Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Uzman webçilerden yardım isteği ...

bynakkas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bynakkas.com
Merhaba front page programı kullanmaktayım , sayfama DHTML efekleri eklediğim zaman tarayıcımda kod hatası veriyor ..... Hp dizüsütü kullandığım için işletim sistemim vista...

XP ortamında bu probelemi çözebiliyorum fakat vistada sorunu çözemedim...

Uzman arkadaşların yardımı bekliyorum ....

Benzer konular

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşım öncelikle dhtml eklemiş olduğun menüler xp yada vista ile alakalı değildir. Büyük ihtimalle sen dhtml verirken efektlerin yada hareketlerin yapılmasını sağlayan (büyük ihtimallede senin kodların farklı bir klasörde) .js dosyaları vardır. Bu .js dosyalarını bul ve web sayfanla aynı klasöre koy yada <head></head> kısmına bak orda js dosyaların yeri görülecektir.o dosyalarla aynı yerde çalışmalısın yada js yollarını belirtmelisin . Senin sorununda büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyordur.

Turgut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Frontpage çok hata veriyor dreamweaver kullanmanızı tavsiye ederim.:wink:

Barı$

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kumbag.net
hatayı veren frontpage yada dream wear değil hata arkadasdadır bence büyük ihtimal taglar arasına efectleri koyarken hata yapmıstır sevimsli arkadasda yardımcı olmus zaten:) sevimslinin yorumuna katılıyorum.

Turgut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hata her ne kadar arkadaşta olsa da microsoft frontpage programını yıllardır güncellemiyor ve teknik destegide azaldı..

Dreamweaver de her türlü web araçları var benim demek istedigim buydu..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
XP ortamında bu probelemi çözebiliyorum fakat vistada sorunu çözemedim...
....

İşletim sisteminizin Vista olmasından kaynaklı bir sorun zaten; çünkü Frontpage Windows' da da güncelleşme eksigi olan bir program Vista' da bu sorunla karşılaşmanız çok normal, illa Frontpage kullanmak istiyorsanız Microsoft Office 2007(Microsoft Office FrontPage® 2007) yüklemenizi tavsiye ederim güncelleştirme ve daha az eksikleri oldugundan bu tür proplemler ortadan kalkacaktır

Zaten frontpage Microsoftun yardımcı bir programı, güzel şeyler çıkarılabilir ama kısıtlı derecede...En güzeli dremweaver editörünü kullanmaktır.
Dreamweaver sağladığı özelliklerle çoğu tasarımcı tarafından yeğlenmektedir. Özellikle kodları renklendirmesi ile kullanıcıya, kendini geliştirmesi açısından hayli yardımcı olmaktadır.Kodlama bilmeseniz dahi, design özelliğiyle arayüzü ve .index hazırlayabilir, dinamik bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

FrontPage 2003 Solution Center

Microsoftun sitesinde sorun gidericiler, güncelleştirmeler ve frontpage hakkında bir çok kaynak bilgi mevcut.

Kolay gelsin.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
hatayı veren frontpage yada dream wear değil hata arkadasdadır bence büyük ihtimal taglar arasına efectleri koyarken hata yapmıstır sevimsli arkadasda yardımcı olmus zaten:) sevimslinin yorumuna katılıyorum.

Evet arkadaşım maalesef frontpage ile dhtml menüler hazırlayabilmesi için dışarıdan ekstra js kodlaması alması gerekiyor. Yani frontpage dreamviewer gibi otomatik yapmıyor. Bu sebeble js kodlarını dreamviever bile bazen düzgün şekilde aynı klasörün içine atmıyor yani dreamviewer kurulurken otomatik girilen klasöre js kodlarını bazen tayin ederken maalesef frontpage ile hiç bu konuda destek yok. Bu sebeble dhtml menüler js ile çalıştıklarından ve normal bir html sayfanın tarayıcıyla alaklı olduğunu vista yada xp farketmeden de maalesef bulunduğu dizin doğru ise çalışırken hata vermediğine eminim.

Ancak diğer arkadaşlarda haklıdırlar çünkü çalışırken tarayıcıyla alakalı olduğu için vista yada xp nin bir alakası olmamasına karşılık , js kodları yerleştirip tasarlarken rahat görebilmek yada js yerlerini tayin edip yerleştirebilmek adına dreamviewer ile frontpage sürümleri arasında çok farklılıklar vardır.Ve bazende xp ile vista arasında xp profosyonel vista ise home edition ise hatalar vermektedirler.

Ancak ben burdaki sorunun arkadaşın dhtml menüleri hem frontpage ile yaptım dedikten sonra hemde(sayfama DHTML efekleri eklediğim zaman tarayıcımda kod hatası veriyor )yazdığı için ek bir program ile dhtml menü yaptığı yada dışarıdan js kodları aldığını düşünmekteyim . Bu durumda arkadaşın fark etmeden programın js dosyalarını aslında eski yani frontpage ile çalışılabilen xp de yaptığını bu durumdada xp de problem yaratmayacağını vistata bakarkende js dosyaları öbür bilgisayarda buraktığını ve vista olmasına karşılık bu durumda xp dede çalışmayıp kod hatası verdiği mantığı ilede yanıtladım.Umarım arkadaşlar la birlikte yardımcı olmuşuzdur.

Son düzenleme:

zeus_bb

🌱Yeni Üye🌱
dreamweaver da bu hatalrın üstesinden çabucak gelirsin. denemende fayda var.

onuryildirim

🌱Yeni Üye🌱
dreamweaver kullan jsleri aynı yerde belirt hatan çözülür..olduki yapamıyon at bana yapayım sevabına