Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tırnaklı tl sembolleri

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
kendi kullandığım, tinos ve times fontlarını kullanarak çizdiğim tırnaklı tl sembolleri

buradan indirebilirsiniz

tlsimge01.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

See4D

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dolar, sterlin veya euro'nun da tırnaklı halleri veya alternatifleri var mıdır acaba. Bence bu halleriyle TL simgesi olmaktan çıkmışlar, başka birşeyin simgesi olmuşlar veya yarışmaya katılan alternatif simge çalışmaları olmuşlar. yine de paylaştığın için teşekkürler.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
aynı font ile yazıldığında diğer para birimleri sembolleri
tlvedier01.jpg

Son düzenleme:

See4D

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben de pek derin olmayan şekilde google araştırması yapmıştım yazmadan ama şimdi sana serif kullanımı konusunda hak verdim. Ancak form bakımından dikkat edersen hepsi ana formu koruyor, senin tinos ve times formlarına bakarsak ana simgenin formundan uzak oldukları aşikar. yukarıda paylaştığın grafiğe senin sembolleri de koyarsak ana formdan en uzak yapıda olanlar oldukları kimsenin gözünden kaçmaz. özellikle tinos olanı tl simgesine pek benzetemedim. benim bakış açım bu, yapıcı eleştiride bulunuyorum sadece.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben de pek derin olmayan şekilde google araştırması yapmıştım yazmadan ama şimdi sana serif kullanımı konusunda hak verdim. Ancak form bakımından dikkat edersen hepsi ana formu koruyor, senin tinos ve times formlarına bakarsak ana simgenin formundan uzak oldukları aşikar. yukarıda paylaştığın grafiğe senin sembolleri de koyarsak ana formdan en uzak yapıda olanlar oldukları kimsenin gözünden kaçmaz. özellikle tinos olanı tl simgesine pek benzetemedim. benim bakış açım bu, yapıcı eleştiride bulunuyorum sadece.

tlvedier01.jpg

yukarıda verdiğim örneklerden yola çıkarak tlyi oluşturmaya çalıştım.
fontların genel formunu korumaya çalıştım. amacına uygunluğu tartışılır elbet.
yalnız topluma tırnaklı, scrip, slab ve diğer font stillerinde tl sembolu az çok nasıl olur benimsetecek olan biz grafikerleriz. kimse hazır olmadığından bu konu bayağı tartışılacağa benziyor...
yorumunuz için teşekkürler.

bu arada ben font tasarımcısı değilim. broşurlerde tırnaklı font kullanımında tl sembolu için alternatif ne kullanabilirimin peşindeyim. ilerleyen günlerde font tasarımcıları muhakkak bu sorunu çözeceklerdir. bir grafiker olarak onları beklemektense kendi kendime sorunumu çözmeye çalışıyorum.