Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

v-ray anlayan biri yokmu

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
az buçuk modelleme yapabiliyorum maxta. ancak son renderlede sıfırım desem yeridir. burdan v-ray kurulumu ve basit 1-2 örnek verecek biri varsa içmzde çok makbule geçer

Benzer konular

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
v-ray ı normal program gibi yükleyebilirsiniz. YÜkledikten sonra Render Menüsüne ulaşın, Common panelinin en altındaki Assign Renderer menüsünü açın. Render motoru olarak Vray'ı seçin. Save as defaults butonuna tıkladığınızda render motoru olarak v-ray kullanılacaktır. İnternette tutorial sitelerinde v-ray ile ilgili bölümler bulabilirsiniz. Elimde v-ray ingilizce anlatım videoları var. İsterseniz upload edebilirim...

Son düzenleme:

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
o kadar makbule geçer ki sorma be.....

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkür ederim

bazıları silinmiş bu arada bilgin olsun

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
dün ve bu sabah upload ettim ve de tüm linkleri kontrol ettim çalışıyor...

serapmavisi

🌱Yeni Üye🌱
bende çiziyorum ama ışıklandırmada çok zayıfım...bunun onereceginiz bir site var mı?şimdiden çok tesekkür ederim...

[gskk]king_tr

🌱Yeni Üye🌱
videolar ıı açmak için hangi codec programını kullanabiliriz winapm,media player,bs player yaramadı onlar dışında ne kullanabilirim

Moment

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mahmutozpinar.com
vray-ı hemen öğrenmek yerine ilk önce defaul scanline render motorunu ve material yapısını inceleyin derim
çünkü vray hem kendi render motoru hem kendi material yapısı hemde kendi ışıklarını getiriyor. Yani normalde standart olarak kullandığınız çoğu menüyü kullanmıyorsunuz.
basit ve hızlı çözümler için vray tamam.
ama ileriye dönük detaylı calışmalarınız için, ilk önce default render sonra vray render öğrenmelisiniz bence.

Exmaniax

🌱Yeni Üye🌱
herkeze selam ilk mesajım :)

v-ray üzerinde yaklaşık olarak 1 senedir uğraşmaktayım ancak hala dışarıdan destek almadan iç aydınlatmada sıkıntı çekiyorum, bu konuda önerebilinecek en iyi kaynağın
https://www.aversis.be/tutorials/vray/ aversis olacağıdan süphem yok
bana çok faydası oldu, gayet ingilizce bilmeden anlaşılacak cinsten, render motorunda hangi ayarları yapmanız gerektiğini göstermekte. İyi çalışmalar

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
arkadaşlar v-ray ı ne kadar biliyom desenizde v-ray deneme yanılma ile anlaşılabilecek bir konudur zaten ayarları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır ama v-rayı öğrenmeden önce ısıkları ve cameraları öğrenmeni tavsiye ederim zira bunları bilmeden v-raya geçersen yanılırsın pek istediğine ulaşamazsın v-rayda şu yok bi çalışmada yaptığın ayar diğer çalışmada kötü görükür o yüzden hep farklı şeyleri denemen gerekir
v-rayda yaptığım bi çalışma örneği buda

oda_kaplama2.jpg

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
koltuklar çok güzel olmuş ama dier textures ların biraz kötü sanki kitaplıktaki materyallarin mesela daha yüksek imagesler kullansan daha iyi olurdu sanırım yine poster ve camdan görünen ormanda aynı şekilde kaliteyi etkilemiş

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
koltuklar çok güzel olmuş ama dier textures ların biraz kötü sanki kitaplıktaki materyallarin mesela daha yüksek imagesler kullansan daha iyi olurdu sanırım yine poster ve camdan görünen ormanda aynı şekilde kaliteyi etkilemiş

aslına bakarsan internette bi resim buldum adamın biri bu şekilde bi şey çizmiş fazla abartmışlar bende adamın kullandığı hiç bir meteryali değiştirmeden aynısını yaptım o yüzden duvardaki poster ve bi kaç yerindeki kaplamanın bozukluğu bir resmin aynısını yapmak hiç bi şeyini değiştirmemek daha zor aslına bakarsan

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim içinde tam tersi taklit etmek çok kolay gelio 3d işlerde. mimari bilgi ve deneyim kullanarak yeni bir sahne yaratmaksa çok daha zor

splendors

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.gorkemsezer.com
Elimde vray material ayarları için 40 sayfalık bir PDF var.
Upload ettim eminim işinize yarayacaktır.

