Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Unix Executable File dosyasını açamıyorum...

dimur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben mac os X 10.4 kullanıyorum. 90'lı yıllarda hazırlanmış bazı kitap çalışmaları var. Bunları açamıyorum. dosyaların uzantısı "unix executable file". Araştırdım ama pek bi sonuç bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.. Yaklaşık 30 adet kitap çalışması var bu şekilde...:sleepy:

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
"unix ekecutable file" genelde macintoshlarda cllassic sistemde yapılmış dosyaların OSX sisteme aktarılması sonrasında karşılaşılan bir sorun... Yapman gereken şey, o bahsettiğin kitapların hangi programda hazırlandığını bulmak... Freehand mi Quark mı... Eğer Freehand ise Freehand'in hangi versiyonu, Eğer Quarksa Quarkın hangi versiyonu... Hatırlayabilirsen ne ala... 1 dakika sürmeden sorunu çözersin... yani diyelim ki Freehand 8 de yapılmış olsun... o zaman yapman gereken şey, belge isminin sonuna ".fh8" yazman... yada Quark ise belge isminin sonuna .qxd yazman...

Diyelimki hatırlayamadın hangi programda ve hangi versiyonda yapıldığını, yada firmanızda bilen kimse yok... O zaman deneme yanılma yöntemiyle çözüme gidebilirsin... şöyle ki, umarım Quarkta yapılmıştır çünkü Quarkta versiyon önemli değildir sadece sonuna .qxd yazman yeterlidir... hangi versiyon olursa olsun açacaktır... ama freehand de yapılmış ise belgenin yedeğini al, her deneme için ayrı bir yedek oluştur ve sırasıyla bu yedeklere .fh7, .fh8, .fh9, .fh10, .fh11 yaz... bunlardan birisi tutarsa açar... Başkada bişe gelmiyor aklıma... umarım kurtarırsın belgeleri...

saygılar...

tolgahan038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
basit bir işlem

.jpeg yazalım sonuna, düzelir :) Baya eski bir soru ama, yine soran olursa yardımcı olur.
Sevgilerle...