Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Teknik Destek Kurumu Logo Çalışmam

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teknik Destek Kurumu sensörler tarafından duyumsanan ve elektriksel sinyallere dönüştürülen fiziksel niceliklerin Veri Toplama Donanımı aracılığıyla sayısal biçimde bilgisayara aktarılarak Veri Toplama Yazılımı aracılığıyla gorunum ve veri aktaran bir firma.

ürün sunulmamıştır. Görüşleriniz önemli bu yuzden. teşekkurler sımdıden.

tdg66copyrv0sh0.png

Benzer konular

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
maşallah bayağı kısa bir açıklaması varmış:Dben beğendim açıklamıyı okuduktan sonra logoya baktım ve gerekli algıyı aldım amacına uygun bence eline sağlık.

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla onlar anlatırken bıle tam anlamadım bende konu zor konu zaten :) cok sade oldu gibi geldi bana biraz daha gelistirmeyi denicem gorsel olarak. kopyalayıp yapıstırdım acıklamayı sıtelerınden zaten :) tesekkurler yorum ıcın

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
sade olması logonun orjinalliğini korur zaten tabiki birkaç alternatif daha yaparsan iyi olur.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
firma kapalı devre güvenlik sistemleri felan mı sunuyor?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
valla onlar anlatırken bıle tam anlamadım bende konu zor konu zaten :) cok sade oldu gibi geldi bana biraz daha gelistirmeyi denicem gorsel olarak. kopyalayıp yapıstırdım acıklamayı sıtelerınden zaten :) tesekkurler yorum ıcın

Cidden anlamadan bu çalışmayı mı yaptınız... :S Oysaki, işi anlamadan nasıl başkalarına anlatabilecek bir çalışma yapacağınız beni düşündürdü.

Yukarıdaki çalışmanızda ben açıklamanızı görmemiş olsam sanırım biyoloji ile ilgili bir alan diye düşünürdüm. Çalışmanızdaki görsel bana hücrelerin yapısı ile ilgili gibi bir his verdi...

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
firma mesela bir güc testi olucak o nun verilerinin alınmasi icin gerekli ürünleri olusturup sunuyor ayrica sunulumdan sonra veri alınımını gorsel ve istatisliklerle sunuyor. anlamadım derken tam anlatamadım verılen ornektekı yazıdan kastettım daha sonrasında anlayarak ılerledım tabıkı. hucre yapısına gelınce ben bı anlam veremedım dedıgınıze :s

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Hücre yapısı derken, Volkan aşağıdaki biçimle bağdaştırmışki bende aynı fikirdeyim. Çalışmanız elektronikten çok, biyolojiyle ilgiliymiş gibi algılanıyor.
hucre1.JPG

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla hocam sımdı gorunce dedıgınız gıbı olabılır. bılgılendırme ıcın tesekkurler. volkan abi sayesınde bıyolojimizde gelişti :D tekrar tesekkurler

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
valla hocam sımdı gorunce dedıgınız gıbı olabılır. bılgılendırme ıcın tesekkurler. volkan abi sayesınde bıyolojimizde gelişti :D tekrar tesekkurler

Grafiker kolay olunmuyor arkadaşlar. Kendi konuları ile ilgili olduğu kadar genel konularlada ilgili ve genel kültürünü sürekli geliştirmeye çalışan insanlar tam anlamıyla grafikerlik yapmaya başlayabiliyor. Gelişime kapalı ve sadece bildikleri ile yetinen insan malesef bu meslekte çok başarılı olamaz. Mutlaka çok okuyun, araştırın, gündemi takip edin... Eğer öyle yapmazsanız(sak) meslekte de körelir ve farkında olmadan yanlış tasarımlar üretiriz.

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
dedıgınız doru zaten fakat ben cızımımde o daırelerı sensorlerı verı alış verişinde kullanılan elektriksel sinyalleri yansıttım. renk secimide sinyallerin guclulugunı belırttım. simgenin tam ortasina gelen destek kısmıda üretilen ürünlerin yanı sıra firmanin ürün tesliminden sonrada veri olusturma destegini sagladıgını belırtmek ıcındı. yanı hayal gucumuz cok genıs bır sımgeye bakarak onlarca sey cıkartırız apple sımgesıne bakarak markette dusunebılırız fakat konusuna gore degerlendırmek gerekıyor bence. bariz bir hucre gorunumu yok bence sadece ovallıkten kaynaklanıyor sanırım. hucreye benzetmemızde guncel bır konu oldugundan. neyse tesekkurler yorumlar bılgılendırmeler ıcın .

