Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Windows xp ekran ve baskıda renk sorunu

kardelen37

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle Merhaba. İşletim Sistemimi Windows XP 64 bit kullanıyorum. Ekran kartımda NVIDIA Qadro 2000. Benim sıkıntım şu. Hazırladığım tasarımlardaki renklerle baskı sonrası renkler birbirini tutmuyor. Ekranımda bayrak kırmızı diye tabir ettiğimiz kırmızı pempe olarak gözüküyor fakat baskıdaki renk kırmızı oluyor. Gazetemiz renkli bir gazete ve bu sıkınıt yüzünden istedğimiz gibi renkler canlı çıkmıyor. Sizce ne yapmam gerek? Çok bilgisayarda detaylı bir bilgiye sahip değilim teknik destek konusunda.:( Ekran kartım ve işletim sistemimdenmi kaynaklanıyor. Yardımı olabilcek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar.

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sürücü problemi olabilir. Kalibrasyon yapılmamış olabilir. Hepsinden öte monitörünüz ayarsız yada zayıf olabilir. Ekran kartının modeli pek mühim değil, kaldı ki olay gaste tasarımıysa entegre grafik kartları bile bu işin üstesinden gelebilir. Quadrolara hiç gerek yok. Ama konunun onla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Ama gerçekten neden xp kullanmaya devam ettiğinizi anlamadım. Windows 7, 8 , 8.1 varken 13 yıl önce çıkmış sistemi kullanmak neden? Tabi sorun lisans değilse:)

zeroth

🏅Acemi Tasarımcı🏅
problem buyuk ihtimalle monitorunun renk ayarlarinin duzgun olmamasindan kaynaklaniyordur.. matbaanizdan bir renk cetveli alarak monutorunuzu kalibre etmeye calisin.. ve tasarimlarinizi yaparken renklerin CMYK olduguna emin olun.. cunku bilgisayar sistemleri RGB renkleri kullanir baski makinalari CMYK yi..

kardelen37

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Valla haklısınızda inanın bir türlü üst sürüme geçmek nasip olmadı :) Teşekkür ederim bilginiz için.