Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ?

hknmbn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.siluettanitim.com
Dostum Ben de Maxle Yeni Tanışanlardanım. Şuan Bir Salon Modelleme Yapıyorum İlk İç Mekan Salon ve Hazır Model Kullanma Taraftarı Değilim, Referans Aldıgım Hiçbirşey Yok Herşeyi Canım Nasıl İsterse O Şekilde Yapıyorum. Referans Alırsam Faydalı Olur Ama Aynısını Yaptıktan Sonra Bir Anlamı Yok. Yani Diyeceğim Şu ki 20 Gün Fena Bir Süre Değil Ben de Bir Aydır Seyrek ve 1 Haftadır Yoğun İlgiliyim.%10 Yetenek Kısmına Katılmıyorum Değer Daha Yüksek Olmalı.

Çalışmanla İlgili Yoruma Gelince de Mach3 Seriisine Benzetildi Ama Hakikaten Benziyor Sen Silah Olduguna İnandırmışın Kendini.Bu Demek Değilki Silaha Benzemiyor Yorumlar Bu Şekildeydi Benim Anladığım.

Modelleme Kısmı Sanki Kurcalaya Kurcalaya Çıkmış Kendiliğinden Gibi. Yani İsteyerek Oturup Silah Yapayımdan Ziyade.:smile:

Poligonlarında Hata Var Verteksleri Ters Bağlanmış Onun İçin Baklava Dilimi Olmuş Bir Kısmı.

Bir Silah Sadece Metalden Veya Herhangi Bir Alaşımdan İbaret Değildir Zannederim Bunun Bir Plastiği de Olmalı.

Yansıma Kısmını Reflect Kısmından Halledebilirsin.

Zemine Bir Plane At ve Ona da Kaplama Ver. Yapabiliyosan Bir Masa, Bir Sigara ve Kültablası Fln. Yani Silah Dümdüz Değil de Bir Kompozisyonun İçerisinde Daha Makbul Olur.

20 Gün İçin Çok İyi Ama 16 Saatx20 İçin Biraz Daha İyi Olabilirdi.Kendimden Biliyorum.Eğitim Cdlerini Araştırmalısın.:angel:

Umarım Biz Yeniler İyi İşlere İmza Atarız:party:

