Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

vernik nasıl basılır

akınkılıc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
46*64 ebat pompalıda 4 renk, kuşe kağıda basılmış bir broşürde boyaların çizilmemesi için parlak koruyucu vernik basmak istiyoruz. su merdanelerini çıkarıp basmayı denedik fakat kağıtlar bir süre sonra makinaya yapışmaya başladı. su merdanelerini takıp basmayı ise daha önceleri hiç denemediğimizden bu yola başvurmadık. hangi yöntemi kullanırsak koruyucu verniği daha kolay ve güzel basabiliriz. bilgisi olup yardımcı olmak isteyenlere teşekkür ederiz.

Gr@f!k3r

🏅Acemi Tasarımcı🏅
makinaya eski speregumla silinmiş bi kalıp takmayı denedinmi

akınkılıc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
silinmiş kalıp denedik hatta pozlanmamış kalıpta kullandık yine başarlı olduğumuzu söyleyemem

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
verniğin içine inceltici pasta karıştırın sorun ortadan kalkar
not: inceltici pastayı matbaa malzemecilerinde bulabilirsiniz

Mehmet28

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İşte böyle basılır

Basılacak işe göre vernik basılması istenmeyen yerler varsa açık bırakılarak
yada komple lak olacaksa işin ebatlarında bir zemin kalıp pozlandırılarak(film yada çtp yolu ile) makinaya takılır.Hazneye vernik konur.Herhangi bir renk basılır gibi baskı yapılır.Su merdaneleri iptal edilmez.Vernik almayan boş kısımlar su alır.Bu işlem karton kutu baskısında iyi sonuç verir.Ama kuşe baskıda nasıl olur bilmem.Denemedim hiç.Kolay gelsin.

pokumagaan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
broşürün boyunda bir bölgeyi kırmızı kağıt le kapatın (pozlanmaması için) daha sonra kalıbı pozlayın kalıp banyodan geçince pozlanan yerler ayrılacak kırmızı kağıt ile kapadığınız yer kalacaktır. sonraki işlemler normal baskı gibidir... boya haznesine verniği koyun ve basın bu arada kağıdın gramajına göre makinanın forsa ayarını yapmayı unutmayın....

horaburhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Vernik basmak biraz tarih oldu ama, yinede anlatayım.
1 - Su merdenelerini çıkart
2 - Makinana daha önce basılmış bir kalıp tak
3 - Boya haznene verniğini koy ve vernik pastasıyla yumuşat
4 - En az iki üç kere makinanı vernikle kustur
5 - Ve baskıya devam et
6 - Hepsi bu kadar.

pompeizmir

🌱Yeni Üye🌱
valla sevgili dostum bence vernik işini unut neden dersen anca makinayı yersin. Vernik atan selefoncular dikkat edersen cılkı çıkmış makine kullanır. Baskı attığın makineye vernik atma...

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Vernik bu kadar da korkulacak birşey değil kardeşim. Benim dediğimi uygula hiç bir problek yaşamassın. Yıllarca ben vernik bastım. Halende basıyorum. Tabancayla felan atılmaz. Kolay gelsin..

bay-jjj

🌱Yeni Üye🌱
tabancayla vernik mi :):): kompressorle hemde mobilya mı bu lütfen ;) normal baskı yapar gibi yap kardeşim sen,suyu iptal edip boş klıpta kullanabilirsin işin boyutunda zem,in kalıp alıp sulu baskıda yapabilirsin kolay gelsin
ağıt yapışmasına gelince sanırım kaucuguna yapışıyor
vernik kaucukta birikme yapar bu yuzden sık aralıklarla silmen gerekeilir,ayrıca şini basarken fazla pudra kullandıysan önce işin uzerinden toz u alman gerekir bunu da
boya kullanmaksızın baskıya gir sadece su merdanelerin kalıba ursun sulu baskı yani ;)
kolay gelsin

hos_cocukss22

🌱Yeni Üye🌱
Dediğin ebatlarda vernik basmanın en kolay yolu serigrafi ile olur.Ayrıca tabanca ile de vernik atıla bilir.Yanlız tabanca sistemi kurulması açısından sıkıntı olabilir.Ama basit bi seri graf tezgahı herzaman elde bulundurlabilecek bi gereçtir.

horaburhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tabancayla, topla vernik atmak. Vallahi zor iş.
Eğer vernik baskını dediğim gibi yaparsan sorunsuz vernik atmış olursun. Ama baskı makinanın kağıt getiren makaslarının çok iyi taşıması lazım. Eğer ayarsızsa kağıdan kauçuğa her defasında yapışır. Ne yaparsan yap yapışmayı enegelleyemessin. Onun için kağıt getirici makaslarının iyi ve ayarlı olması gerekir. Ayarlarını yap ve baskına devam et. Tabancayı, topu da bırak kardeşim..