Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yabancı dil eğitimi veren bir kurumun iç mekan afiş tasarımları

blackslope

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aGIb4.jpg

IY5Xb.jpg

Yabancı dil eğitimi veren bir kurumun iç mekan afiş tasarımları

Son düzenleme:

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gaaayet hoş. Olay budur; sadelikte ver mesajı...
Eline sağlık.

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
2. tasarım gayet hoş lakin arka fonda kullanmış olduğun resimdeki can damarının üstüne yazıları gkotduğun için yazı ve görsel ilişkisi biraz bozulmu gibime geldi.
Gerisi gayet başarılı.

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selamlar ;

kullanmış olduğun obje dış mekan için, ströer pano sanıyorum. Objenin kenarıyla tasarımın kenarı birbirine çok yakın ...

Sunum gayet başarılı, lakin bu ufak detaylar iş alacağın zaman "detaycı" müşteriler tarafından karşına çıkartılır :) Deneyimle sabittir ...

Başarılar ...

blackslope

🏅Acemi Tasarımcı🏅
değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkürler.. tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

HANZALA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ya yapmayın etmeyin arkadaşlar. Şöyle başarılı, böyle güzel, falan, filan...
Ben sizin gördüğünüzden farklı bir şey mi görüyorum, farklı görsellere mi bakıyorum acaba diye tekrar tekrar çalışmalara baktım.
Allah aşkına tasarım bu çalışmaların neresinde?
Tek güzel şey yesno logosu.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ya yapmayın etmeyin arkadaşlar. Şöyle başarılı, böyle güzel, falan, filan...
Ben sizin gördüğünüzden farklı bir şey mi görüyorum, farklı görsellere mi bakıyorum acaba diye tekrar tekrar çalışmalara baktım.
Allah aşkına tasarım bu çalışmaların neresinde?
Tek güzel şey yesno logosu.

Algı farkı üstadım. Seninle aynı şeyi düşüneceğiz diye bi kaide yok ki.
Burada herkes görüşlerini sunuyor. İnsanların beğenileri farklı olmasaydı sanıyorum işsiz kalırdık :rofl:

HANZALA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gaaayet hoş. Olay budur; sadelikte ver mesajı...
Eline sağlık :rofl:

Algınızı hakikaten çok merak ettim. Benim görmediğim, sizin gördüğünüz ne gibi bir olay budur dedirtecek sadelik var bu çalışmada? Gerçekten çok merak ettim, sadelik bu çalışmanın neresinde?

Bu arada kimseye saygısızlık etmek gibi bir çabam yok yanlış anlaşılmasın. Bence "gaaayet" vasatın altında, sadelikten uzak; bilakis rengarenk, hiç bir estetik kaygı ve hiyerarşi göz önünde bulundurulmadan yapılmış bir çalışma. İnşallah daha güzel çalışmalarını görürüz arkadaşımızın.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Algınızı hakikaten çok merak ettim. Benim görmediğim, sizin gördüğünüz ne gibi bir olay budur dedirtecek sadelik var bu çalışmada? Gerçekten çok merak ettim, sadelik bu çalışmanın neresinde?

Bu arada kimseye saygısızlık etmek gibi bir çabam yok yanlış anlaşılmasın. Bence "gaaayet" vasatın altında, sadelikten uzak; bilakis rengarenk, hiç bir estetik kaygı ve hiyerarşi göz önünde bulundurulmadan yapılmış bir çalışma. İnşallah daha güzel çalışmalarını görürüz arkadaşımızın.

Arkadaşım tekrar söylüyorum özellikle ikinci çalışma daha başarılı.
Konuyu düşünmeyerek bakıyorum, görsel olarak hoş geliyor,
Düşünerek bakıyorum mesaj da veriyor ne eksik bilmiyorum.:S
Ha daha iyi olabilir miydi? Tabi ki evet ona sözüm yok.
Ama çalışma kötü denebilecek bir çalışma değil bunu söylemek lazım die düşünüyorum.
Bilakis yorumunuza saygı duyuyorum. Çünkü on insan toplayın ve bir tablo gösterin. Tabloda ne gördüklerini sorduğunuzda herbiri kendi gördüğünü anlatır. İnsanların görüşlerine ve zevklerine saygı duymak lazımdır.

