Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tuana Eğitim Kurumları

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
tuanale6.jpg
1. çalışmada amblemde ki çatıyı andıran şekil ile güven, koruyuculuk temasını,
2. çalışmada ki amblemde çocuk figürünü merkeze çekerek, ona "birey" olgusunu aksettirmeye çabalamıştım.

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
2 gayet amaca uygun ve iyii emegine saglık,,,

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
birinci çalışmanda çatılar arasında simetri olsa daha çekici olabilir
bu haliyle biraz dağınık ve baştan sağma görünüyor

ikinci çalışmada daha sevimli bir çocuk figürü oluşturabilirdin
ayrıca konumu bana göre olmamış

bu fontları seçmendeki amacı anlamış değilim özel bir nedeni var mı?
ayrıca tuana birinci satır eğitim kurumları ikinci satır
şeklinde bir yazım yaparsan daha mantıklı anlaşılır olacaktır

kolay gelsin

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
2 gayet amaca uygun ve iyii emegine saglık,,,
Teşekkürler.

birinci çalışmanda çatılar arasında simetri olsa daha çekici olabilir
bu haliyle biraz dağınık ve baştan sağma görünüyor

ikinci çalışmada daha sevimli bir çocuk figürü oluşturabilirdin
ayrıca konumu bana göre olmamış

bu fontları seçmendeki amacı anlamış değilim özel bir nedeni var mı?
ayrıca tuana birinci satır eğitim kurumları ikinci satır
şeklinde bir yazım yaparsan daha mantıklı anlaşılır olacaktır

kolay gelsin
*Çatılar konusunda bir yanlış anlaşılma mevcut.Çatı olarak düşünülen kısım sadece üstteki parçaydı.
*Sevimli bir çocuk fikrine gelince açıkçası zaten öyle bir gayretim olmadı.Çocuğu soyut, düşünsel bir açıdan ortaya koymaya çabalamıştım.
*Font konusuna gelince tabi ki çalışmalarda bir font seçmenin ilk ve en önemli sebebi çalışmaya uygun olması.Bir eğitim kurumu için "açık, anlaşılır, düz, kolay okunur" bir font tercihinde bulunmaya çalışmıştım.
Tavsiyeler için teşekkürler.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Tuana 'nın anlamına şöyle bir baktım...

iki şey geçiyor;

1.Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası
2.Ay ışığı

Sayın the_one... Eğer yanlış öğrendiysem uyarın lütfen :)

Yanlış font seçimi yapmayacak kadar deneyimlisiniz...BuZaten fontta uygun olmuş...

Genel;

Her logo ismiyle bağdaşan simgeler,nesneler,objeler vs vs içerecek diye bir kaide yok bu yüzden gözüm ,cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlasını yada ay ışığını aramadı...

1.Çalışma için;

-Çatı matığı güzel, sanki uygulamanın gölgesinde mi kalmış, yaa başka bir sebebimi var bilemiyorum ancak o hissi uyandırmadı...Ama estetik açıdan fena değil.

-Font başka renkmi olsaydı dedim kendi kendime...

2. Çalışmanız;

-İlk bakışta çocuk-insan figürü görünüyor zaten...Sevimlilik felan aramadım ben, zaten bence sevimli olmaması lazım...Eğlence kurumu gibi yanlış bir izlenim verebilir, eğitim ciddiyet isteyen bir konu çünkü...

-Bir açıdan(kendi algı sorunum sanırım) zayıflama merkezi logosu gibi geldi :) şöyleki, çoçuk figürüne odaklanınca , çocuğun bayağı bir obez olduğunu gördüm...Aklımdan geçen aynen şu oldu "Tuana (obez çocuk) zayıflama merkezi" :)

-Logoyu nerde kullanacağınızı bilmediğim için 1. yada 2. çalışmanızdaki fontların düzenine fazla takılmadım...Logo daha önemli kanımca...

Ellerinize sağlık...Başarılarınızın devamını diliyorum ...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Tuana 'nın anlamına şöyle bir baktım...

iki şey geçiyor;

1.Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası
2.Ay ışığı

Sayın the_one... Eğer yanlış öğrendiysem uyarın lütfen :)

Yanlış font seçimi yapmayacak kadar deneyimlisiniz...BuZaten fontta uygun olmuş...

Genel;

Her logo ismiyle bağdaşan simgeler,nesneler,objeler vs vs içerecek diye bir kaide yok bu yüzden gözüm ,cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlasını yada ay ışığını aramadı...

1.Çalışma için;

-Çatı matığı güzel, sanki uygulamanın gölgesinde mi kalmış, yaa başka bir sebebimi var bilemiyorum ancak o hissi uyandırmadı...Ama estetik açıdan fena değil.

-Font başka renkmi olsaydı dedim kendi kendime...

2. Çalışmanız;

-İlk bakışta çocuk-insan figürü görünüyor zaten...Sevimlilik felan aramadım ben, zaten bence sevimli olmaması lazım...Eğlence kurumu gibi yanlış bir izlenim verebilir, eğitim ciddiyet isteyen bir konu çünkü...

-Bir açıdan(kendi algı sorunum sanırım) zayıflama merkezi logosu gibi geldi :) şöyleki, çoçuk figürüne odaklanınca , çocuğun bayağı bir obez olduğunu gördüm...Aklımdan geçen aynen şu oldu "Tuana (obez çocuk) zayıflama merkezi" :)

-Logoyu nerde kullanacağınızı bilmediğim için 1. yada 2. çalışmanızdaki fontların düzenine fazla takılmadım...Logo daha önemli kanımca...

Ellerinize sağlık...Başarılarınızın devamını diliyorum ...
Çalışmalara karşı hem genel bakış açınız hem detaylar noktasında şahsi fikirleriniz için öncelikle teşekkür etmek isterim.
Tuana'nın anlamı konusunda açıkçası Ay ışığını yeni öğrenmiş oldum.
Tuana Zayıflama Merkezi... Kulağa hoş gelmiyor değil. :) Aslında aksine çocukta aşağı doğru bir incelme söz konusuydu. :)
Yerinde tespitleriniz ve iyi temennileriniz için tekrar teşekkürler...
Bu arada belirtmeyi unutmuşum.
Çalışmaların onayı için henüz olumlu bir dönüş olmadı.
Beklemedeler...

Son düzenleme: