Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Wordden Corele Text kopyalama

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bugünlerde sorunlarım bitmek bilmiyor :D Corelx5 kullanıyorum..

Wordden bir yazı kopyalıyorum, corelde text alanı açıp yapıştırıyorum buraya kadar herşey yolunda.. Ancak yazının birde başlığı var ve ben bunu corele ayrıca tanıtmak istiyorum.. şöyle ki :_)
"hoop corelcim bak burası başlık, buraya yaptığım değişiklik diğer yazıyı etkilemesin ve istersem bu başlığı yazıdan birazda ayırabileyim, ne bileyim koyu olsun mesela ve daha büyük olsun, kenarlarından tutup çekeyim falan, anladınmı koçum?" diyebileceğim bir bölüm varmı.. Aslına bakarsanız başlığı ayrıca kopyalayıp yapıştırarak yapıyorum şimdi ama bunun çözümü bu olmasa gerek diye düşündüm, yanlışmı düşünmüşüm bilmiyorum..

yardımlarınızı bekliyorum..

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Word'de yazdığınız yazıyı kopyala dedikten sonra Corel'de Edit/Paste Special seçeniğiyle yapıştırırsanız yapıştırmada sağ tıklayıp düzenle derseniz düzenlemede sorun olmaz ...

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Word'de yazdığınız yazıyı kopyala dedikten sonra Corel'de Edit/Paste Special seçeniğiyle yapıştırırsanız yapıştırmada sağ tıklayıp düzenle derseniz düzenlemede sorun olmaz ...

Teşekkürler ancak sorduğum sorunun cevabı bu değil, yanlış anlattım sanırım, wordden kopyalıp corele yapıştırıyorum ama ben yazının bir bölümünü corele başlık olarak tanıtabilmek istiyorum, Yazıdan istediğim kadar ayırabileceğim falan işte.. yapılıp yapılamadığını da bilmiyorum bu arada..

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
azla yetinmeyi bilirsen az kalırsın :D kardeş.. ya aslında bu tarz bişey yapılabildiğini duymuştum ama belkide ben yanlış anladım yada yanlış anlattım. Neyse soru halen geçerli ve cevap bulunabilmiş değil, tabi öyle bi cevap varsa ;_)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben hala bu başlık olayını anlamadım. Başlık için üst tarafa bir yazı yazıyorum ve değiştirdiğimde alt taraftaki yazılar etkilenmiyor, yani anlattığım şekilde olabiliyor. Olmayan yeri neresi onu anlamadım ...

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben hala bu başlık olayını anlamadım. Başlık için üst tarafa bir yazı yazıyorum ve değiştirdiğimde alt taraftaki yazılar etkilenmiyor, yani anlattığım şekilde olabiliyor. Olmayan yeri neresi onu anlamadım ...

Wordden uzun bir yazı kopyaladıktan sonra corelde text alanı seçip yapıştırıyoruz.. buraya kadar herşey normal ama bu kopyalanan yazının en üstündeki alanı başlık olarak tanıtmak istiyorum. Seçip orayı koyu yapmaktan falan bahsetmiyorum, diğer textten ayrı bir texte başlığı ayrıca yapıştırmakda değil istediğim.. Hepsi aynı textin içinde olacak ve başlıkları program ayrı ayrı tanıyacak.. Dolgulu, vurgulu falan yazacak yani.. bana sadece başlık için menüden bişeyler seçmek kalacak.. olabiliyorsa tabi?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu anlattığınız mantığa aykırı, hem beraber olsunlar diyorsunuz hem ayrı olsunlar, başlık için ayırdığınız bölümün boyut, font vs. özelliklerini farklı yapabilirsiniz bu da o kısmın başlık olması için yeterli olması gerekir, bu yeterli değilse başlık kısmını ayrı çalışmanız gerekir o zaman iki ayrı yazı objeniz olur beraber olamazlar. Ayrıca yapıştırmadan önce yazı alanı seçmenize gerek yok direk yapıştırabilirsiniz ...

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neyse çok teşekkür ederim. En azından yapılamadığını öğrenmiş oldum.
Vaktinizi aldığım için özür dilerim..

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim önemli değil, bildiğim kadarıyla söyledim umarım sorunuza cevap olabilmiştir ...

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Seçenekler ekteki gibi olursa sıkıntısız kopyalarsın ctrl+v kombinasyonuyla.