Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

vectorel yazı yazmak

roniii

🌱Yeni Üye🌱
Selam değerli arkadaşlar photoshopta yaıplımış olan tasarımdaki yazıları vectorel hale getire biliyormuyuz. Getire biliyorsak nasıl yapa bliriz..Teşekkürler

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop'da yazdığınız yazılar zaten vektöreldir herhangi bir şey yapmanıza gerek yok ...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop vektörel çalışmalar yapilabilen bir program değildir ancak Layer>Rasterize>Layer seçeneğini kullanıp layer haline getirebilirsiniz yalnız sonradan yazının üzerinde işlem (değişiklik) yapamazsınız bilginize.

Bir de çalışmayı bitirip flatten image (özellikle tif kaydedecekseniz) yapıp tif, jpeg, eps... formatlarında kaydettiğinizde yazılar zaten resim haline dönüşür.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop vektörel çalışmalar yapilabilen bir program değildir ancak Layer>Rasterize>Layer seçeneğini kullanıp layer haline getirebilirsiniz yalnız sonradan yazının üzerinde işlem (değişiklik) yapamazsınız bilginize.

Yazılar zaten yeni layer halinde yazılır ve yazıldıkları zaman vektöreldir, büyütüp küçültmelerden kalite olarak etkilenmez. Rasterize layer seçeneği ile resme çevirmiş oluruz ki o zaman etkilenmeye başlar. Bence verdiğiniz bilgi hatalı ...

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
illustrator yada coreldraw gibi vektör tabanlı programlarda trace özelliğinden faydalanabilirsiniz ama ne kadar tatmin edici sonuç verir bilemem. bu elinizdeki imajın kalitesiyle alakalı ve yazı formatında değil şekil haline dönüşmüş olacaktır.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Edit: Ben yanlış anlamışım yeni yazı yazma durumu yokmuş. harunirgin'in dediği gibi vektör tabanlı bir programla çizmek en mantıklısı ...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Selam değerli arkadaşlar photoshopta yaıplımış olan tasarımdaki yazıları vectorel hale getire biliyormuyuz. Getire biliyorsak nasıl yapa bliriz..Teşekkürler

Doğrusu yeniden yazmak, eğer çok ise program ismi bilmiyorum ama kağıttan tarama yapılıp yazıya dönüştüren programlar mevcut bi araştırın derim.

Bu arada başlık "vektörel yazı yazmak" olup konu da photoshop bölümüne açılınca biraz karışıklık olmuş bende photoshopta vektörel yazı nasıl yazılır olarak algıladım ama olsun fazla bilgiden zarar gelmez. :)

harunirgin'in önerisi birinci oldu tebrikler. :D

Son düzenleme:

roniii

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar öncelikle yorum yazan tüm dostlarıma zaman ayırdığı için teşekkür ediyorm çok sağolun.
Ben bir kitap kapağı tasarımı yaptım photshopta ve sonradan kapağın üzeridneki bir kaç yazı kabartma şeklinde oalcak mış... bu kabartmaları yapacak olan klişeçi ustası benden bu tasarımdaki yazıların siyah ve vektorel olmasını istedi.. şu an için bi site vasıtası ile png formatındaki resmi vectorel olarak yaptım... site kendi kendine siyah yazıları v.s vectorel yaptı ve resim büyüdükçe yazılar da bozulma yok sadece siyah yazılarda.. klişeci bu uygulamayı beğenirse hemen burada paylaşıcam bunu.. Saygılar herkese cani gönülden teşekkrüler