Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

U2 Grubu Afiş tasarımı

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
U2 Grubu Afiş tasarımım Okul ödevimdir, Ticari amaçlı değil.

Yorumlarınızı bekliyorum.

3627.jpg

Son hali budur yorumlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merve hanım öğrenci işi olduğu için yorum yapmak istedim.
Teknik ayrıntılara hiç takılmayacağım dekupe-resim kalitesi gibi onlar zamanla düzelir.

Öncelikle tipografi çok dağılmış farklı açılarda 3d karakterler ve altındaki metinler ayrı tellerden çalıyor. Bir afişden çok klipart/fotoğraf kolajı gibi gözüküyor. Bunları bir bütün halinde ortaya koymalısınız.

U2 eğer benim bildiğim U2 ise irlandalı dünyaca ünlü bir rock grubudur. Yapayda olsa çevre insan hakları gibi konular üstünde çok dururlar. Klasik protest rock duruşu sergilemeye çalışsalar da sonuçta popüler bir grupturlar.

Neden bu açıklamayı yaptığıma gelirsek eğer bir iş hazırlıyorsak ödev bile olsa onun ne olduğunu anlamalı ve sorunu ortaya dökmeliyiz. Sonra da çözüm ortaya koymalıyız. Yani böyle bir grubun afişinde süslü clipartlar, seksi bayanlar vb. kullanmamalıyız. Araştırma biraz daha derinleştiğinde bu fotonunda rahat 15-20 senelik olduğu ortaya çıkar. Daha araştırmacı olmalıyız. Ayrıca U2'nun başına grup getirmek de bilahire anlamsızdır.

Sonuç olarak zemin, tipografi, materyaller tamamen konuya hizmet etmeli.

Bunun bir ödev olduğunun bilincideyim ama yine de bu bilgileri vermek istedim. Eminim ileride çok daha iyi olursunuz.

Ellerinize sağlık.

Kolay gelsin.

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
Hiç bilgim yoktu aslında bu grupla ilgili araştırma yapıp tekrar çaılşma yapacağım.
Aydınlattınız beni sağolun.

ilter

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
konuyu yanlış yere yere açmışsınız bence deneme çalışmalarının içinde bulunması gerekiyordu. biz yapsak yönetim direk atar sert bi konuşmayla ama herhalde buna göz yummuşlar

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
konuyu yanlış yere yere açmışsınız bence deneme çalışmalarının içinde bulunması gerekiyordu. biz yapsak yönetim direk atar sert bi konuşmayla ama herhalde buna göz yummuşlar

ne alakası var yanlış yer ile afiş çalışması değilmi bu?
ayrıca konunun yanlış yerde olduğunu düşünüyorsanız moderatöre bildir butonunu tıklamınız yeterli

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
Deneme bir çalışma yapmadım.

Teşekkürler.

pLayer1_mtn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.videonette.com
3 boyutlu yazı hiç yakışmamış afişe.Ayrıca bence koyu renklerde bir arka plan çalışması yaparsanız daha güzel olur diye düşünüyorum ve kadın gifürünün ne alaka olduğunuda anlayamadım açıkçası.

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
bende anlayamadım onu neden koyduğumu :D

halilkayrak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dipnotiletisim.com
3 boyutlu yazıları Illustrator demi yoksa Photoshoptamı yaptın? Afişin ilk bakışta hoş görünüyor, Alt zemin seçimin iyi, sol üstte ve sağ alttaki renklerle birlikte uyum sağlamış.. Ortadaki yazılar bütünleşmemiş gibi sanki (eksikler olabilir) fakat genel olarak güzel. Emeğine sağlık. Başarılar..

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
Yeni bir çalışma yapacağım :) Teşekkürler.

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Zemine siyah rengi ver kırmızı tonları kullan alev gibi diyebiilirim rock and roll hissetirmeli diyorum rock forever iyi çalışmalar

Peacek

🌱Yeni Üye🌱
Herşeyden önce Türkçemizi doğru kullansak kötü olmaz dimi ? :) "Statı" deilde onu Stadı yapsak :) Tasarım hakkında yorum yapmıyorum daha yeni olduğun için bazı şeyleri zamanla görmeye başlıcaksın görsel algısı insanın bir anda açılmıyor elbet.Piyasada oldugun her dakika senin gelişimine katkı sağlıyacaktır. Tabiki senin istek ve araştırmaların bu zaman sürecini kısaltıcaktır :) Kısacası eline sağlık genel yanlışlıkları düzelttirsen yeni başlayan biri için iyi bir çalışma ;)

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
Yeni derken dün başlamadım bu işe neye göre yeni olduğumun kanısına vardınız anlamadım :)

Yorumlarınız için teşekkürler.

Peacek

🌱Yeni Üye🌱
Yeni derken dün başlamadım bu işe neye göre yeni olduğumun kanısına vardınız anlamadım :)

Yorumlarınız için teşekkürler.

Ne kadar süredir bu mesleğe karşı somut bir yaklaşım içindesiniz bilmiyorum :) ama yeni olduğunuzu nerden çıkardığımı söliyeyim hemen :) Okullarda Dekupe Font kullanımı ardından genelde ilk çalışma Afiş üzerine oluyor (konu seçimi ya Sinema yada konser olur). Bu çalışmalarınızı sakın silip yok etmeyin ileride bu çalışmalara bakaraktan ne kadar yol katettiğinizi görünce oldukça sevineceksiniz
Neredenmi biliyorum Bende sizin gibiydim ;) Oldukça yargısız bir şekilde yaklaşmaya çalıştım yanlış anlaşıldıysam afola :) İyi akşamlar

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
Ne kadar süredir bu mesleğe karşı somut bir yaklaşım içindesiniz bilmiyorum :) ama yeni olduğunuzu nerden çıkardığımı söliyeyim hemen :) Okullarda Dekupe Font kullanımı ardından genelde ilk çalışma Afiş üzerine oluyor (konu seçimi ya Sinema yada konser olur). Bu çalışmalarınızı sakın silip yok etmeyin ileride bu çalışmalara bakaraktan ne kadar yol katettiğinizi görünce oldukça sevineceksiniz
Neredenmi biliyorum Bende sizin gibiydim ;) Oldukça yargısız bir şekilde yaklaşmaya çalıştım yanlış anlaşıldıysam afola :) İyi akşamlar

Bu okul için bir çalışmaydı önemsemedim zaten diğer çalışmalarımdaki dekupelerede bakın isterseniz. madem öyle ön yargılı nasıl olunmasın,
siz desenizde silmem zaten. Valla şimdiye kadar alttan aldıkta noldu herkes hemen kırıcımı değilmi bilmeden aklına geleni söylüyor.
3 yıl olacak çokta eski olmasamda dünkü biri değilim.
Türkçe konusu ise basıldığında Stadı olarak basıldı.
Yanlış anlaşıldı gerçekten.