Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yazı ile ilgili çözünürlük sorunu

mehmetcik58

🌱Yeni Üye🌱
aslında sorunu tam bilmiyorum ps de yazı çözünürlüğü ve font problemi gibi başlıklarla bir çok arama yaptım ama bulamadım yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...
resim de görüldüğü gibi çözünürlük yüksek olsada yazı ların kenarı kare kare oluyo tam sorun ne bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şuan bilgisayarım da cs6 kurulu ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazının bu şekilde olması için yazı boyutu küçükken rasterize layer yapmışsındır daha sonra yazıyı büyütmüşsündür, yoksa yazı olarak bu şekilde görünmemesi gerekir ...

mehmetcik58

🌱Yeni Üye🌱
yeni sayfa açtıktan sonra direk yazı yazıyorum bu şekilde oluyo rastelize felan yapmıyorum ben ama başka bi yerden seçilip de yapılıyosa sorun oysa da onu bilmiyorum yani seçili felan kalma şansı varsa bilmiyorum o ayarı ...

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu sorun normal. Çünkü %155 yakından bakıyorsun, ps de pixel mantığı olduğu için %100 ü geçtiğin an pixel göremeye başlarsın. Baskıdada ince yazılarda kırıklar göz görülür hale gelir, o yüzden yaptığın psd dosyasındaki yazılar efektsiz size , ai de aç ve pdf olarak kaydet, böylece yazıları vektörel hale getirmiş olursun.

Hatta dip not olarak, %33.3 veya %66.7 gibi yakınlaştırmalarda bile ekranda çok hafif kırıklar oluşur ps ile çalışırken, ekranda tam net görebilmek için %25, %50, %100 olarak bakmalısın. Bütün bunların nedeni programın pixel tabanlı olması

mehmetcik58

🌱Yeni Üye🌱
daha önce böle bi problem yoktu kullandığım bilgisayarlar daki kurulu ps lerde farklılık gösteriyo bende bu sorunu çözmeye çalışıyorum teşekkürler yorumun için ama genede bu konuda yardımcı olabileck birileri çıkacaktır die bekliyorum sonuçda bu problemi tek ben yaşamamışımdır heralde :)) ...

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
daha önce böle bi problem yoktu kullandığım bilgisayarlar daki kurulu ps lerde farklılık gösteriyo bende bu sorunu çözmeye çalışıyorum teşekkürler yorumun için ama genede bu konuda yardımcı olabileck birileri çıkacaktır die bekliyorum sonuçda bu problemi tek ben yaşamamışımdır heralde :)) ...

Dostum yanlış hatırlıyorsun, ben 6 yıldır photoshop kullanıyorum :wink: ve günde en az 3 saat çalışıyorum bu programla ve bütün huylarını biliyorum, %100 ü geçtiğin an pixelleme yapar ekranda, sadece vektörel programlarda yapmaz.

Bu bi problem değil, normal olan böyle kırılması :)

alertsms

🌱Yeni Üye🌱
aslında sorunu tam bilmiyorum ps de yazı çözünürlüğü ve font problemi gibi başlıklarla bir çok arama yaptım ama bulamadım yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...
resim de görüldüğü gibi çözünürlük yüksek olsada yazı ların kenarı kare kare oluyo tam sorun ne bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şuan bilgisayarım da cs6 kurulu ...

Z9oPJA.png

Character Sekmesinde en altta sağdaki seçeneği sharp yapmak gerekiyor sorun bu yüzden oluyor none da durduğu zaman pixel şeklinde gözüküyor insanlar 40 sene de photoshopla uğraşsa böyle detayları bazen bilmiyorlar :D