Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yaptığım Askeri Bina Çalışması.. (Yorum ve Önerileri Bekilyorum)

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
Merhaba arkadaşlar..
yaptığım binanın çalışmalarını paylaşıyorum sizlerle.. daha komutanlara vermedik yani daha çalışmamız devam ediyor. eğer ışık render vs konusunda illaki diyecekleriniz vardır

çünkü bu benim ilk 3dsmax çalışmam daha ilk defa bi çizim yaptım..

o yüzden önerileirinizi falan bekilyorum daha iyi olması adına.

BENİM KENDİMİN Bİ KAÇ RAHATSIZLIĞIMI BELİRTMEK İSTERİM :

Binanın köşeleri falan kırık kırık gözüküyor, acaba neden ? başkalarının yaptığı binalar böyle mis gibi gerçek gibi oluyor.. neden kaynaklanıyor?

çok gerçekçi bi bina olmadı gibi daha gerçekçi olabilmesi için neler yapmam gerkir??

birde bu binayı gerçek hayattaki oturacak arsaya nasıl oturtturabilm? zor bi olay mı?

şimdiden teşekkür edeirm..

kamera4.jpg

kamera5.jpg

kamera7.jpg

kamera6.jpg

Son düzenleme:

arizek

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım pek olmamış çalışman..

olmayan nedir, nasıl çözülür diye konuşmaya başlarsak çalışmayı baştan yapmak gerekecek bence..

modelleme çok zayıf kalmış.. sahnedeki herşey birbiri ile orantısız.. hele 3. renderdaki arabaya birşey demeyelim.. sanırım orada unutmuşsun onu..
kaplamalara özen göstermemişsin.. ışıkta olmamış.. sahne ve render da o şekilde..

şimdi hepsine teker teker olmamış yazdım ama beni kesinlikle yanlış anlama.. bence programı öğrenene kadar daha basit objelerden başla.. bardak çiz, masa çiz, koltuk çiz, yavaş yavaş ilerlet kendini.. böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..

TİA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hhahaha araba 1. katta:D

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com

olmayan nedir, nasıl çözülür diye konuşmaya başlarsak çalışmayı baştan yapmak gerekecek bence..

modelleme çok zayıf kalmış.. sahnedeki herşey birbiri ile orantısız.. hele 3. renderdaki arabaya birşey demeyelim.. sanırım orada unutmuşsun onu..
kaplamalara özen göstermemişsin.. ışıkta olmamış.. sahne ve render da o şekilde..

şimdi hepsine teker teker olmamış yazdım ama beni kesinlikle yanlış anlama.. bence programı öğrenene kadar daha basit objelerden başla.. bardak çiz, masa çiz, koltuk çiz, yavaş yavaş ilerlet kendini.. böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..

valla dostum yaptıklarımın %100 başarılı olduğunu zaten söylemedim :)

beni daha önce hiç görmemişsin sanırm forumda son 1 haftadır..

ben askerdeyim, ve askere gelmeden önce 1-2 hafta çalıştım 3ds max i ve şimdi askere geldim ve askerde de İNŞAAT MÜHENDİSİ olduğum için proje çalışması verdiler ve bana 3d olarak çizip çizemeyeceğimi sordular ki soralarda 3d uzmanı falan değil bu çalışmaları gördüklerinde ağızlarının suyu akacak emin ol..

ama ben eğer askere, vatana millete bir hizmetim olacaksa güzel olsun isterim..

dediğim gibi 2 hafta çalışmıştım ki oda taa 2 ay önce askere gelmeden önce çalışmıştım..

benim sizden ricam olmuş olmamış demeniz değil benim buna ihtiyacım yok ama nasıl düzeltilebilir, nasıl daha düzgün yapabiliriz bu çizimi onu tartışıp biraz daha güzel birşeyler çıkartmak..
yoksa yıllarca bu işi yapanların bile hataları oluyor. benimde zaten baştan sona hatam vardır. biliyorum..

ayrıca yanlış da anlamıyorum ama düzeltilebileceğimiz yapacı güzel eleştirileri bekliyorum...

yoksa olmamış ama neden nasıl bilmedikten sonra bana bir faydası yok..

umarım anlatabildim..

