Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Windows 7 7600.16385 RTM

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Sonunda Windows 7 Final sürüm diyebileceğimiz RTM sürümü torrentlere düştü.
En yakın zamanda orjinal sürüm de piyasaya düşer. Bunca beklemeye değer bir sistem olur inşallah...

Görüntüler:

Benzer konular

straus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
walla ben deneme sürümünü kullandım ama pek memnun kalamdım donanımsal olarak biraz sorunlu geldi eski sistemde kullandığım epson scanner bu sürümde uyumsuz kaldı ve corel kullanmasamda mecburen kurduğum program bir iki kere düzgün çalıştıktan sonra hata vermeye başladı yada freehand çalışmadı sorunun birisini çözerken diğeri hata vermeye başladı. tabiki bu beninm kendi şahsıma ait yaşadığım sorunsallar. aynı sistemi kardeşim şu an hala kullanıyor ve bir sorunla karşlaşmadı ancak onun kullnadığı programlar ofis ve internet explorerden öteye geçmiyor. umarım tam sürümde bu tarz sorunlarla karşılaşılmaz.

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Bu aslında birazda programların windows 7 ile tam uyumlu olmamasından kaynaklanıyor. Tam sürüm çıktı sayılır. Artık programcılarda windows 7 ile düzgün çalışabilen sürümlerini çıkarmaya başlıyacaklardır. Tam oturması 1-2 seneyi bulur...

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Her türlü kefilim.
İlk denemesinden bu yana kullanıyorum.
Şuan 7264 kullanıyorum.
Mükemmel bir işletim sistemi.

İşte gözüme çarpanlar;

- Açılış ve Kapanış Hızları
- Temalara göre ses düzeni değişikliği
- Farklı simgeler
- Programların seri çalışması
- Uyumluluk modlarını kendi algılaması
( yani msn eski versiyonu kurduğunuzda yeni versiyon diye diretmiyor )

- Ekran görüntüsü alma ve düzenleme özelliği
- Ctrl + mouse tekerleği işlevselliği ( zoom - görünüm seçenekleri )
- Tüm donanımları tanıması
( Formattan sonra eski bir kameram var sadece onun sürücüsünü kurdum )
- Dosya giriş çıkışlarının çok seri olması
- Ev Grubu adında paylaşım bölümünün oluşturulması
- Aresin kurulduğu anda online olması
- Görsel Önüzleme - Görüntülemenin değişmiş olması.
- Aynı anda Nero 8 Ultra Edition ve Adobe Design Premium Cs4 Kurlumu gerçekleştirdim. Arkaplanda winamp ve Kaspersky' win7 ye özel programı çalışıyordu.

Ve bir kaç görüntüm;

win1.jpg

win2.jpg

win3.jpg

Herhangi bir soru için bana ulaşabilirsiniz.

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
eski beta sürümlerinde dil update lerini destekliyor ama en son sürümde dili indiremiyoruz ve aktivasyon sorunumuz var :) yakında sağlam aktivasyon çıkarsa iyi olucak gibi. Bu arada eski betaları yavaş yavaş kapatıcaklar. O yüzden kararlı sürüme geçmenizde fayda var...

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
7057 ilk kullandığımdı.
Onda dil desteği yoktu.
Ben 7057 de kapanma sorunu yaşadım ama
7264 gördüğümüz gibi orjinal gözüküyor, kapanma problemide yok :)

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Beta keyleri microsoft kendisi dağıttı zaten. Belli bir dönem kullanıma açık kalıcaklar. Kararlı sürüm piyasaya çıktığı andan itibaren 2'şer gün ara ile beta sürümlerin kapatılacağı söyleniyor. Açıklamalar bu yönde. O yüzden bütün hazırlıkları yapıp, bütün programları kurduktan sonra birgün kapalı bir sistemle uyanmak çok zor gelir insana. O yüzden ben hala bütün sistemi tam olarak kurmadım. Deneme aşamasındayım...

Kurulum ekranı akşam kurduğum sistem Firefox3 Başka sitede kullandığım nicktir...

Kurulumu Yapılan Sürüm: Microsoft.Windows.7.7600.16385.x86.EN-iAPULA

Görüntüler:
Kurulum-Seçim Ekranı:
20585339.jpg

99645468.jpg

92968157.jpg

56223923.jpg

92103213.jpg

96636054.jpg

33988885.jpg

Son düzenleme:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben beta keyler ile kayıt yaptırmadımki :)
Direk kırdık windowsu :)

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Kırdım dediğin progr*****larda o sistemlerin hepsinde beta keyleri kullanıyor. Şuan yeni sürümlerin hiçbirinde key yok ve aktivasyon progr*****larıda çalışmıyor. Beta sürümleri microsoft denenmesi açısından kendi dağıttı zaten [Keyleri ile beraber]. Betaların hiçbiri kırılmadı ve kırılmasına da gerek yoktu zaten. Betaların hiçbirine de activasyon[kırma programcığı] çıkarılmadı zaten...

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Kırma programıyla yapmadımki :)
Sistem dosyalarıyla alakalı herşey.

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Daha net açıklama yapayım o zaman :)

O sisteme key-şifre-serial girmeden asla active edemezsiniz... İstediğiniz sistem dosyası ile oynayın :) Active edebilmeniz için microsofta mutlaka sistemin bir serial yollaması şarttır. O serial orjinal yada microsoftun kendi dağıttığı bir şifre ise onaylanmıştır-active edilmiştir ekranı alırsınız ki dediğim gibi bu işlemi yapabilmeniz için mutlaka orjinal serial olması şarttır.