Download

Rapidshare üyeliği olmayan msn'den de ulaşabilir bana dosya boyutu çok değil öyle de gönderebilirim.

iyi geceler.

TimuRRendeR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorix renk uyumu ve kompozisyon olarak güzel bir çalışma. Bir kaç ufak tefek eklenti söylemek istiyorum ki zaten bunların farkındasındır.

1-Pencereden gözüken orman fondan ziyade cama yapıştırılmış bir poster gibi Derinlik işi çözer.
2-Süpürgelikler çok fazla büyük olmuş buda odanın genel itibari ile maket gibi gözükmesine yol açıyor.Kesitinin ölçeğini küçültürsen tamamdır.
3-Sehpa camının kırılma indisi çok yüksek. Ayaklar arasında boy farkları oluyor. Hiç bir sehpada mercek kullanamayız değil mi?
4-Son olarak ortama başta raflar ve sehpa üzeri olmak üzere ufak tefek modeller yerleştirebilirsin.Resim açılır açılmaz göz duvardaki postere takılıyor ve çalışma üzerinde dolaşmıyor. Kusura bakma biraz eleştiri oldu ama biz arkadaşlar arasında çalışmalarımızı bu şekilde eleştirerek daha gerçekçi çözümler yakalamaya çalışıyoruz. Teşekkürler..

TimuRRendeR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu arada firkete max'e yeni başladıysan eğer, render'ı unut gitsin.Herşeyin başı sağlıktır şey yani modellemedir sağlıkta nerden çıktı. Neyse.
Eğer kusursuz bir modelleme yapabiliyorsan render ayarlarıymış ışıkmış bunları zamanla sorix'in dediği gibi deneyerek öğrenirsin.Örnek olarak bir cep telefonu modelledin tuşları baştan sağma kabartma izlenimi yok, köşelerde poligon sorunları var vs. vs. Fakat render ayarları mükemmel. Elde edeceğin sonuç sadece çok gerçekçi bir telefonumsu bir aygıtın resmi olur. Mataryelin,ışığın vede render ayarlarının verimini sadece ayrıntısı ayrıntısına modellenmiş bir çalışmada alabilirsin...

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
v-ray ı normal program gibi yükleyebilirsiniz. YÜkledikten sonra Render Menüsüne ulaşın, Common panelinin en altındaki Assign Renderer menüsünü açın. Render motoru olarak Vray'ı seçin. Save as defaults butonuna tıkladığınızda render motoru olarak v-ray kullanılacaktır. İnternette tutorial sitelerinde v-ray ile ilgili bölümler bulabilirsiniz. Elimde v-ray ingilizce anlatım videoları var. İsterseniz upload edebilirim...

Allah razı olsun ne diyeyim
teşekkürler
vray-ı hemen öğrenmek yerine ilk önce defaul scanline render motorunu ve material yapısını inceleyin derim
çünkü vray hem kendi render motoru hem kendi material yapısı hemde kendi ışıklarını getiriyor. Yani normalde standart olarak kullandığınız çoğu menüyü kullanmıyorsunuz.
basit ve hızlı çözümler için vray tamam.
ama ileriye dönük detaylı calışmalarınız için, ilk önce default render sonra vray render öğrenmelisiniz bence.
önerilerini okudum uygulayacağım saol arkadaşım...
arkadaşlar v-ray ı ne kadar biliyom desenizde v-ray deneme yanılma ile anlaşılabilecek bir konudur zaten ayarları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır ama v-rayı öğrenmeden önce ısıkları ve cameraları öğrenmeni tavsiye ederim zira bunları bilmeden v-raya geçersen yanılırsın pek istediğine ulaşamazsın v-rayda şu yok bi çalışmada yaptığın ayar diğer çalışmada kötü görükür o yüzden hep farklı şeyleri denemen gerekir
v-rayda yaptığım bi çalışma örneği buda

oda_kaplama2.jpg
teşekkür ederim...
Elimde vray material ayarları için 40 sayfalık bir PDF var.
Upload ettim eminim işinize yarayacaktır.

Download

Rapidshare üyeliği olmayan msn'den de ulaşabilir bana dosya boyutu çok değil öyle de gönderebilirim.

iyi geceler.

teşekkür ederim arkadaşım...