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
tşk ederim düşüncelerin için, inşallah iyi bi noktaya gelebiliriz. tabiki yetenek önemli olabilir, fakat ben daha çok kendim için söylüyorum, çok fazla yetenekli olduğumu düşünmüyorum, ama bu güne kadar başarılı olduğum konularda çalışarak bvaşarılı oldum, tabiki insanda bi de yetenek varsa daha başarılı olunabilir, ama gene yeteneğini geliştirmen için çalışmak gerekiyor, ben hiç bir konuda iddalı olmadım, yaparım. isteyen
mac3'e benzetsin isteyen slaha benzetsin, senin dediğin gibi, benim için silaha benziyorsa o silhdır, çalışma hayatım boyunca öğrendiğim tek bir şey var, bi işi yapmadan önce yada yaparken, herkezden eleştiri, yorum, fikir alabilirsin, istersen çalışmanın ortasında insanların sana verdiği fikirler doğrultusunda çalışmanı değiştire bilirsin, ama iş bittikten sonra kimseye, ''bu iş olmamış'' dedirtmemen gerektiğini öğrendim, bir ajans da çalışırken önüne bir katalok işi gelir, bunun tasarımını yap, baskıya hazıla der patronlar, sen düzgün iş çıkrabilmek için, patronun, müşterinin peşinde koşarsın, burası nasıl olucak, ölçüler ne, doneleri verin !!! hayatında grafik nedir bilmeyen dağdan inmiş adamlar (Kimseyi küçümsemiyorum) fakat bi ajans işini kulaktan dolma öğrenip istanbula gelip, ajans kurup, grafiker çalıştıran adamlar yüzünden meslekten soğdum, her işe başlmadan önce bi plan, program çıkartılır, bilgiler önceden kararlaştırılır, garfikere verilir, işin üzerindeyken 10 kere iş değişmez, grafiker işi bitirir, ve patronun yorumu '' Bu iş Olmamış'' olmaz tabi sen çünkü ne istediğini bilmiyorsun !!! eğer reklam ajansı kurduysan, grafik nedir diye en azından bilgi sahibi olmalısın, adamın biri bana bi resim getirmişti, yandan çekilmiş bir bayan resmi, bana diyorki, bu resmi rütüş yap, ama yüzü bana baksın ????? naıl olucak o dediğimde işde yüzü bana bakıcak, kardeşim yandan çekilmiş bi resim photosopda nasıl önden görünüşe çevirim ? patronun bana dediği, bi işi yapamadın ! normal bi insanın böyle bi isteyi olabilirmi ? ben 5 -6 yıl önce bi karar verdim, bir işe ben olmuş diyorsam, o iş olmuştur, böyle davrandığım sürece patronlarımın bana karşı tavırları olumlu yönde değişmişti, gökhan olmuş diyorsa olmuştur gibi, çünkü kendi bişi bilmiyor, ben nedersem o, eğer onların dediklerini evet efendim olmamış deseydim, her seferinde beni yönlerdirmeye çalışırlardı, yani anliyacağınız bana göre olmuş,bu bir serbest çalışma, profesyonel değilim, ama hiç bilgisi olmayan birinin yönlendirmesinde iyidir. bi konuda bilgisi olmayan birinin yönlendirmesi sonucu insan nereye gider ? şimdi ben 2d bitirdim - 3d öğrenmeye çalışıyorum, burdaki insanlar bu konuda bilgili ve yardım severler, grafik alanında bencil insanlar var, bu insanların kafası farklı çalışıyor, kimseye grafik öğretmezler, kimseye grafik mesleğini önermezler, amaç bu iş yayılmasın, daha çok para kazanalım, herkez bu işe girerse bu işin piyasası düşer, bana göre tamamen bencilce ve hayal aleminde yaşayanların düşüncesi, insanlara nekadar yardımcı olursanız ve bişeyler gösterirseniz, öğretirseniz, o kadar saygı duyulursunuz , burası türkiye, insanlar ne iş yapıcaklar, herkez bi yerlere saldırıyor, her kez grafiker olsa ne olur, sen iyibir grafikersen zaten kendini ön plana çıkartırsın, 2 kuruş az kazan, fakat çevren olsun, ben bu 3d işini öğrenmeye çalışıyorum ama bu işden umutlumuyum ? öğrenince ne olucak ? türkiyede hangi iş düzün yürüyor ? bi müşteri geldi dediki ? animasyon yaptırıcam, patronda geldi size animasyon aypıyorsun dedi ? ya arkadaş böyle işmi olur ? bu işler dünyada böylemi yürütülüyor ?adam almış kalemi eline karakalem çiziyor, öbürü karakalem çizimini almış modelliyor, öbürü modellemecide modelleri almış kamera yerleştiriyor, başka bi adam ışıkları yerleştiriyor, bi başkası kaplam uzmanı, herşey bitiyor animatör olayı bitiriyor ! şimdi ben bunların hepsini tek başıma yapmak zorundayım çünkü burası türkiye 5 kişilik iş yapıcaksın, üzerine bide fırça yiceksin, olmamış dicekler, her işimiz böyle, tam performens isterler ama 5 kişilik performans, freelance çalışırsın, adam derki, 1 ayda bitecek işi 1 günde bitir, katalog yapıcam adam bana yarın bitermi diyor, insanlar bu mesleği ne sanıyorlar ? adam ne olduğunu bilmiyorki, nasıl yapıldığını bilmiyor, demekki benim bildiğim bi konuda işin olup olmadığını ben bilirim, olmuşmu, olmuş, fiyatım ne bu kadar, kimse yaptığı işi küçümsemediği sürece sorun yok, biraz dertleşmiş oldum, hepinizden isteyim, berbat olmuş, olmamış, hiç olmamış diyeceğinize, neden olmamış kardeşim, ne yapabilirim, bana verebileceğniz fikir varmı, insanlara bu şekilde yaklaşın, başka bi sayfamdaki çalışmam için adamın biri berbat olmuş diye yazmış :) yazsın benim için sorun değil, yanlız benim anlatmaya çalıştığım niye berbat olumuş onuda bi açıkla, benim ayrıca sormak istediklerim var.