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
böyle bi işe girmek için acele etme.. zamanla herşey daha güzel olacaktır zaten..
demişsinde :D askerliğini yaptıysan bilirsin yapmadıysan zaten tartışmaya gerek yok, Komutanların YAP! dediğinde ne olursa olsun adın varsa başkaları yapıyorsa sende ya-pa-cak-sın! başka yolu yok, üstlerine itaatsizlikten askerliği uzatmaya gerek yok.. bizde eliminzden geleni yapıyoruz :)

baterist83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eleştirilere kulak asma dostum... onlar erkesi kendi düzeylerinde gördüklerinden hemen eleştirmeye başlıyorlar... senin ilk yapman gereken bu sitenin içnde duvar dokuları var onları bul ve kaplamalarına ekle... onun dışında sanırım bu bina senin gösterdiğin gibi arazinin ortasında tek başına dıurmıyordur. arkasına felan bir ağaçlık, orman gibi bir şey ekle. çalışmayı biraz daha toparlar. daha sonra camlara ne kullandın bilmiyorum ama, camları sönük bir aynaya çevir ve render alırken arka planı direk gökyüzü yap. yansımayı otamatik camlara vericektir. birde ön girişe bir yol eklersen hemen hemen tamam olmuş sayılır. iyi çalışmalar...

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
işte aradığım cevap...
baterist83 çok teşekkür ederim dostum, beni anlamana sevindim... hemen yazını derinlemeisne irdeleyip çalışmaya başlıyorum...

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
onun dışında sanırım bu bina senin gösterdiğin gibi arazinin ortasında tek başına dıurmıyordur. arkasına felan bir ağaçlık, orman gibi bir şey ekle.

dostum böyle demişsin, evet öyle tabiki ben fotoğraf çekmiştim binanın oturacağı yerin fotolarını.. bunu nasıl oturtabilirm oraya tam olarka kolay mı?

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
daha sonra camlara ne kullandın bilmiyorum ama, camları sönük bir aynaya çevir ve render alırken arka planı direk gökyüzü yap. yansımayı otamatik camlara vericektir.

peki bunu nasıl yapacağım...

baterist83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi çektiğin resme direk olarak oturtman biraz profesyonlellik gerektirir. photosop bilmen felan lazım. ama sen o kadar profesyonel olmadan da şöyle bir şey yapabilrsin.. çektiğin resme bak eğer arazi düz değil ve kot farkları varsa zemini ona uydurmaya çalış. bunu alta çizdiğin plana ffd uygularak ta yapabilrsin. birde render alırken v ray kullandınmı? eğer kullanmadıysan kullanmanı tavsiye ederim biraz daha gerçekçi görüntü alırsın. camlarıda reflect kanalını kullanarak yansımalı bir objeye çevirebilirisin. programda ne düzeyde olduğunu bilmediğim için şimdilik bu kadar anlatabiliyorum. kolay gelsin...

arizek

🌟Usta Tasarımcı🌟
yukarıda yazdıklarım tamamiyle iyi niyetliydi.. ne yazıkki yanlış anlaşılmış.. hayırlı teskereler.. :)

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
yukarıda yazdıklarım tamamiyle iyi niyetliydi.. ne yazıkki yanlış anlaşılmış.. hayırlı teskereler.. :)

valla ben yanlış anladım falan demedim sadece bana olan yorumlarının nasıl olması gerektiği konusunda hatırlatma yaptım..

benim yazdıklarımda da bir art niyet yok ayrıca..

baterist83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kimse kimsede art niyet aramasın burda sadece yeni öğrenen ve öğrenmek isteyen insalara biraz daha insaflı eleştri yapılması gerekir. daha baştan heveslerini kırmamak lazım. olmamış yapamamışsın yerine, şunu şöyle yapsaydın bunu böyle yapsaydın demek daha uygun olur sanırım. hem hevesleri kırılmaz hemde öğrenmiş olurlar. herkez emek veriyor iyi veya kötü emeğe saygı lütfen...

mss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.wattaxback.com
kimse kimsede art niyet aramasın burda sadece yeni öğrenen ve öğrenmek isteyen insalara biraz daha insaflı eleştri yapılması gerekir. daha baştan heveslerini kırmamak lazım. olmamış yapamamışsın yerine, şunu şöyle yapsaydın bunu böyle yapsaydın demek daha uygun olur sanırım. hem hevesleri kırılmaz hemde öğrenmiş olurlar. herkez emek veriyor iyi veya kötü emeğe saygı lütfen...

en güzel yorumda bu olsa gerek...
teşekkürler...

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com

eh be arizek :) insaf, bunda yanlış anlaşılacak ne varki ya :)

hayabusa.69

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hahah gercekten turk ordusunun gucu araba on numara olmus :D
ama calisma olmamis :D

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
hahah gercekten turk ordusunun gucu araba on numara olmus :D
ama calisma olmamis :D

neden olmamış onuda söyleseydin, bence olmuş, eğer bu iş senin işini gördüyse olmuştur, :) emek harcamışsın ve sen bu işi yaparken nasıl çalıştığını biliyorum :)

oratm şartları askerlik derken böyle bi çalışma çıkarman süper , ayakda :alkis: