Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

vesikalık fotografı 3 boyutlu yapmak

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm arkadaslar... vesikalık bır fotografı 3d de 3 boyutlu hale getirebılıyormuyuzz.. kristalın içine lazer ile fotograflarınızı 3 boyutlu olarak işleyebılıyoruz fakat bu cad veya dxf formatında lazım bana.. yardımcı olabılırmısınz .. 3 d demı yapılıo bu işlem

Benzer konular

musto11

🌱Yeni Üye🌱
bunu bende öğrenmek istıyorum aybukecım..

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
AyBuke_35 sormuş ama henüz bir cevap yok.

Ben de merak ediyorum.

Fotoğrafların üç boyutlu hale getirilmesiyle ilgili bilgileri olanlar varsa bizimle paylaşmalarını bekliyoruz.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yapılıyor tabi
kullanılma alanı önemli
basit yoldan basit sonuçlar istiyorsanız bir çok face maker program var
tek yaptıkları hazır baş modeline vereceğiniz fotoğrafı texture olarak giydirmek
sağlıklı sonuç için hem cephe hem profil çekimleri gerekir

daha sağlıklı çözüm istenirse illa ki 3D Max

altincago

🌱Yeni Üye🌱
Tamamen 3 boyutlu hale getirmeniz mümkün değil.
Ancak rolyef olarak yapılabilir. CNC makinelerde daha önce bu şekilde işlemiştik.
Rhinoceros da "heightfield from image" komutu ile elinizdeki siyah beyaz bir resmi rolyef haline getirebilirsiniz.
Contrast oranı ne kadar yüksek olursa detaylar o kadar net çıkar.

yapılıyor tabi
kullanılma alanı önemli
basit yoldan basit sonuçlar istiyorsanız bir çok face maker program var
tek yaptıkları hazır baş modeline vereceğiniz fotoğrafı texture olarak giydirmek
sağlıklı sonuç için hem cephe hem profil çekimleri gerekir

daha sağlıklı çözüm istenirse illa ki 3D Max

Bu söylediğiniz programlar sadece texture olarak mı uyguluyor...
yoksa katı model haline getiriyor mu? Sadece texture ise arkadaşımızın işine yaramaz neticede cad/cam bazlı bir makine ile işlenecek sanırım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hayır o tarz programlarla model oluşturulamaz
o halde poser programını tavsiye edebilirim
sanırım versiyon 6 ile beraber face room özelliği eklenmişti

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resmi farkı yönlerden cekim gerektirmeden yapılıo bu işlem.. ama hiç bi bilgim yok sadece cad formatında oluyo ben bu fotografı çin de bi arkadasa yolluyorum o bana cad formatında gerı yolluyor.. yorumlar için tşk. edıyorumm..

altincago

🌱Yeni Üye🌱
resmi farkı yönlerden cekim gerektirmeden yapılıo bu işlem.. ama hiç bi bilgim yok sadece cad formatında oluyo ben bu fotografı çin de bi arkadasa yolluyorum o bana cad formatında gerı yolluyor.. yorumlar için tşk. edıyorumm..

Arkadaşınıza gönderdiğiniz bir resim ve gelen cad dosyasını ekleyebilir misiniz ?
İncelersem bildiğim programlarla yapılıp yapılamayacağını daha net söyleyebilirim.

conqueror42

🌱Yeni Üye🌱
Displacement değiştiricisi ile fotoğrafı rolyef olarak kabartabilirsiniz.
ama ben facegen modelleri tavsiye ederim dxf olarak export yapabilirsiniz. tek gereken önden yandan fotoğraf sonuç mükemmel.
umarım yardımcı olmuşumdur.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
benimde bilgim yok fakat, şöyle duymuştum, fotoğrafı yüze göre oluşturulan 3D modele giydiriliyor... zaten 3d giydirme işleminin ilk aşamalarında fotoğraftaki yüzün açılmış hali üzerinde düzenleme yapıldıktan sonra modele giydiriliyor diye biliyorum.

xavalon

🌟Usta Tasarımcı🌟
FaceShop Pro adlı bir program işinizi görür.

tatavi

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.metalhediye.com
merhaba konuda bahsedilen giydirme işleri 3d olmaktan ziyede gorsel benzetme olur ancak
vesikalıktan hassas sekilde 3d haline getirmek oldukca uzun emek ister daha kolayı rolyef seklınde yapılır stl olarak cam programlarının cogunda ıslenebilir hale gelir siyah beyaz olması zorunlu degıl gıydırme yapılanlarda ıse 3d max da z depth komutu ve sıra uygulamaları halınde cok daha detaylı 3d bustler elde edılebilinir ornek rolyef uygulamarını gormek ıstersenız www.metalhediye.com u zıyaret edebilirsiniz detaylı bilgi icin pm atabılırsınız saglıcakla kalınız

Son düzenleme:

mikelanj

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar faceshop 6ez diye bir program var orda rahatlıkla yapabilirsnz