Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yardım indesign ve matbaa

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar ctp hakkında yardım alamadım belki bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz
bir ajanda katalog gibi birşey yapmaya çalışıyorum bu arada indesign yeni öğreniyorum freehand den pek anlamıyorum p.s. rgb olarak çok iyi biliyorum daha önce hiç baskı yapmadım tabi
benim soruma gelince
projemi indesign da hazırlamak istiyorum ancak
baskıya kadar olan adımları bilmiyorum
nelere dikkat etmem lazım nasıl hazırlanıp gitmem lazım bana açıklayıcı adaım yazarsanız memnun olurum
resimler font lar önemlimidir ne yapmak lazım
şimdiden teşekkürler

diagram

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Görsellerin mutlaka CMYK olmalı. Formatlarının hiç bir önemi yok. İster JPG olsun ister EPS farketmez...

Fontlarını convert etmen gerekmez.

Taşma paylarını mutlaka vermelisin.

Son olarak işin bittiğinde File>Adobe PDF Presets menüsünden uygun pdf formatına çevirip baskıya gönderebilirsin...

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
taşma payı
olarak otomatik veriyorum yani indesign ne açıldıysa bu problem olurmu

uygun format derken pdf in surmunu mu yükseltmek

şimdi bir deneme yaptım pdf olarak baktım renkler düzgün ve sonuna kadar kullanılmış yani sıfır köşesinde renk var bu taşma payını iyi ayarlamış olduğunu mu gösteriyor

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İndesignda yeni bir sayfa aç ve önce ebatlarını gir, sonra üstteki Facing pages seçeneğini işaretle ki her sayfanı sola yaslamasın. İç taraflardan bırakmak istediğin boşluklar için inside ve outside bölümlerine üst ve alt için top ve bottom bölümlerine gerekli gördüğün ölçüleri gir.
"Columns" dan sütun sayını ve yanındaki kutucuktanda sütunlar arası boşluğu girebilirsin.
kaç sayfa yapacağınıda Pages bölümüne yaz ve şablonun önünde

Kolay gelsin....

geantes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kullanılacak olan resimler mutlaka 300 dpi olmalı giyotin yani kesme paylarını matbacınla konuş istersen