Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yarım saat içinde yapmış olduğum logo yorumlarınızı bekliyorum bu akşama vereceğim :)

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logo2gn7.jpg

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
ortada görsel yok. ama benim asıl takıldığım görsel olmaması değil kullandığınız başlık. bu siteyi müşterilerinde ziyaret ettiğini düşünürsek, yarım saatte logo çizdiğinizi belirtmek bu işi küçümsemek olmuyormu. müşteri demezmi yarım saatlik bir uğraşa neden 1000 ytl veriyorum diye?

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
parası ile yapmıyorum bu logoyu ablam istemişti bende yaptım. Aslında zamanın olsa çok değişiklikler yapmak isterim ama yok

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
hediye olarak yapılan bir logo olsa bile seruvenist haklı hadi ben işine özen gösterdiğini biliyorum ama böyle bir başlıktan işini baştan savma yaptığın anlaşılabilir
logoya gelince en alttakini ben beğendim güzel olmuş

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya şimdi olay şöyle ilk görüşte denilecekti bence ne kadar basit bir logo bende o yüzden yazdım yarım saat, neyse hadi 1 saat olsun :)

acemii

🌱Yeni Üye🌱
Ablaya yada basit bir siteye verilecek değerde logo lar..güzel olmuş fakat bir şirkete aslaa.:emo1:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Seruvenist e bende katılıyorum. Logo çizerken önemli olan onun tasarımını kafanızda bitirmek ve bu tasarımı çizmek. Asıl zamanı zaten çizimden önce tasarıyı kafanızda oluşturana kadar geçen süreyi de buna eklediniz mi?

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ortada görsel yok. ama benim asıl takıldığım görsel olmaması değil kullandığınız başlık. bu siteyi müşterilerinde ziyaret ettiğini düşünürsek, yarım saatte logo çizdiğinizi belirtmek bu işi küçümsemek olmuyormu. müşteri demezmi yarım saatlik bir uğraşa neden 1000 ytl veriyorum diye?

Logoya diyecek bir şey yok herhangi biri olabilir bence fena değiller

ama şu 1000 ytl olayı aklımı kurcaladı doğrusu türkiyenin neresinde bir logo 1000 ytl ye satılıyor eğer öyle bir yer varsa bundan bizlerde faydalanmak isteriz daha doğrusu ben grafiker değilim ama izmirdeki grafiker arkadaşlar faydalansın burası neresi acaba ??

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Logoya diyecek bir şey yok herhangi biri olabilir bence fena değiller

ama şu 1000 ytl olayı aklımı kurcaladı doğrusu türkiyenin neresinde bir logo 1000 ytl ye satılıyor eğer öyle bir yer varsa bundan bizlerde faydalanmak isteriz daha doğrusu ben grafiker değilim ama izmirdeki grafiker arkadaşlar faydalansın burası neresi acaba ??

Bu başlık bunları konuşşmak için müsait bir alan değildir. Fakat seruvenist arkadaşşımız en makül fiyatı söylemiş. Bunu belirtmeden geçemezdim.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Logo sunumu hiç iyi olmamış açıkcası görseller çok küçük hiç bir şey anlaşılmıyor.Keşke biraz bahsetseydiniz...Onun için logo hakkında yorum yapmıyorum...

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu başlık bunları konuşşmak için müsait bir alan değildir. Fakat seruvenist arkadaşşımız en makül fiyatı söylemiş. Bunu belirtmeden geçemezdim.

o halde konuyu burada fazla uzatmayayım ama bu konuyu bir başlık altında konuşmak gerek bence yani ben izmirde uzun yıllardır matbaa işiyle uğraşıyorum çok büyük şirketler hariç bu fiyata logo yapabilen grafiker ajans matbaa vss. henüz rastlayamadım şimdi birden böyle bir şeyi karşımda görünce açıkçası şaşırdım...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
o halde konuyu burada fazla uzatmayayım ama bu konuyu bir başlık altında konuşmak gerek bence yani ben izmirde uzun yıllardır matbaa işiyle uğraşıyorum çok büyük şirketler hariç bu fiyata logo yapabilen grafiker ajans matbaa vss. henüz rastlayamadım şimdi birden böyle bir şeyi karşımda görünce açıkçası şaşırdım...

İşini kaliteli yapan bir grafik tasarımcının fiyat konusunda bir şeye bağımlı kalmayacağıını benim kadar sizde biliyor olmalısınız ozaman.

Tekrar ediyorum. "İşini kaliteli ve özen göstererek yapan..."

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İşini kaliteli yapan bir grafik tasarımcının fiyat konusunda bir şeye bağımlı kalmayacağıını benim kadar sizde biliyor olmalısınız ozaman.

