Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sur tekstil ikinci logo

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu benim 2. denemem
bugün öğlen ki paylaşımı kartvizit olarak daha değişik bir çalışma ile size sunuyorum umarım iyidir..

Son düzenleme:

jeren_1432

🌱Yeni Üye🌱
arka rengi sevmedim başka bir şekildemi yapsan acaba yani renk bnce hoş değil basit göstermiş yahu:( logoyu kenara koysan alta yada yana bir kalın lerit şeklinde kahve tonunu yada turuncumu o rengini kullansan ama salt renk olsun degrade değil bence.,
eline sağlık

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arka rengi sevmedim başka bir şekildemi yapsan acaba yani renk bnce hoş değil basit göstermiş yahu:( logoyu kenara koysan alta yada yana bir kalın lerit şeklinde kahve tonunu yada turuncumu o rengini kullansan ama salt renk olsun degrade değil bence.,
eline sağlık
tşk yorum için. dikkatle eleştirileri okuyorum

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
buda eleştriden sonraki düzenlemem
48530kartvizitgri.JPG
[/URL][/IMG]

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle:

Logoda veya şekilde neyi anlatmak istediniz?

Sizce bu bir kartviziti mi anımsatıyor?

Veya şöyle sorayım, kartvizit bu mudur?

"Eni için 5 - 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir"

Sizce bu ölçülere uyuyor mu?
Hadi bunu geçiyorum.

Kartvizit ağacı şu şekildedir :

"Seri Üretim Kartvizit

Popüler Kartvizit (Resim ağırlıklı, canlı renkler için ideal)
Mat Selefon Kartvizit (Az resimli, logo ve yazıdan oluşan kartlar için ideal)
Fantezi Kartvizit (Resimsiz, logo ve bilgilerden oluşan kartlar için ideal)
Acil Kartvizit

Digital (dijital) Baskı
Ofset Express Baskı
Özel Kartvizitler

2 Renk - Tek yüz
3 Renk - Tek yüz
4 Renk - Tek yüz
Çift yüz
V.I.P Kartvizitler

Gofralı Kartvizit
Gofralı Kısmi laklı kartvizit
Kabartma yazılı kartvizit
Kabartma yazılı ve yaldızlı kartvizit "

(Kaynak:Vikipedi sözlük)

Bunlardan hangisine uyuyor bana söyler misiniz?

Bakın hadi bunlarıda geçiyorum deneme amaçlı yaptınız diyelim...Öyle değerlendirelim...En azından görünüm açısından sağdan -soldan- alttan boşluklar uygulamalısınız ve font büyüklüklerini standart ayarlamalısınız...
Kartvizitinizde ölçülere pek dikkat edilmemiş bu denemede pek de önemli değil fakat tasarım olarak bakarsak ta görünen bu.

Çalışmanıza gelecek olursak; arkaplan sade olmalı ama iki renk gradient yaparak
bu sadeliği yakalayamazsınız...Fontlar uyumlu değil...Renkler ise çok mat duruyor, ilgi çekmiyor.Bence önce kartvizit hakkında araştırma yapmalısınız...Daha sonra yapılan örnekleri incelemelisiniz...Son olarak kurumsal kimliği yansıtıcak bir kartvizit yapmalısınız.(Sade ama hoş)

Yani yapmanız gereken ilk önce araştırma yapmak.Öncelikle forumdan başlamanızı tavsiye ederim...Forumda bir çok kaynak mevcut.
İsterseniz güzel şeyler çıkarabilirsiniz, bu sizin elinizde...ve çalışırsanız güzel şeyler çıkarabileceğinize inanıyorum...Yinede başlamak bitirmenin yarısıdır...Siz bunu yaparak yolu yarılmaşsınız zaten...Size ne kalıyor inceleyip-araştırmak ve uygulamak.

Emeğinize sağlık.

Kolay gelsin.

