Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tele Çekim Bulutlar

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Makinenin markasını ve özelliklerinide paylaşırmısın ?. Makine arıyan arkadaşlar için tavsiyelerimiz olur hem böylelikle =)

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
makine samsung pro 815. 28 - 420 Schneider-Kreuznach objektifle beraber. 8.0 Mega Piksel makinenin macrosu çok iyi, ürün fotoğrafları çekerken macroyu kullanıyorum.oto fokus özelliği var ve manuel fokusu ihtiyacım olduğu zaman kullanıyorum.Pili D-slr ve kompakt slr makinalara göre daha uzun gidiyor.Üst yüzeyde bulunan ekran sayesinde bel hizasından çekim yapılabiliyor.Hem telesi çok iyi hemde macrosu..Makineyi aldığımda fiyatı 1,380 civarıydı şimdi 200 ytl fiyatı düştü.Ayrıca paraflaş setlerine kolayca bağlanabiliyor.paraflaş kullanarak ürün fotoğrafı çektiğimde çok güzel sonuçlar elde ettim.
fazla para harcamayıp her işinizi görebileceğiniz bir makine istiyorsanız alın derim.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
fotolar güzeller ama benim aklıma başka birşey takıldı
burası resim bölümü değil mi?
bunun gibi bir iki post daha gördüm sanki bu bölümde

gülümser

🏆Pro Tasarımcı🏆
gökyüzünü çok severim çok güzel yakalamışsın bir de güneş batarken çekip yayınlarsan sevinirim

akifaytac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Uzak ve küçük bir cismin fotoğrafı çekildiğinde, film üstündeki görüntünün büyüklüğü, FOTOĞRAF MAKİNASI objektifinin odak uzaklığına bağlıdır. Görüntü, daha uzun odak uzaklıklı bir objektif kullanılarak büyütülebilir;(ne kadar uzun bi odak uzaklıgı söz konusu ise görüntü okadar büyütülür)

teleçekimler uzun odak uzaklıklı objektiflerle uzaktaki objelerin yakın görüntülenmesidir.

bluestorm

🌱Yeni Üye🌱
amatör bit fotocu olarak bulutlar bir fotoğrafçının vazgeçilmezlerinden biridir diyorum emeğine ve eline sağlık teşekkürler

KifayetsiZ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tele objektifle yapılan çekimlere denir.
Bu tür objektiflerin özelliği genel olarak konuyu uzak mesafelerde dahi olsa yaklaştırabilmesidir.