk hoşum giden kazagın desenin uyuması:) Teşekkurler.

benimde uçakta adama sarılıp uyumaları hoşuma gitmişti :)
rica ederim émmst.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu tarz bir afiş çalışması daha vardı..Forumdamı gördüm bilmiyorum. Benim en hoşuma giden kazagın desenin uyuması:) Teşekkurler.

size tanıdık gelme sebebi şu an Türkiye de bir firmanın bu reklamları taklit ediyor olması olabilir mi
hatta reklamlarda ki şirin çocuk " Sanırım ben artık yastık oldum" diyordu
hani "onların anneleride ..... kullansın"

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
size tanıdık gelme sebebi şu an Türkiye de bir firmanın bu reklamları taklit ediyor olması olabilir mi
hatta reklamlarda ki şirin çocuk " Sanırım ben artık yastık oldum" diyordu
hani "onların anneleride ..... kullansın"

Evet kesinlike bu reklam;) Hatta gözümün önüne çocugun okula giderkenki servisteki görüntüsü geldi uçak afişi ile neredeyse aynı. Teşekkurler hatırlatma için.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet kesinlike bu reklam;) Hatta gözümün önüne çocugun okula giderkenki servisteki görüntüsü geldi uçak afişi ile neredeyse aynı. Teşekkurler hatırlatma için.

haklısınız bende hatırladım :) teşekkürler hatırlatma için sn. horus..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
rica ederim efendim
insan üzülerek görüyor ülkesinde ki reklam yapımcısı ajansların halini
buna bir başka örnekte bir sakız reklamımız
reklamın hint versiyonunu bilmeyen yoktur
hani ampul yerine insanların kullanıldığı uzun süredir bütün dünyada konuşulan reklam
Türk versiyonunu hatırlayalım mı

karı koca akşam eve dönerler
adamcağız kapıyı açmak isterken bina aydınlatması söner
bu arada aydınlatma için anahtara basmaktan aciz biçare ev hanımımız ağzına bir jiklet atıverir
ve eşi ona seslenir " hayatım bir gülümsermisin"

müthiş bir ustalıkla yaratılmış bu reklamı izleyen bizlerin aklına şu düşünce geliverir birden
"demek bu jikletlerden çiğnersek bizimde dişlerimiz ampul gibi ışıldayacak, e o zaman ne evlenecem kardeşim"

keşke reklam sektörü ülkemizde bu denli başarılı olmasada hiç hatırlamasak

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
müthiş bir ustalıkla yaratılmış bu reklamı izleyen bizlerin aklına şu düşünce geliverir birden
"demek bu jikletlerden çiğnersek bizimde dişlerimiz ampul gibi ışıldayacak, e o zaman ne evlenecem kardeşim"

:) haklısınız horus..
malesefki bu verdiğiniz örnek tarzında birçok örnek var..
bunun sebebini de bu sektörün küçümsenmesine, emek hırsızlarına iş teslim edilmesine bağlıyorum..

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bu tarz fikirler sizlerinde belittiği gibi artık çok sıklıkla karşımıza çıkıp sunuluyor. En azından ben yurtdışı çıkışlı ürünlerde bunları görebileceğimi sanmıyordum. Malum üzülerek söylüyorum Türkler bunu daha fazla yapıyor

Miss_17

🌱Yeni Üye🌱
merhaba sizden yardım istiyebilirmiyim ben lise 3 öğrencisiyimm ve afiş yapmam gerekiyoo.. ceviz festivali içinn bana yardım edebilirmisinzz???

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba sizden yardım istiyebilirmiyim ben lise 3 öğrencisiyimm ve afiş yapmam gerekiyoo.. ceviz festivali içinn bana yardım edebilirmisinzz???

merhaba Miss_17 bu konuyu nasıl anlatayım bilmiyorum ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. tasarım konusunda değil tabiki. sadece bilgi konusunda. bende afiş konusunda pek iyi değilimdir. aslında forumda arama yaparsan afiş yapımı ile ilgili eminim bir konu vardır. yoksa da sen bir konu aç ve afiş yapımı hakkında yardım iste. ama bildiğim kadarıyla birkaç öneride bulunabilirim..
öncelikle sayfa ölçülerini bilmen gerek. bu ilk aşama. afişin için gerekli tüm görselleri, metinleri toplaman gerek..
bu tür işler için genelde freehand kullanılır. photoshopta da tasarımı yapıp yazılarını yazmadan freehande aktarabilir, yazılarını da freehandte yazabilirsin. bunun sebebi photoshop pixel tabanlı bir programdır. freehand ise vektörel tabanlıdır.
öncelikle tasarımını eskiz olarak bir kağıda çizmeni öneririm. kabataslak ne nerde olsun yazı nerde yazsın, görselin nerde olsun gibi..
bu senin işini daha da kolaylaştırır. daha sonra da ölçülerini ayarladığın sayfana bu eskizi tasarlarsın. foruma yüklersin. nasıl olmuş eksiğim fazlam nedir diye bizler de sana elimizden geldiğince yardımcı oluruz ;)
başarılar dilerim ;)