Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

UC-LOGIC LaPazz A5 WP8060 GRAFİK TABLET Alınırmı

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar grafik tablette acemiyim fakat 11 yıllık resim egitimi ve deneyimim var yaklaşık 2-3 yıldırda web ve grafik üzerine birşeyler yapmaya çalışıyorum bunları söylememin amacı alcağım tablette çizimlerim profesyonel olacak çünkü oturmuş bir resim bilgim var bu tablet beni götürürmü benim işlerimi resimlerimi grafiklerimi yapmama yararmı yoksa hiç bulaşmıyımı fazlada para çıkaramıcağımdan bu model gözüme çarptı ve konyada tablet bulmak zor malumunuz. 200 ytl cıvarı bu tablet özellikleri:
db5c4dd217_UCLOGIC_WP8060.jpg

Aktif Alan: 203 x 152 mm - A5 boyut , Basınç Seviyesi: 1024, Rapor Hızı: 100 rps, Çözünürlük: Max. 4000 lpi, Kalem Eğim Algılama: Maksimum 60° - Dikey P23 Ergonomik ve P21 Kalemler , 3 adet yedek uç , Tümüyle Özelleştirilebilir 42 Adet Kısa Yol Tuşu ile en çok satılan UC Logic Modeli. Windows için Yazılım Seti :pen Commander, Annotate for Word , Pen Mail , Pen Signer , Pen Notice 1.1

Lütfen cevap verirken biraz açıklayıcı olmasına dikkat edelim çünkü kısa sürede alıcam eger karar verirsem :rofl::angel:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
11 yıllık resim egitimi ve deneyimim..

Bu senin işini görür arkadaşım..Gerekli açıklamayı kendin yapmışsın

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
ama işte grafik tablet üzerinde hiçbir beilgim yok hangisi iyidir değildir bunuda sizlerle ögrenicem benim korkum bu tableti alıp yaptığım çizimlerde örnğin; bir kadın çiziminde saçları yapmaya veya ince ayrıntıları işlemeye diyim imkan verirmni bu tablet ve bu tabletin sorunları varmı bildiğiniz :D

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Tabletin en büyük sorunu alışma sürenizdir..Kara kalem çizebiliyorsanız adaptasyon süreniz 1 hafta gibi bir sürede kullanıma dayalı çözülebilir..Sadece Kalemin verdiği basınçla çizim olayı biraz zorlayabilir...Ama deneme yanılma yöntemiyle olayı çözersiniz..
Tabletlerin fiyatları markaları, sunduğu imkanlar, kullanım alanı ve çeşitliliğiyle farklı fiyatlarda karşınıza çıkar..Başlangıç için ideal..En büyük sorun kullandığınız kalemdeki takılmalardır..Buda kaliteli pil yardımıyla çözümlenir..

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
Tabletin en büyük sorunu alışma sürenizdir..Kara kalem çizebiliyorsanız adaptasyon süreniz 1 hafta gibi bir sürede kullanıma dayalı çözülebilir...

11 yıldır çiziyorum ve eğitimini alıyorum ve bu işi çok seviyorum bu tablet anladığım kadarıyla fiyatı ve özellikleriyle işimi görür daha sonra eğer gerekli kalırsam a4 ve daha profesyonelini alabilirim ama şu anda yeter yazdıkalrınıza göre çok teşekkürler başka yorum yazıcaklar avrsa ilgiyle bekliyorum çok bilgilendirici ve açıklayıcı ve hemen gelen bu yoruma teşekkür ederim... Birde bazı forumlarda böle art arda karşılıklı gelen cvp lar sevilmez bu forumun yapısını bilmiyorum fakat bu konu üzerine heycanımın ve isteğimin getirdiği bir acele ve sabırsızlık var mazur görün... birde daha ucuza a4 betalarında trust vardı trust tabletler pek önerilmiyor int te gördüğüm kadarıyla onu tavsiye edermisiniz?

Son düzenleme:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ozaman şöyle diyelim..Başlangıç için gerek kullanım gerekse maliyet açısından UC-LOGIC LaPazz A5 tablet idealdir..Mademki imkanınız var ileride daha iyisini alıcağınızı da düşünüyorsanız tablette level atlamanıza UC-LOGIC LaPazz A5 yardımcı olur..

