Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tüm Frame'ler de nesne ölçüleini değiştirmek?

pith

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar flash ile çalışırken. 40 kadar frame ye yayılan bir animasyonunölçülerini değiştirmek istiyorum ancak bunu tek bir frame için yapabiliyorum. Yani aynı ölçü değerlerini 40 frame içinde yapmam gerekiyor. Bunun bir kolayı yok mu? Not olarak şunu belirteyim. animasyon ayrı ayrı framelerden oluşuyor yani kare kare. Motion tween falan değil yani.

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tam anlayabildim mi bilmiyorum. sahnedeki herşeyin boyutunu büyütmek istiyorsun. eğer sadece sahnedeki bir layerdaki animasyonu değiştirceksen bi layerı seçmenin bildiğim bi yolu yok. ama eğer bütün hepsini değiştirmek istiyorsan en üste bi layer aç.diyelimki enini boyunu 2 kat büyütmek istiyorsun:
as3 için:

this.scaleX=2;
this.scaleY=2; yada

this.width=...
this.height =...
ile istediğin genişlik yüksekliği sağlayabilirsin.

tabi x y değerleriyle yeniden ortalaman gerekebilir.

fasuto53

🌱Yeni Üye🌱
Şuan ben de denedim ancak çalışmadı.

Modify / Document (Ctrl+j) ile ölçüleri yeniden giriyorum, stage seçeneğini işaretliyorum, onaylayınca ölçülendirmeyi gayet düzgün yaptırıyor oranlı bir şekilde ancak ne hikmetse tm çalışma baş aşağı dönüyor ve çalışma ekranın tam solunda bir ekrana daha sığacak şekilde dışarıda kalıyor.

Önerisi olan var mı?

TheRise

🌱Yeni Üye🌱
animasyonun bütün framelerini seçerek bir movieClip içerisine atarak ve bu conteynır clibin boyutunu değiştirerek bütün boyut değişikliğini tüm framelere uygulamış olursun. aklıma gelen en basit çözüm bu oldu