Umarım anlatabilmişimdir... Öyle yada böyle bütün beta sürümleri kapatılacaktır.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
şu 7 yi çok merak ediyorum
özellikle fatih hızıyla alakalı bana hava atıyor
sırf o yüzden kurup deneyeceğim en kısa zamanda :D
paylaşım ve bilgiler için tşk. arkadaşlar

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Hız konusunda evet diğer beta sürümler daha hızlıydı. Ama özellikler eklendikçe vistaya dönmüş gibi. Okadar da bi farklılık yok vistadan hız konusunda son sürüm itibari ile.

Her iki sürümüde [x86 ve x64] kurup denemiş biri olarak söylüyorum buda vista gibi biraz hayal kırıklığı olucak.

Denediğim sistem:
E6300 İşlemci
4GB Ram
1024Mb 256 bit ekran kartı...

Fazla ümitlenmeyin derim, Dün akşamdan beri son sürümleri deniyorum...

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Katılmıyorum Silver.
Hayal kırıklığı olmayacak.
Vistayıda betasından itibaren kullandım ben.
Her safhasını bilirim.

Bu seferki gerçekten farklı kim ne derse desin.

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Önceki beta sürümler evet hızlıydı ama eklentiler eklendikçe son sürüm itibari ile okadar hızlı bir sistem değil. Vistaya göre evet daha kararlı ve sorunsuz bir sistem ama hız konusunda xp gibi hatta kimse xp den hızlı demesin. Xp buna fark atar geçer. Akşamdan beri hem x86 hemde x64 sürümlerini yani son sürüm olan 7600.16385 deniyorum. Öyle uçucak falan deniyordu. Belki starter sürümü uçabilir ama ultimate sürümü hiçde uçucak gibi durmuyor.

Sadece firefox ve media player çalışırken bile sisteme bak:
capturedqv.jpg

Son düzenleme:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
ben 7264 ultimate kullanıyorum yolladığım resimlere bakarsan hızını algıalyabilirsin.
7057 7100 7120 7264 kullandım en hızlısı 7264 arkadaşım.

Herşey hız değildir bilgisayarda.
Görüntüsü, masaüstü gösterme eylemi hızı bile bana yeter, tema değişikliği ha keza,
Bence sizler yeniyi kabullenemiyorsunuz.
Uyumluluk problemi yaşamıyorum mesela.
Son çıkan porgramların her biri ile uyumlu çalışıyor.
Her türlü xpye 10 basar.

Xpde eski sürüm msn çalıştırmayı ( bilmeyen biri ) denesin bakalım, yeni sürüm engeliyle karşılaşacak ve aşamayacak. Bunda istediğini kurabilirsin.

En basiti Kaspersky 2009 xp de kasarken, 7 çok müthiş hızlı.
Hem diyorsun hiçbir program kurmadım hemde hızdan bahsediyorsun.

Neyse senin gibi düşünenler her daimo lacaktır. Kişisel fikir meselesi. beğenmez isen kullanmazsın, ama kötülersen haksızlık yaparsın.

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Tabi burda amaç önemli ben bilgisayarda sistemi hıza göre kullanıyorum. Görüntü şekil şemal olarak zaten birşey demiyorum. Benim sistemde aradığım gösteriş değil. İşlerimi en hızlı şekilde yapabilmesi. Msn içinde eski sürüm konusunda birşey diyemem. Sistem dediğim gibi gösterişten çok hız ve stabil çalışmasıdır benim için. Eleştirmemin sebebi çok hızlı olucak deniyordu ama pekde öyle gözükmüyor. Yoksa dediğin gibi şekil şemal olarak güzel o konuda sana katılıyorum. Tamamen final olsun o zaman kullanıcı görüşleri oluşmaya başlayınca yamalarda çıkarılacaktır tabiki hız için.

Ama şuan için hızlı diyemem...

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Hız içinde tek şunu söyliyeyim.
Tukarıda makinemin özelliklerini gördün sanırım.
Buna ek olarak 512 mbda ekran kartım var.

Xp' de
aynı anda mozilla, kasper, ps cs4, bridge cs4, winamp , messenger, explorer, aile koruma şifresi, idman, açıkken corelde 300 mb lık bir tasarımıda çalışabilrmisin ?

Ben dün akşam bir katalog yaptım :)

silvershadow

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.recepdurali.com
Şöyle açıklama yapayım windows xp ile Nerden baksan 90 Adet program kuruyorum. Bunlara adobenin bütün sürümleri dahil. Ve ayrıca kasperksy 2010 kullanıyorum. Genelde 14-15 programda açık oluyor ve bu kadar ram ve işlemci kullanmıyor. Yani xp kadar hızlı değil... Fazla ram ve işlemci kullanarak xp de hızlanır. Önemli olan kullanmadan hızlı olabilmesi. Neyse ikindi vakti... Gelince daha ayrıntılı inceleme yaparız :)

Diğer kullanıcılara fikir oluyor. Şuda var herkesin bilgisayarında aynı şekilde çalışıcak diye birşey yok. Ben kullandığım sisteme göre yorum yapıyorum :)