Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

calipsyo

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar
“Merkez Bankası şartnamede ki kural ve maddeleri değiştirme hakkını saklı tutar" tarzında bir ifade var mı diye soranlar var. Benim tespitimde böyle bir ifade YOK.

6.4. Tasarımların TCMB’nin ihtiyacını karşılamaması halinde, TCMB hiçbir tasarıma ödül vermeme hakkını saklı tutar. Şeklinde bir ifade var.

calipsyo

🌱Yeni Üye🌱
Ayrıca

8.6. TCMB, birincilik ödülüne layık görülen tasarımın TL simgesi olarak kullanılmasına karar verilmesi halinde, tasarım üzerinde değişiklik isteme/yapma hakkına sahiptir.

8.8. TCMB, yarışma sonucunun ilan edilmesinden önce herhangi bir aşamada Yarışma’yı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda TCMB teslim edilen tasarımların tarafınca kullanılmayacağını taahhüt eder.

şartları var.

calipsyo

🌱Yeni Üye🌱
Bence bu iş mahkemelik se bu işi mahkemeye verme hakkına en sahip olan ikinci teşvik ödülü yarışmacısı

“SERVİ” rumuzlu, 4373 kayıt numaralı tasarımın sahibi Özlem ÖZKAL,dır.
Tanıyanlar varsa uyarabilir.

Ayrıca hukuktan anlayan ve davanın takibini yapabilecek yarışmaya katılan bir yarışmacı da açabilir. Ancak acele etmeli simge kamuya mal olmadan ve özellikle açıklandığı tarihten itibaren 60 günlük süre içinde açılması, (sanırım Ankara Bölge İdare Mahkemesine) gerekiyor.

leonar

🌱Yeni Üye🌱
yaaa arkadaşlar yorumları okuyorum artık hayretsiniz diyeceğim olan olmuş biten bitmiş artık Sevilmiş Gözün Davasını yapıyosunuz hayırlısı olsun saçma sapan bir simge ama yeter artık kabullenin işte siyaset kokan bir simge....

calipsyo

🌱Yeni Üye🌱
Ben katılmıyorum (Olan olmuş biten bitmiş) Siz Türkiye adına çok önemli bir yarışma yapıyorsunuz , Şartları ortaya koyuyorsunuz ve şartlara uymayan eserleri dereceye girenler olarak açıklıyorsunuz. Bu jürinin bence şartnameye vakıf olmadığını gösteriyor. Açıklamadan önce şartlara uyuyor mu bir bakın. Bence hukuk devletinde bu işe hukuk karar vermeli Olup Bittiğine !!!

gamespring

🌱Yeni Üye🌱
önceki yükleme geçersiz.

201203030791.jpg

leonar

🌱Yeni Üye🌱
ben katılmıyorum (olan olmuş biten bitmiş) siz türkiye adına çok önemli bir yarışma yapıyorsunuz , şartları ortaya koyuyorsunuz ve şartlara uymayan eserleri dereceye girenler olarak açıklıyorsunuz. Bu jürinin bence şartnameye vakıf olmadığını gösteriyor. Açıklamadan önce şartlara uyuyor mu bir bakın. Bence hukuk devletinde bu işe hukuk karar vermeli olup bittiğine !!!

haklısın güzel kardeşim bak ne güzel ülkemiz hukuk devleti diyosun verirsin mahkemeye senelerce para harcarsın harcadığın paranla kalırsın git ver mahkemeye forumda yazmakla olmuyo...

r.yildirim

🌟Usta Tasarımcı🌟
gözünüzü seveyim şu konuyu kilitleyin. artık içim kalkmaya başladı tl simge yarışmasını görünce.

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
onu şunu bunu bilmiyorum da, bu tür işlerden kazançlı çıkanlar kargo şirketleri ve kırtasiye üreticileri..
köşeyi dönüyorlar mı, ne?
umarım bu alavera dalavera işlere onlar da iştirak etmiyordur..
...

