Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yardım: resimleri folyo kesim makinasında nasıl kesebilirim

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resimleri folyo kesim makinasında nasıl kesebilirim

Benzer konular

nginus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim kestiremezsin arkadaşım.vektörel olması gerek kesilecek şeklin yada resmin.forumlarda bi arat nasıl yapabileceğine dair bilgi bulursun.

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullandığım program flexiSIGN-pro 8.1v1 kesmek istediğim sekiller ama kestiremiyorum

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Site içinde kendimce araştırma yaptım, konuyla ilgili bir bilgiye rastlamadım, muhakkak vardır. Bunun nasıl yapıldığı, sade bir dil ile anlatılırsa memnun oluruz. Bende Flexi 7.5 kullanıyorum. Bir resmi nasıl folyoda kesebiliriz? Teşekkür ediyorum.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar, resmi kesebilmeniz için vektörele çevirmeniz lazım.

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vektörele cevirmek için hangi programı kullanmam gerek yardımcı olanlara teşekkürler

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Selamlar,
Yanıtı biraz daha açabilirmisiniz, resmi nasıl VEKTÖR'e çevirebiliriz? Teşekkür ediyorum.

iyi1i

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım tam bilmiyorum ama izah edeyim bildiğim kadarıyla
flex de resim eklediinde dokulara göre vektörel yapabiliyosun kaç renk de kesmek istiosan ayarlayabiliyosun
örnein saç rengi ten rengi gölge rengi die bi kaç renkde ayarlayıp kesebilirsin
ama illaki çizgiler karışıp görüntü bozuluo
eğer corel i iyi biliyosan resimdeki dokuları veya renkleri çizgiye çevirip kesebilirsin

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Nasıl vektör yaparız sorusuna cevaptır.flexiye resmi al resim seçili iken sol taraftaki araş kutusundan bütük harfle Z yazanı tıkla seçimine göre resmi vektöre çevirir.resmi sil,vektörü plottere yolla hepisi bu kolay gelsin ,umarım yardımcı olmuştur.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Büyük 'Z' harfini hep merak ediyordum, demek ki resmi çizgisel hale getiriyor. Çok çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Bu konuyla yakından ilgili bir sorum daha olacak, ayrı bir başlık açma gereğini duymadım. Sorum şu: Normalde Flexi'de yazı yazarken bir cümleyide vektöre edebiliyoruz, yani yazıyı harf harf durumuna getirebiliyoruz(gruplandır ve grubu çöz gibi). Buraya kadar sorun yok. Çizgisel duruma getirilen harfleri nasıl tekrar eski hale getirebiliriz? Normalde yazıyı seçili hale getirdiğimizde, 'DesingCentral' penceresinin dört menüsü görünüyor(yazının boyutu, yazıyı döndürme, font-yazının boşluğunu düzeltme vb. ve yazıyı ortala, sağa ve sola gibi ayarlar mevcuttur). Yazıyı vektörel hale getirdiğimizde sağdan 4. ve 3. menü kayboluyor. Demek istediğim, vektörel hale getirilmiş bir yazıyı nasıl tekrar orijinal hale getirebiliriz? Flexide böyle bir özellik var mı? Arkadaşlar inşallah kafanızı karıştırmamışımdır. Aklıma gelmişken bunuda söyleyeyim, diyebilirsiniz ki, niye Corel'i kullanmıyorsunuz? Gerçekten, kesim işinde Corel'i bir türlü beceremedim. Flexi şimdilik işimi görüyor. Tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

dgul79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anlaşılan bu işle hiçbir ilgin yok arkadaşım...bayaa kurcalaman gerekecek

BlackMessiah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dostum Plotter kesim programıdır baskı değil He basılmış bi resimi kesicem dıyorsan bıcak kalıbı yapacaksın ona gore keseceksın

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler kardeş corelde kesimi biliyorum

süleyman alkaya

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler kardeş corelde kesimi biliyorum

Bırakalımda arkadaşımız bilmeyenlere bir anlatsın. Yani resmi vektöre çevirerek nasıl kesime gönderiyor merak ettim. Bildiğimiz yöntemlerle mi yoksa bilmediğimiz birşeyler varsa onlarıda öğrenelim diyorum. Teşekkürler.

kadir294

🌱Yeni Üye🌱
Kardeşim basit resimleri kara kaleme çevirip corelde noktalarını belirleyebilirsin
ancak çok titiz çalışman gerekiyor. Haftalarca uğraşabilirsin. Ondan sonra bir de onu temizlemesi var. yani imkansız gibi birşey. ama dövme tarzı gördüğün grafikleri corelde kesime hazırlayabilirsin. Corel bölümünde ara yoksa ben konu açarım.:smile:

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar flexside ben büyük z harfini kullanamadım yardımcı olursanız sevinirim

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
süleyman akkaya kardeş biliyorum deyince yanlış anladınız sadece yazıların fotoğrafını cekip tekrar çizim yapıp resmi siliyorum kalanlada kesim yapıyorum daha değişik bir yöntem varsa yardımcı olurmusunuz

TEKİNCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dostum corel sayfasını aç,bitmaps seçeneğine gir ve ordan mode de.modede açılan sayfalardan en üstteki siyah & ve beyaza tıkla
ama bunlara başlamadan önce kesim yapmayı düşündüğün objenin seçili olmasına dikkat et. Siyah ve beyaz seçeneğine tıkla bir pencere çıkacak ve o penceredeki conversiyon kutucuğundaki yazı,line art olması gerekiyor ve ardından ok de.corel sayfasındaki resim siyah - beyaz olacaktır.ardından trace bitmap ta tıklıyosun.yeni bir pencere açılacak.o pencerede do trace seçeneğini göreceksin kalem.ona da tıkla ve bunu masa üstüne kaydet.işte sana istediğin resmi kesme şansı veren çözüm....

isra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım yeni okudum konoyu. senin dediğin olay texs bölümünde var.