Tekrar ediyorum. "İşini kaliteli ve özen göstererek yapan..."

uzamasın diye yazmayacaktım ama şunuda demeden geçemedim doğrusu İşini kaliteli ve özen göstererek yapan... insanlara bu ülkede nerede değer veriliyor ? ben bunu çok ciddi olarak soruyorum yanlış anlamayın şaka falan yapmıyorum uzun süredir işsizim ve işsiz olmamın nedeni izmir gibi bir yerde işimi kaliteli ve özen göstererek yapmam vede bu kalitenin karşılığını istemem bu yüzden soruyorum eğer bu Ülkede hala öyle bir yer var ise bende oraya göç edip kendime uygun bir iş bulayım...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
uzamasın diye yazmayacaktım ama şunuda demeden geçemedim doğrusu İşini kaliteli ve özen göstererek yapan... insanlara bu ülkede nerede değer veriliyor ? ben bunu çok ciddi olarak soruyorum yanlış anlamayın şaka falan yapmıyorum uzun süredir işsizim ve işsiz olmamın nedeni izmir gibi bir yerde işimi kaliteli ve özen göstererek yapmam vede bu kalitenin karşılığını istemem bu yüzden soruyorum eğer bu Ülkede hala öyle bir yer var ise bende oraya göç edip kendime uygun bir iş bulayım...

Bence, bu konuda ayrı bir başşlık açarsanız daha uygun olacaktır.

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Bence yapanin su kadar sure de yaptim demesi de, bu surenin ise yonelik bir kucumsemeymis gibi algilanmasi da cok anlamsiz. cok istisnai isler disinda isin grafik anlamdaki kalitesini belirleyen zaman, ne surede yapildigi olmaz. ya da kisa surede yapilmis olmasi o isin basarisiz oldugu gercegini (veya tam tersi uzun-basarili) degistirmez.
Calismalar bence basarili. 3 ayda yaptim deseydiniz de ayni yorumu yapardim.

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumlarınız için teşekkürederim arkadaşlar. Gelelim şu yarım saatlik konuya hiç bir grafiker biri birin aynısı değildir fikirleri ve düşünceleri bir birlerinden farklıdır. ben sadece siz den nasıl olmuş ve ya nasıl olursa daha iyi olur diye fikirlerinizi istemiştim. şunu da bellirtmek isterim ki bir çalışma yaparken özenini en ayrıntılı bir şekilde hazırlarım. Yapmış olduğum çalışmalarımı müşterime en kısa zaman içinde sunmasını severim.

blackpearl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.pdftasarim.com
Çok mutlu logolar olmuş =)) valla logoların büyük halini göremedim, gördüğüm kadarıyla yarım satte yapılmış bir iş olduğu açık, zannediyorum ki arkadaş da bunun farkında olduğu için bu başlıkla açmış =)) emeğine sağlık yinede

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Söylediğim şeyler baya tartışılmış. ben ilk başta logoları göremedim onun için logolara yorum yapamamıştım. şimdi görüyorum. ilk iki logo pek hoşuma gitti denilemez. son logoda atom çekirdeğini sembolize eden bir şekil. yani bir kreşe çok uygun değil. ayrıca logoda yazı şekle çok orantısız olmuş. bu ebatta bile okuyamıyorum kaldıki daha küçülürse ne olacak.

yarım saat meselesine gelince. mesele bir grafikerin işi ne kadar uzun zamanda yaparsa okadar kaliteli olur meselesi değil. mesele şu. müşteri bu işi bilmez. müşteri kafasında bizim işimiz çok rahat bir iştir onun için verecekleri paraya acırlar. bu işe değer vermezler çünkü bu işi iş olarak görmezler. hatta bir işadamı grafikere yada ajansa hep kendi mesayisi dışında randövü verir. nedenide sizin işinize değer vermemesidir. kendi işi gibi görmemesidir. benim 10 dakkada da logo yaptığım oldu. olmadı desem yalan olur. ama hiç bir zaman bunu müşteriye hissettirmedim. bunu on dakkada yapmanın etik olmadığından değil. alacağım parayı zaten vermeye kıyamayan bir adama bu bana on dakka sürdü desem 10 dakkalık bir uğraş için bu kadar para çok değilmi der. o saatten sonra işinizin mükembel olmasının bile önemi yok. çünkü müşteri için işin güzelliği değil kullanılan malzeme ve emek önemlidir. grafikerliğin görünen yüzünde iş çok kolaydır. görünmeyen yüzünde yani beyinde dönen tasarlama aşaması zordur. bunu müşteriye anlatamazsınız. onun için işi ne kadar erken bitirirseniz bitirin müşteriye biraz daha geç verin. hiç abartmıyorum bir logo için tasarlama aşamasını en az bir hafta diyin. ama siz ondan sonra isterseniz bir dakkada çizin. ama müşteri bunu bir hafta bilsin. umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. ayrıca konu sahibi arkadaştan özür dilemek istiyorum. konusunun dağılmasına sebep olduğum için. iyi çalışmalar.

vizyon222

🌟Usta Tasarımcı🌟
walla logolar hoş ellerine we emeğine sağlık... şu 1000 YTL. konusuna gelince walla bir logoya 1000 YTL. werecek bir müşteri potansiyeli bi hayli az... onun için bu müşteriden müşteriye değişir... kimi 1000 lira veriri kimi hiç vermez...