1- Pek bi hiyerarşiye dikkat edilecek öğe yok çalışmada zaten :tongueout: neyin hiyerarşisi?
2- Çalışmada sadelik yok diyosunuz, zaten bir resim ve yazı var. Bu çalışmada :rofl:
3- Estetik kaygılarınızı bir kenara bırakın diyorum. Kaygı hatayı getirir :D

Bu arada benim de size saygısızlık etmek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın, görüşlerinize saygı duymakla birlikte kendi görüşlerimi belirttim sadece.

HANZALA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım tekrar söylüyorum özellikle ikinci çalışma daha başarılı.
Konuyu düşünmeyerek bakıyorum, görsel olarak hoş geliyor,
Düşünerek bakıyorum mesaj da veriyor ne eksik bilmiyorum.:S
Ha daha iyi olabilir miydi? Tabi ki evet ona sözüm yok.
Ama çalışma kötü denebilecek bir çalışma değil bunu söylemek lazım die düşünüyorum.
Bilakis yorumunuza saygı duyuyorum. Çünkü on insan toplayın ve bir tablo gösterin. Tabloda ne gördüklerini sorduğunuzda herbiri kendi gördüğünü anlatır. İnsanların görüşlerine ve zevklerine saygı duymak lazımdır.

1- Pek bi hiyerarşiye dikkat edilecek öğe yok çalışmada zaten :tongueout: neyin hiyerarşisi?
2- Çalışmada sadelik yok diyosunuz, zaten bir resim ve yazı var. Bu çalışmada :rofl:
3- Estetik kaygılarınızı bir kenara bırakın diyorum. Kaygı hatayı getirir :D

Bu arada benim de size saygısızlık etmek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın, görüşlerinize saygı duymakla birlikte kendi görüşlerimi belirttim sadece.

Teşekkür ederim.
Siz de görüşlerinizi belirtmişsiniz, eyvallah.
Öncelikle bu kadar uzatılacak bir mevzu değil aslında, mesajınıza son bir kaç şey yazayım, bırakıyorum bu konuyu.
25 yıldır tasarımla ilgliyim. Şunu unutmayınki herşeyde bir hiyerarşi vardır. Velevki bir yazı bir resim olsun. Evet sizin de dediğiniz gibi bir resim ve bir yazı ile bile sadeliği sağlıyamamış arkadaşımız.
Ayrıca estetik kaygıyla alakalı ifadenize çok alındım doğrusu, sizin gibi tasarımcı bir arkadaşın nasış olurda estetik kaygıları bir kenara bırakın der bunu da anlamak mümkün değil. Tasarımın ana nüvesi estetik kaygıdan doğar. Estetiğin olmadığı bir yerde görsel tasarımdan nasıl söz edebilirsiniz?
Mesele burada kapanmıştır.

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Nasıl yani? Bir tasarımcı nasıl der böyle bir şeyi?

Bir işin yolunda gitmeyeceği konusunda kaygılanırsanız emin olun yolunda gitmez. Demek istediğim şu ki; estetik kaygısı değil, estetik düşünme gerekli olabilir. Saygılar.

HANZALA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir işin yolunda gitmeyeceği konusunda kaygılanırsanız emin olun yolunda gitmez. Demek istediğim şu ki; estetik kaygısı değil, estetik düşünme gerekli olabilir. Saygılar.

Bu cevaba çok güldüm yaa. :rofl::rofl::rofl:

Kasdettiğim estetik kaygıyı anlayamıyorsanız, bırakın bu işleri gidin başka şeyler yapın. Kullandığım cümle içindeki estetik kaygı, bir endişeyi ifade etmez. Estetiği öncelemek anlamına gelir. Bunu anlayamıyorsanız, hakikaten birakın bu işi. İyi bayramlar :)