Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

taş dizimi

hell__

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar bişey sorucam,ben photoshop kullanıyom ayrıca corelDraw,şimdi meslek değiştirmek istiyom boncuk taş dizim işine girmöek istiyom bilgisi olan varmı hangı programda çiziliyor yardım edersenız sevınırım

sananee

🌱Yeni Üye🌱
corel tüm serisinde çalışa bilirsin taş ve ya aplike kesmeyi nakışı hepsine yarıyor

hell_es

🌱Yeni Üye🌱
taş deseni için,mesela bırbırınden bağımsız 30 tane cesıtlı olculerde cıgıler var bu cıgılere 3mm buyukluğunde 2 mm aralılarla coğaltıcam nasıl yağabılrım yardımcı olurmsunuz

sananee

🌱Yeni Üye🌱
corel de taş dizme k aslın da cok kolay öncelikle taşların boylarınını ezberlemen lazım
ardından örnek veriyorum 2mm boyunda bir olan bir taş kalıp çalışmasında 2.1
birinci sınıf taş iicin 2.15.yada 2.20 mm kalıp kesmelisin

3mm büyük lünde 2mm aralıkla yapıcan bir deesn için önce
istemiş oldun bir ölçüde dik dörgen açabilirsin sonra taşları aynı şekilde çalısa bilierisin ctrl +d çogaltır çogalma ölçüsünü aynı tutar

taş dizim sadece corelde yapılır bunu dışın da yapılmaz

hell_es

🌱Yeni Üye🌱
tsk kardeş kafamda canlanıyor tabıkı yapa yapa öğrenıcez

elf_turfan

🌱Yeni Üye🌱
ben genellikle ilk olarak yuvarlak ölçüsünü belirlerim sonra renkle doldururum çevresine 0,6 lık kalıpta taş aralığı belirlerim sonra taşları dizime başlarım en son find and raplace den bütün renkleri birdefdada seçip guruplar kenar çizgileri silerim kalıpta patlamada olmaz böylece.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
örnek gönderirmisiniz mesala bir şablon kullanıyormusunuz nokta yerleri belli olan? öyle olursa çokda zor değil ama kendin bi desenin içine eşit aralıklarla nasıl dagıtırsınız mesala bi kelebek deseni içine küçük noktaları nasıl otomotiik man eşit aralıklarla dagıtıyorsunuz...

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
lşu taş dizme işi nedir yahu

sürekli bunula ilgili laflar dolanıyor ortalıkta

bakihasan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende programı var satabilirim.))) bende parayla aldım çinden))))

bakihasan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
özel mesaj atamıyorum.çinden getirdim.türkçeye çevirdim.250 liraya satıyorum.şekli veriyosun içini doldur diyosun.taş genişliğini arasındaki boşluğunu ayarlıyosun ister sıralı ister dağınık şekilde dolduruyo.isteyen olursa **************

Moderatör tarafında düzenlendi: