Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

URLRequest içeren buton, linki çalıştırmıyor.

emrahwaffen

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar,
Flash CS3 ile hazırladığım çalışmam ile ilgili takıldığım bir konu var. Actionscript 3.0 kullanıyorum.
Ayrı ayrı hazırladığım 4 adet sayfa var.
Ana sayfa, index olarak kendi AC_RunActiveContent’i swf’si ve bu swf içine çağırılan movieleri ile dışarıda duruyor.

Bunun altına ise diğer sayfaları kendi isimleri ile klasörledim. Onlar da bu klasörler içerisinde kendi adları ile tanımlı html dosyaları, AC_RunActiveContent’i swf’si ve bu swf içine çağırılan movieleri ile ayrı ayrı duruyor.

Bunların hepsi birbirine linkli ve çalışır haldeler. Buraya kadar bir sıkıntım olmadı.

Ancak sayfaların içerisinde bulunan ve dışarıya link veren ( youtube, facebook ) butonları çalışmıyor. Bu butonlar, sayfaları bölmeden önce, tek bir swf halinde yayınladığımda çalışmaktaydı. Şimdi ise kendi flash playerımda ön izleme yaparken linkler çalışıyor fakat browser içinde linkler çalışmıyor.

Örneğin youtube’a link veren youtube isimli butona verdiğim kod şu şekilde:

youtube.addEventListener(MouseEvent.CLICK, openurla);
function openurla(event:MouseEvent):void {
var url:URLRequest = new URLRequest("https://www.youtube.com/user/xxxx");
navigateToURL(url, "_blank");
}

Tüm sayfalar tek bir swf içindeyken böyle bi sorun olmuyordu. Ancak Google AdWords için sayfaları tek tek tanımlayamadığımdan ben de bütün sayfaları böldüm ama bu link işini halledemedim.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.