Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tokat ERbba Dernek Logo Çalışması

beyzade_034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
TOKAT ERBAA DERNEK LOGO ÇALIŞMASI
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Fazle Herşey Birbirine Girmiş.
Şahsen Beğenmedim.

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
logoda ifade birden fazla olmuş bu da karmaşaya neden olmuş. ifade sadeleşirse görselde renk geçişlerinden uzak olursa logo daha iyi olacaktır. iyi çalışmalar

beyzade_034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
Teşekküler fikirleriniz ve yorumlarınız için bitmap yok resim içierisinde bu arada bunları kullanmam soylendi o yüzden anca bu kadar sade oldu :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
nasıl ya o yapraklar resmen bitmap gibi duruyor.

adams43

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öğeleri kullanmanı onlar isemişler ama sayı olarak azaltırsan belki daha sadeleşir. Buğday başaklarından ikişer üçer tane var her bir tarafta. Yapraklar da fazla. Üzüm salkımını da toplamda bir tane kullansan ortada iyi durur.

Bu arada o yapraklar müthiş. Vektörlerini mümkünse ben de istiyorum.

tokatuzay

🌱Yeni Üye🌱
memleketimden bir logo oldugu için tşk ederim. sorun aramak gerekirse çok iç içe olmuş ve karmaşık bir çalışma olmuş

Dark Water

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Logonun vektörelini paylaşırmısınız..

beyzade_034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
logonun son hali bu kullanıldı...

Arkadaşlar herkese yorumları için çok teşekkür ederim vektörleri paylaşıyorum hemen..

derneklogo.jpg

Buradan İndirebilirsiniz arkadaşlar..

Son düzenleme:

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
merak ettim indirdim.
dediğin gibi o yapraklar vektör müdür ? diye
ancak başta şaşırdım psd dosya paylaşmışsın.
içini açtığım ise gördüğüm tek şey bitmaplar.
üstelik tüm çalışma RGB.
Ben yanlış mı sordum bilemiyorum da kuzum sen bitmap ile vektör formatlarının farkını biliyor musun ?
tamam bu logo baskıda sorunsuz çıkabilir belki. alırısn cmyk basarsın.
ama hadi bu yarın birgün bir şenlikte branda folyo falan olacak ise ne yapacaksın.
sözüm ona 2x2 metreye bu logo basılacak. Pixelleri sayarız :D
Logo işi biraz zordur bana göre. Tavsiyem tamamen vektörler ile çalışarak küçük kartvizitler falan yapmandır. Sonrasında bu işi zevk alarak ilerletebilirsin.

beyzade_034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
merak ettim indirdim.
dediğin gibi o yapraklar vektör müdür ? diye
ancak başta şaşırdım psd dosya paylaşmışsın.
içini açtığım ise gördüğüm tek şey bitmaplar.
üstelik tüm çalışma RGB.
Ben yanlış mı sordum bilemiyorum da kuzum sen bitmap ile vektör formatlarının farkını biliyor musun ?
tamam bu logo baskıda sorunsuz çıkabilir belki. alırısn cmyk basarsın.
ama hadi bu yarın birgün bir şenlikte branda folyo falan olacak ise ne yapacaksın.
sözüm ona 2x2 metreye bu logo basılacak. Pixelleri sayarız :D
Logo işi biraz zordur bana göre. Tavsiyem tamamen vektörler ile çalışarak küçük kartvizitler falan yapmandır. Sonrasında bu işi zevk alarak ilerletebilirsin.

Yorumların ve tavsiyelerin için teşekkür ederim ama zaten branda için değil çalışma sadece site ve broşür için bitmap ile vektör arasındaki farkın da ne oldugunu bilmiyorum daha yeni başladım sayılır işe o yüzden kusura bakma daha dikkat etmeye ve logo için daha çok bilgi toplamaya çalışacağım.. :smile:

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Yani tavsiye baabında konuşuyorum. Ama tasarım güzeldir tabi iş baskıya gidene kadar.
İnan bu işin en nefret ettiğim kısmıdır ki bir logo her türlü durumlarda kullanılmak üzere.
kaşe branda büyük ölçü klişe gibi ortamlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmalıdır ve kesinlikle vektör olmalıdır. bitmap pixel görüntüdür. vektör ise 2 ya da 3 boyutlu ortamlarda uzaydaki belli koordinatlar üzerinde oluşturulan görüntüdür. kısacası bitmap büyütülürse bozulur vektörü istediğin kadar büyült sorun olmaz. İstanbulda durumu bilemem ama ankarada böyle iş yapana ne yaparlar bilemiyorum :p. Umarım hızlı öğrenirsin zira cidden göründüğü gibi değil bu iş çok zımbırtısı var. Daha dün bir ton dosyayı ters göndermişim filme :D basıldı geldi. artık müsvedde kullanıyorum

beyzade_034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
Yani tavsiye baabında konuşuyorum. Ama tasarım güzeldir tabi iş baskıya gidene kadar.
İnan bu işin en nefret ettiğim kısmıdır ki bir logo her türlü durumlarda kullanılmak üzere.
kaşe branda büyük ölçü klişe gibi ortamlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmalıdır ve kesinlikle vektör olmalıdır. bitmap pixel görüntüdür. vektör ise 2 ya da 3 boyutlu ortamlarda uzaydaki belli koordinatlar üzerinde oluşturulan görüntüdür. kısacası bitmap büyütülürse bozulur vektörü istediğin kadar büyült sorun olmaz. İstanbulda durumu bilemem ama ankarada böyle iş yapana ne yaparlar bilemiyorum :p. Umarım hızlı öğrenirsin zira cidden göründüğü gibi değil bu iş çok zımbırtısı var. Daha dün bir ton dosyayı ters göndermişim filme :D basıldı geldi. artık müsvedde kullanıyorum

evet bencede bundan sonra vektörel çalışacağım tşrker tekrar.. :)