1. Ben Tic.Lisesi Mezunuyum, Şu anda A.Ö.F İşletme Bölümü Son sınıf öğrencisiyim, 26 Yaşındayım, Askerliğim bitti, 8 yıldır ajanslarda 2d (Photoshop, Freehand, Corel, Ilıstratör)
kullanıyorum, son çalıştığım yerden 1200 maaş alıyodum, şu anda 3d max, Vray, Autocad, Zbursh öğrenmeye çalışıyorum, 1 senede sürse sonunda öğrenicem, Mimarlık üzerine çevrem olduğu için 3d'yi bu alanda kullanmayı düşünüyorum, organik, animasyon şu an düşünmüyorum, sormak istediğim ben iş arayışına nereden başlamalıyım ve ne kadar maaş talep etmeliyim, 2-3 yıl 2d freelance çalışmam var.

2. 3d alanında freelance gidişat nasıl,(Müşteri yaklaşımları, ödemeler,)
3. Bir firmada işe başladığımda işler önünüze nasıl geliyor, ölçü, resim vs ?
4. Ben 3d de oldum, işe başlayabilirm demenin yolu nedir ?

Herkeze iyi akşamlar

hknmbn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.siluettanitim.com
Çok Dolmuşsun :D

Uzatmadan Bilgim Dahilinde Patron ve Müşteri ilişkilerini Kendilerine İş Bitirme Yetkisini de Kendinde Barındırmalısın. Animasyon İşi Kolay Değil, 1 Kişinin Yapacağı İş Değil Milyarlar Ödenmiyosa ve Zaman Sıkıntısı Yoksa. Şu Zamanda Piyasanın İyi Oldugunu Zannetmiyorum.Senin Yapman Gereken Sadece Program Öğrenmek Değil Onu Sınırını Zorlayarak ve Her Açıdan (Estetik,Modelleme,Görsel) Kullanabilmek. Bunun Hemen Olması Mümkün Değil. Şuan Sana Kazandırdığı Şey İse Programa En Azından Yabancı Kalmamış Olman.

İş Olanaklarına Gelince Sadece 3d Studio Olarak Çalışan Firmalara Yönelim veya Büyük İnşaat Firmalarının Kendi Bünyesine Doğru İlerlemen. Ama Bunu Çalışmaların Sağlayacak. Yani Kaba Tabiriyle Seni Satacak şey Ortaya Çıkaracağın Çalışmalar. Sadece 3d İçin Değil Hepsinde.

Kolay Gelsin.

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
Çok Dolmuşsun :D

Uzatmadan Bilgim Dahilinde Patron ve Müşteri ilişkilerini Kendilerine İş Bitirme Yetkisini de Kendinde Barındırmalısın. Animasyon İşi Kolay Değil, 1 Kişinin Yapacağı İş Değil Milyarlar Ödenmiyosa ve Zaman Sıkıntısı Yoksa. Şu Zamanda Piyasanın İyi Oldugunu Zannetmiyorum.Senin Yapman Gereken Sadece Program Öğrenmek Değil Onu Sınırını Zorlayarak ve Her Açıdan (Estetik,Modelleme,Görsel) Kullanabilmek. Bunun Hemen Olması Mümkün Değil. Şuan Sana Kazandırdığı Şey İse Programa En Azından Yabancı Kalmamış Olman.

İş Olanaklarına Gelince Sadece 3d Studio Olarak Çalışan Firmalara Yönelim veya Büyük İnşaat Firmalarının Kendi Bünyesine Doğru İlerlemen. Ama Bunu Çalışmaların Sağlayacak. Yani Kaba Tabiriyle Seni Satacak şey Ortaya Çıkaracağın Çalışmalar. Sadece 3d İçin Değil Hepsinde.

Kolay Gelsin.

verdiğin bilgiler için teşşekür ederim :)

CMEGEM

🌱Yeni Üye🌱
çok yapay olmuş arkadaşım gerçekçilik yok