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
bunu alıcam sonra 1-2 sene götürür gibi geliyor bana birazdan çıkıyorum almaya gidiyorum aksilik çıkmassa akşama denerim :D

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
aldım ve deniyip yorumlarımı yazıcam belki alacak olanlara bir nebze fikir olur yardımların için teşekkürler...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
hadi hayırlısı olsun..Alışma sürecin için mümkün olduğunca kurcala..Umarım bir aksilik çıkmazda benden bilmessin:p..Paylaşımlarını bekliyoruz artık..Hayırlısı olsun tekrar...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ben aynı marka tablet kullanıyorum, gayet memnumum... çizim ilgili alıştığınız zaman rahat çizebilirsiniz... alışmak için maus ellemeyin:) ilk önce basit şeyler çizmeye çalışın...

almayi, kullanmayi tavsiye ederim

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
Evet çok teşekkürler ilginiz ve yardımınız için profesyonel çizimler ve tasarımlar yapsam bile tableti alıp önüme koyunca anladımki tablet mantığı birazdaha zor ama temel resim bilgim fazlasıyla olduğu için artık sadece tablete alışmaya ve dijital boyamanın mantığına bakıyorum ilk denemelerimden sonra tablete alışmak için resim çizmeye başladığım ilk günlerdeki bazı alıştırmaları tablette yapıyorum ve faydasını gördüm eger belli bir konuma getirirsem tablet deneyimimi bu konuda detaylı bir anlatım hazırlamayı planlıyorum bazı alıştırma örnekleri ve tablet mantığı üzerine tablet güzel memnunum fakat tabletin pensinger programını açmadan tablette şööyle bir şey oluyor: ps de fırça boyu 60 sa çizği 20 ebatlarında oluyor bu programı açınca ps de seçili boyutta vuruyor normalmidir yoksa sorunmu var? :rofl:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yine ben cevap vereyim:p
Öncelikle tablete alışmanın zaman alması okadar uzun sürmeyecek gördüğün gibi..Sorunun cevabına gelincede aynı markayı kullandığı için kasta yı beklesen en doğrusu olacak sanırım..

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
tabiki aynı markayı kullanandan bu soruna cvp almak daha verimli olur bidrde bügün başladı resim prgramı açık değilken tablet ekranın 4 parmak altını görmüyor inmiyor umarım çözülen sorunlardır tableti çok sevdim :D

mikail_6

🌱Yeni Üye🌱
Aynı marka-model tablet kullanıyorum, söylediğin ps açık değilken ekranın dört parmak altını görmemesi gib bir problem yaşamıyorum tablet konfigürasyon penceresinden scrope sekmesini kontrol etmeni tavsiye ederim oradan kaynaklanıyor olabilir. fırça ebatındaki probleme gelince, kalemle uyguladığın baskıya göre fırça ebatında değişmeler oluyor. ilk başlarda bende bunun çilesini çekmiştim ama bir süre sonra alışıyor elin. ayrıca pensigner bu problemi çözüyorsa ne mutlu bize işime yarayacak demektir bir şey daha öğrenmiş oldum teşekkürler :) biraz geç bir yorum oldu. aslında aşağı yukarı 7-8 ay önce üye olmuştum foruma fakat fazla geçmeden internetten uzak kaldım daha sonra okul nedeniyle takip edemedim vesaire vesaire. geçte olsa tabletin hayırlı olsun. kolay gelsin.

sigrafito

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba bu tabletten aldım içinden çıkan driver cd sini yüklüyorum fakat bir türlü kalem aktif olmuyor pc win7 kullanıyorum çeşitli forumlardada verilen driverlarıda denedim ama yine çalışmadı bana yardımcı olabilirmisiniz acaba

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
• Güncel sürücüyü sitemizden indirin
• Bilgisayarınızda daha önceden kurulu başka bir grafik tablet /oyuncu mouse / çok tuşlu gamepad gibi cihazları sürücü çakışmalarını minimuma indirmek için kaldırın
• Tablet manyetik alanla çalışan bir cihaz olduğundan kullanmadan önce çevresinde manyetik alan oluşturabilecek CRT monitör / Hoparlör / Mıknatıs / Cep Telefonu gibi cihazları uzaklaştırın
• Tablet Kaleminizin pilinin dolu olduğundan emin olun
• Kurulumları doğru şekilde tamamladıktan sonra tabletinizi kullanabilirsiniz.

Sisteminizde register kayıtlarınızda problemler varsa CCleaner gibi sistem hatalarını düzelten bir program kurup sisteminizin yazılımsal hatalarını düzeltmeye çalışabilirsiniz.

Umarım yazdıklarımız yardımcı olur.
UC Logic
Akortek Bilişim / Teknobiyotik.com