Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Xaar 128 Plus Kafa Tıkanma

ReaLByX

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle Böyle Bir Site Yaptığınız İçin Teşekkür Ederim.
Benim Sorunum Kafalarda Sıfır 8 Tane Xaar 128 Plus Kafa Aldım
Ortam Sıcaklıgım Gelende 22 28 Derece Arası Ve Ben 24 25 26 Derece Arasında Baskı Yapıyorum Kafalara Ne Yaptıysam Olmadı Solvent Bastım Solvente Yatırdım Kafalara Sürekli Temizledim Nem Makinası Aldım Ortam Sıcaklığını Deyiştirdim Ancak Nozzleler Çok Az Olsada Tıkanma Oluyor Nozzle Kesinlikle Tamamını Açmıyor Açsa Bile kafa baskı Yaparken Hemen Tıkanıyor Fillink Boya Kullanıyorum Bütün Renklerde Tıkanma Oluyor Çok Az Olsada Bu sorunu Nasıl Çözeriz Color Print Ve Printer Control Programını Kullanıyorum int de bir kaç kişinin noozle kontrolunu gördüm adamın en ufak noktasına kadar hiç bir sorun yok bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ya 3 4 passla bi baskı alıyor nozzle tıkanıklığı kendini belli ediyor en az 6 da almam gerekiyor kapatması için ufak tekefek kesikler atıyor Baskıya xaar kafayı biliyorsunuz 250 tane çizgi var altında boyayı atması için ben 250 sinide açamıyorum çok ufak olsada tıkanma oluyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
öncelikle doğru kafa aldığından emin ol sonucta xaar 128 plus bile çeşitleri(renkleri)war

eğer doğru kafa aldığına eminsen sorunun subtank yani kafaların arkasında kalan boya tanklarının seviyesinden olabilir. diğer bi olasılık data kablolarının tam takılı olmamasıdır.
btün bu yaptıklarına karşın sorunu gideremessen kesinlikle elektriksel bi problem wardır bunun içinde yetkili teknik servisi çağırmanı tavsiye ederimm.

bu arada makinenin markkasınıda yazarsan daha iyi olur illaki aynı markadan kullanan birileri wardır.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kullandıgınız boya nedir? Genelde 80 pico. için üretilen boyaları firmalar 40-50 pico. kafalı makinalara ucuz maliyetinden dolayı gazlıyorlar.. Probleminiz bundan olabilir.

digitalci

🌱Yeni Üye🌱
bence senin boyanda sorun var
bide makinan nedir
onu yazarsan yardımcı olurum

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Şu aralar TR'de voltaj sorunu var. kafalar statik elektriklenmeden dolayı hassaslaşmış olabilir. Ayrı bir sebepte DATA kablolarından oluşan prob.lerdir. Bir diğer problemde BOYAdır. Farklı bir boya ile baskı almayı dene. Sonrada DATA kablolarını kontrol et. Jackların tam oturduğuna emin ol. DATA Kablolarından olmadığına emin olduğunda kafaların bağlı olduğu kısıma topraklama çek. Baskı almayı dene. Makinanın markası önemli değil. Önemli olan problemidir. İyi çalışmalar...

tubikaks

🌱Yeni Üye🌱
evet voltaj sorunu çok etkileyebiliyor ayrıca boyanı değiştir birde bazı malzemelr boya tutmuyor buna da dikkat ediyorsundur

elit reklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sen bence boyanı tec ink kullan birde sorunu koyu renklerdemi yapıyoo

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
1. Xaar 128 kafalarda active 128 nozzel vardır....
2. Kafa modellerini yanlış almış olursanız.. Kafa düzgün çalışmaz.. Frekans farkından dolayı...
3. Arkadaşların dediği gibi boya ve Data kablo olayını bi kontrol etmeni tavsiye ederim.

can46

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım xaar 128 kafaların hepsi zaten fazla ii bi kafa modeli degil bende kullanıyom bide kafanın rengi hangi renk mavi kafa ile gri kafanın arasında çok fark ama senin problemin %90 elektronik bi sıkıntı bence fazla para harcama o makinaya bnm elimde 2 tane var kafalarda voltaj sıkıntısı da olabilir yani çok hassas bi iş buu

dekor

🌱Yeni Üye🌱
İnfİnİtİ xaar 128 kafa makİnem var çözünürlüĞü artirmak İçİn xaar 128 kafa takilabİlİrmİ bu makİneye, sadece kafalar deĞİŞse uyarmi acaba.