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
BİSMİLLAHİRAHMANIRAHİYM
Walla eleştri bekliyordum. ama beni yerden yere vuran, o duvar senin, bu tavan benim deyip sağa sola fırlatan bi eleştiri beklemiyordum. yanlış anlaşılmasın. bu kadar detaylı ve kaynaklı bir eleştiri için ççoookkk çoookkk teşekkür ederim. üşenmeyip beni eleştirmek ve doğruları bulmamda bana yardımcı olmak için bu kadar özenerek ve zaman harcayarak yaptığın bu fevkalade eleştiri beni çok motive etti. teşekkürler BLUEDEN

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
BİSMİLLAHİRAHMANIRAHİYM
Walla eleştri bekliyordum. ama beni yerden yere vuran, o duvar senin, bu tavan benim deyip sağa sola fırlatan bi eleştiri beklemiyordum. yanlış anlaşılmasın. bu kadar detaylı ve kaynaklı bir eleştiri için ççoookkk çoookkk teşekkür ederim. üşenmeyip beni eleştirmek ve doğruları bulmamda bana yardımcı olmak için bu kadar özenerek ve zaman harcayarak yaptığın bu fevkalade eleştiri beni çok motive etti. teşekkürler BLUEDEN

Rica ederim...Ben teşekkür ederim ama sizi yerden yere vurmadım:)
Sizde yanlış anlamayın amacım sizi kırmak değil sadece daha iyi şeyler çıkarmanıza yardım etmek için böyle bir eleştiri yaptım.
Size yardımcı olabildiysem ne mutlu(!)

Teşekkürler

Kolay gelsin.

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Rica ederim...Ben teşekkür ederim ama sizi yerden yere vurmadım:)
Sizde yanlış anlamayın amacım sizi kırmak değil sadece daha iyi şeyler çıkarmanıza yardım etmek için böyle bir eleştiri yaptım.
Size yardım olabildiysem ne mutlu(!)

Teşekkürler

Kolay gelsin.

ŞUNA EMİN OLUN Kİ. bundan daha güzel ve daha yapıcı bir eleştiri olamazdı.
tşk saolun

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
S harfi çok kalınmış okumamız zorluyor diğerleri uyumsuz ve orantısız olmuş yazı fontları araştırıp güzel fontu bulup hafif değişik yapabilirsin ve kartvizit arka plan rengi farklı olabilir bir kaç farklı yapabilirsin sonucu ortaya çıkar bence kolay gelsin

jeren_1432

🌱Yeni Üye🌱
aslında alışılmşın dişnda bişi olarak yaptığın için garip geliyor gözümüze açıkçası sevmdm bence sen önce bir logoyu oturt kafanda nasıl bir logo istiyorsun onu bir netleştir daha sonra kurumsal çalışmaya geç bence yani biraz logoları gez derim nebiliyim o 2. yaptğın logo hoştu belkide bunu görünce onu aradı gözüm ve kartvizit dediğin okdar şaşalo süslü hediye paketi gibi alacalı bulacalı olmazki bencde tabi bunlar. herkezi tenzih ederek konuşuyorum ama bence bir logonu netleştir daha sonra kartvizitini yap.Önemli olan şirketin adı tamamda adreste önemli onu öyle bir koymuşunki sanki böyle yer kalmadıda şuraya sıkıştırıym der gibi yani:(
Emeğine sağlık tabiki de kademe kademe git bence

enkidu1981

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında alışılmşın dişnda bişi olarak yaptığın için garip geliyor gözümüze açıkçası sevmdm bence sen önce bir logoyu oturt kafanda nasıl bir logo istiyorsun onu bir netleştir daha sonra kurumsal çalışmaya geç bence yani biraz logoları gez derim nebiliyim o 2. yaptğın logo hoştu belkide bunu görünce onu aradı gözüm ve kartvizit dediğin okdar şaşalo süslü hediye paketi gibi alacalı bulacalı olmazki bencde tabi bunlar. herkezi tenzih ederek konuşuyorum ama bence bir logonu netleştir daha sonra kartvizitini yap.Önemli olan şirketin adı tamamda adreste önemli onu öyle bir koymuşunki sanki böyle yer kalmadıda şuraya sıkıştırıym der gibi yani:(
Emeğine sağlık tabiki de kademe kademe git bence

bu güzel yorumun için teşekkürler

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
12410.jpg

Diğer çalışmalarınıza göre baya bir yol katetmişiniz...Arka plan biraz daha hoş gözüküyor...Fontlarda diğerlerine göre iyi olmuş...Fakat "sur tekstil" fontu abartılı ve hoş durmuyor...şekilde anlamsız olmuş...Üzerinde biraz daha çalışmalı ve araştırma yapmalısınız...Daha farklı çalışmalar deneyin...Durmak yok çalışmaya devam.=)

Kolay gelsin

Başarılar.