Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

verilen komutu diğerlerine uygulama?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar elimde bir takvim işi var masa takvimi 52 hafta var müşteri 52 haftaya ayrı ayrı reklam vermiş 1 tane ilk haftaya yerleştirdim diğer kalan 51 haftaya 51 reklamı ilk sayfaya yerleştirdiğim sekilde yerleştirmem gerek mm farketmeyecek otomatik yolu var dediler?yardım eden olursa sevinirm.acil..

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, çözüm konusunda size yardımcı olmaya çalışayım.

ilk çalışmanızı nasıl yaptınız bimiyorum. ancak belli bir mantık sıralamsıyla yaptıysanız o şekilde deva ederiz. yok yapılmadıysa yol yakınken bir sıaraya koyalım.

diyelimki takvimiznizin sol alt köşesine 10mm sol ve alttan boşluk kalacak şekliyle 30x 30 mm ebatlarında rekla alanı ayırdınız. ve ilk reklamıda oraya koydunuz.
yapmanız gereken şu. soluna ve altına yardımcı grid çizgileir koyarak, obejeleri ona yapış komutu verin. ilk çalışmanızıda bir kare içine alarak mesela 32 x 32 mm bu kareyi yardımcı çizgilrer oturtun. eğer ölçülerde bir sorun varsa burda düzeltin. yoksa diğer 51 tane reklamıda bu 32 x 32 lik alana göre sayfa dışında çalışın. ve hepsini kare içine alın. bütün reklamlar bitince ilk defasında yaptığınız gibi bütün reklamları sırasıyla çzigiye yapıştırarak sağlayabilirsiniz.
iş bitince kareleri de ya sile yada renksiz yaparsınız.

daha pratik olmak üzere wiframe çalışarak, karelere kontur kalınlığı vermeden de çalışırsınız.