Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
258689ow8.jpg

Derleyen ve Çeviren: Celal Üster

Mekan ve sergileme tasarımı kuruluşu Akın Nalça Modular Spaces, bütün tasarım disiplinlerine düşünsel ve kalıcı bir tartışma süreci sağlama hedefiyle her yıl yayımladığı kitaplardan birisi. 2003’te yayımlanmaya başlayan Akın Nalça Kitapları’nın dördüncüsü: ‘Tasarımın Özüsözü’. Editör ve çevirmen Celal Üster’in derlediği, tasarım üzerine 600’ü aşkın özdeyişten oluşan kitabın tasarımı Bülent Erkmen’e ait.

Kitapta “tasarım” kavramının özüne ışık tutabilecek sözler biraraya getirilirken, seçim alanı olabildiğince geniş tutuluyor.

‘Tasarımın Özüsözü’ yalnızca tasarımcıların, mimarların, modacıların tasarımla dolaysızca bağıntılı sözlerini değil, yazarların, düşünürlerin, ressamların, heykeltıraşların “tasarım açısından da okunabilecek” sözlerini de içeriyor.

"Hayalgücün, sevgili dostum, senin hayalinin alamayacağı kadar değerli"
Louis Aragon

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
Bu konu baslıgı altında sizde bildiginiz Tasarımla alakalı özdeyişleri paylaşmaya ne dersiniz? Ben başlatıyorum=)

"Büyük tasarımcılardan pek az büyük reklamcı çıkar, çünkü kendilerini resmin güzelliğine kaptırırlar ve malın satılması gerektiğini unuturlar"

James Randolph Adams

"İyi tasarım, dünyanın eksik olduğunun farkında olmadığı bir şey üretmek üzere teknoloji, bilimsel bilgi, insan gereksinimi ve güzelliği birleştiren bir Rönesans tavrıdır"

Paolo Antonelli

"Gerçek olan şeylerin dış formu değil özüdür"

Constantin Brancusi

"Espas, ışık ve düzen. İnsanların bunlara ekmek ya da yatacak yer kadar gereksinimi var"

Le Corbusier

" Bazen gerçekten istemediğim bir işi kabul etmek zorunda kalıyorum. Bugünlerde kolay kolay sipariş verilmiyor, herşey yarışmalarla halledilir oldu"

Helmut Jahn

"Birşeyi her zaman bir sonraki daha geniş bağlamı içinde düşünerek tasarlayın: iskemleyi odanın içinde, odayı evin içinde, evi çevrenin içinde, çevreyi kent planının içinde"

Eliel Saarınen

"Başarısızlığa uğramış deney diye bir şey yoktur, yalnızca beklenmedik sonuçlar vermiş deneyler vardır"

Buckminster Fuller

"Aslına bakarsanız prefabrikasyon ve endüstriyel tasarım insanları daha çok yakınlaştırıyor. Bence bu iyi bir şey"

Arne Jacobsen

"Eğer bir bina hem işlevsel, hem de teknik olarak düzgün değilse, mimari değildir, yalnızca bir binadır"

Arne Jacobsen

"Biçim işlevin ardından gelir... Bu yanlış anlaşılmıştır. Biçim ve işlev bir olmalıdır"

Frank Lloyd Wright

"Çirkinlik derken, onun güzel olmadığını söylemek istemiyorum"

Rem Koolhaas

rapid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu kitabı nerde bulabilirim..?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
paylaşım için teşekkürler