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arada sağda solda ve tezgahlarda görüyorum simgeyi..
daha şimdiden alt köşesi yuvarlanmaya başlamış..
ah, ben halkımı tanımaz mıyım!..
yakında tam yuvarlaşacak ve uzantı kısalacak, ardından çapraz çizgiler düzelecek ondan sonra da bana mahkeme yolu görünecek..
iyi de kimi vereceğiz mahkemeye?.. halkı mı, TCMB'nı mı?

" kardeşim niye TCMB'nın simgesini kullanmıyorsunuz da benim simgeyi kullanıyorsunuz?"
gibi bir bahane üretip halkı veririz herhal de..
şaka bir yana, komik bir durum..
neyse sağlık olsun..
--
ama video görsellerini izlerken birşey dikkatimi çekti..
pazarcının biri tezgahında ki fiyat etiketine düz L yapmış ve üzerine de iki çizgi çekmiş..
spiker soruyor "neden böyle yaptınız? diye..
o da, "bu daha iyi, ben kendi simgemi" kullanacağım, diyor
koptum..

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konu siyasete malzeme yapılmamalı zaten böyle bi forum kuralı var yanılmıyorsam dimi martin , Sen forum kurallarını herkesden iyi bilirsin :)

Kuralları okumuşsun ama anlamamışsın burada parti propagandası, parti sözcülüğü yapan yok, özgür bireyin en doğal hakkıdır eleştirmek bu siyasi yöneticilerimiz bile olsa, nasıl ki sende bu yarışmadaki yapılan seçimi ve seçenleri eleştiriyorsan, yoksa zoruna mı gitti?

Varsa bi kural ihlali şikayet hakkını kullanabilirsin, bu forumda demokrasi var.

Son düzenleme:

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hep aynı mantık. . . Kurallara kendi mantalitesine uygun yorumlar getirmek. . . Biz hep bu yüzden kaybediyoruz zaten . . .

Umarım ülkemizde ki tek düzelme liramızın sembolünde yaşanmaz. İnsanlar karşı tarafın düşüncelerini beğenmese de birbirlerine güzel hitap edebilmeli

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
binaenaleyh
demokrasilerde çare tükenmez
:)

ben de kendi simgemi kullanıyorum

407418_10150601050087243_522727242_9010692_735509904_n.jpg

421609_10150650386947243_522727242_9167051_1082859388_n.jpg

ters çevirsen bile oluyor
:))

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hep aynı mantık. . . Kurallara kendi mantalitesine uygun yorumlar getirmek. . . Biz hep bu yüzden kaybediyoruz zaten . . .

Umarım ülkemizde ki tek düzelme liramızın sembolünde yaşanmaz. İnsanlar karşı tarafın düşüncelerini beğenmese de birbirlerine güzel hitap edebilmeli

Sen konuda biraz geriye git de içinde parti ismi geçen şahıs ismi geçen mesajlara da aynı tepkiyi göster bende hakkını teslim edeyim, ama işine gelene göz yumacaksın işine gelene tu kaka diyeceksin adama demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, belki de işimize geldiği gibi davranmaktan kaybediyoruz arkadaşım.

Artık giden gitti konu da gereksiz yere uzadı, çok geçmiş olsun başka yarışmada derece alırsın inşallah yolun açık olsun.

Lifetime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işin siyasi kısmından bize ne yahu. Şurada her gün baktığımız, her mesajı okuyup bazen kızdığımız, bazen "hadi canım öylede olurmu" dediğimiz, bazen "hay ağzınla bin yaşa" vs... dediğimiz bir sürü mesaj geçiyor. hadi biri bir konu açsın da orda tartışalım artık. Bu konu eskidi :) Eskimeyen konu istiyoruz ^)

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sen konuda biraz geriye git de içinde parti ismi geçen şahıs ismi geçen mesajlara da aynı tepkiyi göster bende hakkını teslim edeyim, ama işine gelene göz yumacaksın işine gelene tu kaka diyeceksin adama demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, belki de işimize geldiği gibi davranmaktan kaybediyoruz arkadaşım.

