Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Top sektirme!

Epitaph

🌱Yeni Üye🌱
Ben flash kullanımına başlayalı henüz 2 gün oldu. İşyerinden bir proje hazırlamamızı istediler,değerlendireceklermiş. Ama ben beceremedim bir türlü. Nerede hata yaptığımı da henüz çözemedim. Eminim çok basit bişeydir ve içinizden bunun için de başlık mı açılır diyorsunuzdur. Ama son çare olarak bunu uygun gördüm..

Proje şu; çimler üzerinde bir futbol topu olacak. Seke seke ilerleyip sonda bulunan kupanın üzerine oturacak. Ben çizimleri yaptım anca. Önce topa çift tıklayıp alt katmanına giriyorum. Orada topu çeviriyor ve sektiriyorum. Ama ilk sayfaya geri döndüğümde değişiklik olmuyor. Ne yapmalıyım? Çok az zamanım kaldı göndermem için :(

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar daha detaylı bilgi vericeklerdir.
Ama Motion tween özelliğini biliyorsanız top resmini (dekupeli olmalı )
bir path (cizgi ) ile yol cizerek kupanın üstüne kadar ciziniz daha sonra top 'u cizgiyle ilişkilendirin guide yöntemiyle . motion tween ilede saat yönünde 12 - 24 arasında dönüş sayısı verin oynattıgınızda top cizgiyi takip ederken kendi icinde dönecektir.
Fon olarak cimleri ve kupayı bir yapın üstüne sadece top icin flash efekti verin daha kolay olur sizin icin.