2. logo çalışmam

teknikzj7.png

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben artık bir şey demiyeceğim. Siz anlayacaksınız.

atom.jpg

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
:D volkan bey bakın acıklamayı yaptım dıer sayfada bole bakarsanız bısey bulucam bulucam bulucam dıye apple logosuna bakınca o adamların yaptıgı meslegı anlıyorsanız helal olsun sıze bence bırz daha genıs dusunup konunun acıklamasını okuyup ole ınceleyın...

bu benım yaptıgımla onun arasında nasıl bır bnzerlık kurdunuz anlamadım :D
her capraza yorunge dıceksek ısımız var referanslarınızda demirci zeytincilik var orda kayıkları gemileri tutturmak icin kullanılan çapayı kullanmısınız zeytınle bı alakası olmayan neyse daha guzel yorumlar beklıyordum YAPICI yorumlar ben baska bısey demıyorum yerıne daha acıklayıcı daha genel yorumlar beklıyordum. bence cok amatorce yorum yaptınız yınede tesekkurler

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
:D volkan bey bakın acıklamayı yaptım dıer sayfada bole bakarsanız bısey bulucam bulucam bulucam dıye apple logosuna bakınca o adamların yaptıgı meslegı anlıyorsanız helal olsun sıze bence bırz daha genıs dusunup konunun acıklamasını okuyup ole ınceleyın...

bu benım yaptıgımla onun arasında nasıl bır bnzerlık kurdunuz anlamadım :D
her capraza yorunge dıceksek ısımız var referanslarınızda demirci zeytincilik var orda kayıkları gemileri tutturmak icin kullanılan çapayı kullanmısınız zeytınle bı alakası olmayan neyse daha guzel yorumlar beklıyordum YAPICI yorumlar ben baska bısey demıyorum yerıne daha acıklayıcı daha genel yorumlar beklıyordum. bence cok amatorce yorum yaptınız yınede tesekkurler

• Forum kurallarına göre flood yapılmaz fakat yapıyorsunuz.
  • Eğer çalışmalarınızı yorumlamamdan rahatsız oluyor ve bu sebepten dolayı çalışmalarıma girip hiç alakası yokken yorum yaparak hata bulmaya çalışıyorsanız konu ile alakası olmadığından sanırım benim için de bir başka arkadaş içinde pek yararlı olmayacaktır. Aksine yaptığım eleştirilerden sonra sizin rahatsız olarak şahsıma karalama yapmaya çalıştığınız gibi bir izlenim oluşacaktır ki biliyorum böyle bir niyetiniz de yok(!)
  • Bahsettiğiniz "demirci zeytincilik" sanırım Gemici Zeytincilik olması gerek. Çünkü "demirci zeytincilik" diye bir referansım malesefki bulunmamaktadır. Fakat eğer keastettiğiniz Gemici Zeytincilik ise sanırım alakayı zeytin ile değil GEMİCİ kelimesi ile ilişkilendirildiğini anlayacaksınız. Eğer bu şekilde yapılan çalışmalara bir örnek göstermemi de arzu ederseniz:

sahin_logo.jpg

Hepimiz biliyoruz ki sucuklar şahin etinden yapılmıyor... Fakat logoda... :) Lafı uzatmama gerek yok sanırım.

Bu arada eleştirilerimi ders mahiyetinde algılayabilirsiniz. Bunlar önemli konulardır. :)

Mesaj Düzenleme: "Açıklamama bakarsanız" diyorsunuz. Peki logoyu ortaya koyduğunuzda yanında açıklamanızın olduğu bir kitapçığıda herkese dağıtacakmısınız?

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
:) ben sizi benim logolma kıyaslıyorum sız sızın gıbı bırnle kıyaslıyosunuz fark burda neyse tesekkurler.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
:) ben sizi benim logolma kıyaslıyorum sız sızın gıbı bırnle kıyaslıyosunuz fark burda neyse tesekkurler.

Şimdi rolleri mi değiştik? :D

Son yazdığınız mesajı aslında ben size söylemeliydim... :D Tek farkı ben ne sizi ne de çalışmalarınızı kendi işimle ya da logom ile kıyaslamıyorum. Algı ve çağrışım kavramları ile yaptığınız logoların yorumlamasını yapıyorum.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
En son çalışma galiba eleştiriler doğrultusunda aceleye gelmiş.Daireleri tam merkezlememişsiniz.Ayrıca perspektiften bakılmış gibi duruyor.Yok bilerek öyle yaptım diyorsanız gözü tırmalıyor.Bence daha değişik çalışmalar deneyin.Yine de emeğinize sağlık

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
gereklı yorumlar yapılmış logo hakkında bende pek olumlu yorumlamıyorum bence daha değişik bir tasarım dene font uyumsuz logonun etrafındakı çalışma zaten anlamsız duruyor teknık destekle zaten onunla ılgılı volkan tekın ve cahıt hoca gereklı yorumları yapmışlar daha fazla ustune eklemeye gerek yok başarılar