Artık giden gitti konu da gereksiz yere uzadı, çok geçmiş olsun başka yarışmada derece alırsın inşallah yolun açık olsun.

dereceye girme gibi bi egom yok çok şükür önemli olan dereceye girmek değildi iyi bir simgemizin olmasıydı, ama olmadı ne yazık ki ve buna çok üzüldüm , tek umudun düzeltilmesi ama oda çok zor gibi :( artık böyle önemli ve büyük bi mesele olmadığı sürece yarışmaya falan katılacağımı sanmam, sanırım bu benim için ilk ve tekti. . .ki şahsi fikrim bu gibi meselelerde BU ŞEKILDE bi yarışma yapilmamali yapılmamalıydı . . .

evet haklısın martin doğru söylüyorsun. . .ama olayın neden bu kadar büyütüldüğünü anlayamadım. . . zaten benim tepkim genel olarak hepsineydi herkeseydi...günah keçisi arıyorsak bence herkes önce kendine bakmalı,özeleştiride yapayım; en baştada ben. . . .

"Martin Sen daha iyi bilirsin " derken bi art niyet yoktu sadece senin daha iyi bildiğini söyledim:D hani sen genelde forum özellikleri , kuralları ve yasakları hakkında yardımcı oluyorsun ya millete o bakımdan yani :D
neyse ya bu boş bi konu şimdi onu tartışmayalım yanlış anlaşıldığım için özür dilerim.kötü bi niyetim olmadığını bil ben kötü bi niyetin olmadığını düşünüyorum çünkü..

Asıl meseleye geleyim,Dava açan yada açabilecek olan veya dava açan birileri olduğu haberi alan olursa burda paylaşsın lütfen. . .yardımcı olmaya çalışalım kendilerine. . .

Herkese başarılar diler saygılar sunarım. . .artık hayırlısı neyse o olacaktır.

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
evet haklısın martin. . .ama olayın neden bu kadar büyütüldüğünü anlamıyorum. . . zaten benim tepkim genel olarak hepsineydi herkeseydi...günah keçisi arıyorsak bence herkes önce kendine bakmalı,özeleştiride yapayım; en baştada ben. . . .

"Martin Sen daha iyi bilirsin " derken bi art niyet yoktu sadece senin daha iyi bildiğini söyledim:D hani sen genelde forum özellikleri , kuralları ve yasakları hakkında yardımcı oluyorsun ya millete o bakımdan yani :D
neyse ya bu boş bi konu şimdi onu tartışmayalım yanlış anlaşıldığım için özür dilerim.kötü bi niyetim olmadığını bil ben kötü bi niyetin olmadığını düşünüyorum çünkü..

Asıl mesele geleyim,Dava açan yada açabilecek olan veya dava açan birileri olduğu haberi alan olursa burda paylaşsın lütfen. . .yardımcı olmaya çalışalım kendilerine. . .

Herkese başarılar diler saygılar sunarım. . .artık hayırlısı neyse o olacaktır.

Maalesef ki sanal alem yanlış anlaşılmaya müsait (yüz yüze konuşmaya benzemiyor) bende özür dilerim seni kırdıysam varsa hakkım helal et benden yana helal olsun.

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
estağfirullah yanlış anlayan sen değilsin yanlış ifade eden benim.kusura bakmayın o yüzden:( Sanal aleme biraz uzağım yani uzaktım, haklısın yanlış anlaşılıyo, bu konuda cahilim kısacası..yıllar sonra ilk defa bukadar katıldığım bi konu oldu. Facebook yada twitter veya başka bi forumda bi aktivitem yok, sen kızıyorsun ama sadece bu konuya giriyorum onuda genelde cep telden takip ediyorum öyle çok vakit bulamıyorum malesef. . .

Büyüklük gösterdiğin ve helal ettiğin için teşekkürler..hakkım olsaydı helal ederdim tabiki ama bence yok, estağfirullah o yüzden, varsa da helal olsun...

Umarım bu konuda bi sonuç alabiliriz. Dava meselesinde dediğim gibi ben yardıma her zaman hazırım. Buradan takip edeceğim meseleyi, umarım dava açan olur. . .

Herkese başarılar dilerim tekrar. . .