Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Transparan İmaj Beyaz çıkıyor

mehtap22

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.photoshopdersi.net
Arkadaşlar resimdede görüldüğü gibi clipping path' i işaretlememe rağmen photoshop tan freehand' e alınca arkası beyaz çıkıyor resmin.!! ayrıca photoshop.eps yada tiff olarak kaydediyorum. freehand' de transparan çıkması için daha ne yapmak gerekir?

Benzer konular

mustafha

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resmi gif kaydet öyle dene birde.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Sorun tiff. ya da eps olarak kaydetmenizden kaynaklanıyor. Bu tür dosya kayıt sistemleri arka plan desteklidir. .Png, .psd, .gif kaydederseniz arkplanı transparan olarak aktarabilirsiniz. Saygılar

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
cliping path i tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerenin resimdeki gibi olmasına dikkat ediniz... resmi tiff olarak kaydetmeniz yeterli olacaktır

picture3dc2.png

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
o zaman ya photoshop ya da freehandin ayarları ile ilgili bir problem gözüküyor...

peki o zaman size başka yoldan nasıl yaparsınız onu anlatayım, photoshopta yaptığınız path i, File > Export > Path to Illustratör seçeneğinden export ediyorsunuz, daha sonra bunu freehande import ediyorsunuz, ve çizgi kalanlığı veriyorsunuz 0.1 falan, daha sonra resmi import ediyorsunuz ve pathi resme hizaladıktan sonra resmi kesip pathi seçin ve Edit > Past inside yapın, yani resmi pathin içine yapıştırın, bu daha sağlıklı bir yöntemdir, cliping path renk ayrımda sorun çıkarabiliyor bazen...

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadasım kaydettiginde tiff optionsta save transparency var onu isaretle sorun çözülür saygılar

graphic__desing

🌱Yeni Üye🌱
save transparency

arkadaşım save transparency seçeneğini işaretlemen yeterli olacaktır.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
path olarak etrafını dondugun nesnenin arka planını sildikten sonra pathe cift tıkla ve bunu path olarak kaydet ondan sonra clipping path yap ben clipping path yaparken 1 degerini giriyorum ve sorun yasamadım hiç

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar resimdede görüldüğü gibi clipping path' i işaretlememe rağmen photoshop tan freehand' e alınca arkası beyaz çıkıyor resmin.!! ayrıca photoshop.eps yada tiff olarak kaydediyorum. freehand' de transparan çıkması için daha ne yapmak gerekir?

mehtap sen şöyle yaptın muhtemelen .. Resmi kestin.. Sonra dışını temizlemek için inverse yaptın. Daha sonra inverse yaptığını unuttun ve make work path dedin. Clipping path dedin. Flatness değerini vermiş bile olsan Doğal olarak ta dışını beyaz gösterdi. Sen resmi path kalemiyle dekupe et, normal işlemleri yap düzelecektir her şey.. Bitecektir sorunlar..Emin ol